Redmi note 10s alınır mı?

U1U HAKAN

Femtopat
Daha fazla  
@BERWAR
Hocam merhaba, 11 Kasım indirimlerinin gelmesiyle birlikte Redmi Note 10 s almayı düşünyorum. Sanırım siz de bu telefonu kullanıyorsunuz sizlere bazı sorularım olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.

1. Telefonda konuşurken ahize sorunu ya da sensörde herhangi problem yaşıyor musunuz?

2. Ben telefonda fazla oyun oynmayan birisiyim, hatta oynayacağım tek oyun "tavla" diyebilirim. Çok oyun oynamayan birisi için bu telefon ideal midir?

3. Ekran yenileme hızının 60Hz olmasının ne gibi dezavantajları bulunmakta?

4. Telefonda NFC özelliği var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonda konuşurken ahize sorunu ya da sensörde herhangi problem yaşıyor musunuz?
Ahize kısmında sorun yaşamadım. Sensör ile ilgili kısma gelirsek telefonu ilk aldığımda yüzümü görür görmez ekranı açılıyordu, ararken de öyleydi. Sonra güncelleme ile çözüldü.

Ben telefonda fazla oyun oynmayan birisiyim, hatta oynayacağım tek oyun "tavla" diyebilirim. Çok oyun oynamayan birisi için bu telefon ideal midir?
Donanımı güçlü bir cihaz, rahatlıkla oyunları oynatıyor. Oyun oynamayan biri de bu modeli tercih edebilir. Realme 8 Pro modeline de bakabilirsin. Kamera olarak daha iyi bir cihaz. Arayüzü daha sorunsuz.

Ekran yenileme hızının 60Hz olmasının ne gibi dezavantajları bulunmakta?
Yüksek tazeleme hızına sahip bir cihaz ile ikisini yan yana getirdiğinde aradaki dezavantaj net şekilde belli oluyor. 90 ve 120 Hz ile gelseydi elbette çok daha iyi olurdu. En azından 90 Hz ile gelseydi iyi olurdu. Yüksek tazeleme hızına sahip paneller daha akıcı hissettiriyor, daha iyi bir deneyim sunuyor.
Benim şahsen olmazsa olmaz bir özellik değil 90 Hz ve 120 Hz olması.

Telefonda NFC özelliği var mı?
Yok.

@BERWAR
hocam vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

Son bir sorum daha olacaktı,
Yazdıklarım dışında telefonda yaşamış olduğunuz problemler olmuş muydu? Diğer konularda verdiğiniz cevaplar telefondan gayet memnun olduğunuzu gösterir nitelikte. Ben de o yorumlara dayanarak bugün yarın sipariş vermeyi düşünüyorum.

Rica ederim. Ben şimdiye kadar bir sorunla karşılaşmadım, telefondan memnunum. RAM yönetimi biraz daha iyi olabilirdi. Uygulamaları arka planda tutmak yerine yeniden başlatıyor, bu özelliğini sevmiyorum. Daha fazla arka planda uygulamaları tutmalıydı. Mobil veri ile şarj kullanımı daha iyi olabilirdi. Yine de şarjı çok iyi gidiyor, yonga Snapdragon olsaydı çok daha iyi bir şarj ömrü sunardı. Kamerasının gece performansından memnun değilim, gündüz çekimleri işimi görse de daha iyi olabilirdi.

Geri
Yukarı