Redmi Note 10 Pro'yu aldıktan sonra Custom ROM kurulmalı mı?

xaneldal

Picopat
Yer
Odessa
Bu telefonu almayı düşünüyorum. MIUI yorumlarını okuduğum kadarıyla çok kötüymüş ve uygulamalar reklam içeriyormuş. Google pixel Experience çok iyi bir official ROM diyorlar. Safetynet geçiyormuş ve bankacılık uygulamaları çalışıyormuş. Rootsuz kurdurduğu için mi acaba? Anlamadım. Sizce alır almaz pixel Experience kurmak mantıklı mı? Yoksa 2 sene garantisinin bitmesini beklemeli miyim?

Not: Custom ROM kurmak hakkında hiçbir fikrim ve bilgim yoktur. 6 senedir iPhone 7 Plus kullanıyorum ve o konulara çok uzağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu telefonu almayı düşünüyorum. MIUI yorumlarını okuduğum kadarıyla çok kötüymüş ve uygulamalar reklam içeriyormuş. Google pixel Experience çok iyi bir official ROM diyorlar. Safetynet geçiyormuş ve bankacılık uygulamaları çalışıyormuş. Rootsuz kurdurduğu için mi acaba? Anlamadım. Sizce alır almaz pixel Experience kurmak mantıklı mı? Yoksa 2 sene garantisinin bitmesini beklemeli miyim?

Not: Custom ROM kurmak hakkında hiçbir fikrim ve bilgim yoktur. 6 senedir iPhone 7 Plus kullanıyorum ve o konulara çok uzağım.

Detaya girmeden başınızı ağrıtmadan kısa keseyim.

1.Custom ROM artık kullanılmaz.
2.Xiaomi alınmaz.

Çözüm: Samsung'ya da Google pixel al.

Detaya girmeden başınızı ağrıtmadan kısa keseyim.

1.Custom ROM artık kullanılmaz.
2.Xiaomi alınmaz.

Çözüm: Samsung'ya da Google pixel al.
Neden?

Bu konuda size katılıyorum. Custom ROM olayı genelde eski cihazlar için denemeye değer.

Pixel'i alamaz, büyük ihtimalle. Samsung F/P telefonlarından alınabilir.
Valla meraktayım. Öneriniz?

Yazılım çöp, ilgilenen arkasında duran bir marka değil.

Kesinlikle katılıyorum, bu cihaz alınmalı.

Vallahi meraktayım. Öneriniz?

Uzun yıllardır Custom ROM kullanmaktayım, teknoloji ile iç içeyim. O eski günlerde ki Custom ROM'lar yok artık. Linogea bile artık ROM yapmıyor neredeyse. Bir ara 5 bin kişinin ROM'lu cihazına minner koydu bir ROM üreticisi. Yeni ROM'lar çok kameralı cihazlarda optimize değil falan filan bir sürü dert. Xiaomi konusunu hiç anlatmayayım, fanı değilsen üzülürsün. Satamazsın,2.elde para etmez, yazılım hatalarını çözmezler...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı