Redmi Note 11 MIUI arama uygulaması yükleme nasıl yapılır?

Hangi romlarda xiaominin kendi arama ve kişiler uygulaması olduğunu öğrenmenin sistematik bir metodu var mı?
Redmi Note 10 5G cihaz: hint romunda bile google araması var.
Değiştirmek istiyorum ama romların içinde ne var bilmiyoruz.
Mesela Endonezya romunda google araması var mı?
1679356056554.png

Hangi romlarda xiaominin kendi arama ve kişiler uygulaması olduğunu öğrenmenin sistematik bir metodu var mı?
Eki Görüntüle 1709346
En son Endonezya romunda Xiaomi nin kendi arama uygulaması vardı. Değişti mi bilmem

Eki Görüntüle 1709346
Telefoncudan mı aldınız cihazı?

Telefonu aldığım kişi orj hint romu dedi.
Sen Miui 13 hint romunda, Xiaomi dialer ne zaman gördün?
Veya cihaza göre fark ediyor mu acaba?
Orijinal atılmış Hint ROM'unda gördüm pek çok cihazda. IMEI atılmış cihazlarda ise modlanmış ROM'lar olabiliyor. Hint ROM'unda olmasına rağmen Xiaomi uygulamalarını kullanamayan cihazlar gördüm.

Ayrıca cihaz farketmiyor.

Son düzenleme:
Orijinal atılmış Hint ROM'unda gördüm pek çok cihazda. IMEI atılmış cihazlarda ise modlanmış ROM'lar olabiliyor. Hint ROM'unda olmasına rağmen Xiaomi uygulamalarını kullanamayan cihazlar gördüm.

Ayrıca cihaz farketmiyor.
Anladım
Önümde iki seçenek var
cihazda ilk aldığımda miui V13.0.4.0.SKSINXM rom vardı.
Guncelleme aldı ve 13.0.7 oldu. Modlu rom güncelleme alır mı otomatik ?
Eğer dediğin gibi ise ; 13.0.7 den Endonezya 13.0.06 orj rom yani alt seviye yükleyecem.
13.07 den seviye düşmesi sorun yaratırmı ? kitlenip açılmaz diye endişem var.
daha önce ilaçlı Note8 pro ve Redmi 8 cihazlara aynı rom veya farklı ülke romları yuklemişliğim var. imei uçmadı. cihazlar açıldı.
-----------------------------------------------------
Ya da Abd komutları ile google arama ve kişileri kaldırıp xiaomi arama ve kişileri yükleycem.
Çalışacağından emin olsam bu seçenek daha basit benim için.
Kararsızım..

Anladım
Önümde iki seçenek var
cihazda ilk aldığımda miui V13.0.4.0.SKSINXM rom vardı.
Guncelleme aldı ve 13.0.7 oldu. Modlu rom güncelleme alır mı otomatik ?
Eğer dediğin gibi ise ; 13.0.7 den Endonezya 13.0.06 orj rom yani alt seviye yükleyecem.
13.07 den seviye düşmesi sorun yaratırmı ? kitlenip açılmaz diye endişem var.
daha önce ilaçlı Note8 pro ve Redmi 8 cihazlara aynı rom veya farklı ülke romları yuklemişliğim var. imei uçmadı. cihazlar açıldı.
-----------------------------------------------------
Ya da Abd komutları ile google arama ve kişileri kaldırıp xiaomi arama ve kişileri yükleycem.
Çalışacağından emin olsam bu seçenek daha basit benim için.
Kararsızım..
IMEI sıkıntısı yaşamayacağınıza emin iseniz attığınız sürümün önemi yok, çalışacaktır.

ADB üzerinden Google uygulamalarını silebilirsiniz fakat Xiaomi uygulamalarını kuramazsınız, cihaz üzerinden APK kurmakla tamamen aynı şey. Yine de isterseniz APK indirip kurmayı deneyebilirsiniz.

IMEI sıkıntısı yaşamayacağınıza emin iseniz attığınız sürümün önemi yok, çalışacaktır.

ADB üzerinden Google uygulamalarını silebilirsiniz fakat Xiaomi uygulamalarını kuramazsınız, cihaz üzerinden APK kurmakla tamamen aynı şey. Yine de isterseniz APK indirip kurmayı deneyebilirsiniz.
Evet denemek için önce xiaomi sms kurdum çalışmadı, Hemen kapandı
Sonra Gogle sms kaldırdım. Xiaomi sms tekrar kaldırıp, tekrar kurdum yine çalışmadı.
Eski haline getirdim. windows için Adb control App programı yapmışlar onunla hallettim..
-----------------------------------
Şimdi son bir sorum var.
Endonezya stabil rom miflash + fast boot ile yazmayı düşünüyorum
programda save user data seçersem cihaz ayarlarım kalır mı ?
Tabii eğer içinde xiaomi arama uygulaması varsa.
dosya ismi bu
camellian_id_global_images_V13.0.6.0.SKSIDXM_20230306.0000.00_12.0_global_44c779f72d

Yeni konular

Geri
Yukarı