Redmi Note 8 değiştirilmeli midir?

Anıl2626

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde mevcut Xiaomi Redmi Note 8 var. Hem güncellemeler hem de hafızasının 32 GB olması ile kasmalar donmalar mevcut aslında öyle telefonu detaylı kullanan birisi değilim. Kasmasın donmasın güzel fotoğraf çeksin yeter. Yani günlük kullanan birisiyim. Dolar kurunun artması nedeniyle çoğu telefon 1500-2000 civarı fiyatları artmış. POCO X3 GT henüz fiyatta bir sıçrama yaşamamış. Bir yandan 4700 TL vermek istemiyorum. Bir yandan da bu telefon ile çok uzun süre gidemeyecekmiş gibi geliyor. Şimdi almaz isem 3 ay sonra en az 7 bin bütçelere çıkmam gerektiğini de biliyorum. Yardım lütfen.

Alternatif olarak A52 modeline de bakabilirsin. Günlük kullanım için daha uygun.

Gorilla Glass 3'lü bir telefon, Samsung özellik ekleyip dayanıklık kısan bir telefon hep bana çabuk bozulan malzeme kalitesine sahip telefon olduğunu düşündürmüştür ki haksız da değilim. Hep ekranları patlar. Öneriniz için teşekkürler yine de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gorilla Glass 3'lü bir telefon, Samsung özellik ekleyip dayanıklık kısan bir telefon hep bana çabuk bozulan malzeme kalitesine sahip telefon olduğunu düşündürmüştür ki haksız da değilim. Hep ekranları patlar. Öneriniz için teşekkürler yine de.
Haksızsın. Gorilla Glass 3 değil, GG5 kullanıyor A52. Ayrıca Gorilla Glass desteklemesi ekranın kırılmayacağı manasına gelmiyor. Gorilla Glass firmasının böyle bir iddaası yok. Ayrıca ekranın kırılmasında şans da çok önemli bir faktör.

Haksızsın. Gorilla Glass 3 değil, GG5 kullanıyor A52. Ayrıca Gorilla Glass desteklemesi ekranın kırılmayacağı manasına gelmiyor. Gorilla Glass firmasının böyle bir iddaası yok. Ayrıca ekranın kırılmasında şans da çok önemli bir faktör.
Hocam Samsung Galaxy S20 FE hangi ekranı destekliyor peki? Snapdragon olan versiyonu.

Sizce nasıl iyi mi?
Fena değil. Benim kullandığım cihazda GG3 çok dert etmiyorum. Bundan önceki telefonum da Gorilla Glass bile yoktu hiç takmıyordum, çünkü sakar biri değilim ama en sonunda ekranı yere düşme sonucu bozulduğu için cihazı değiştirdim. Gorilla Glass 5 ile 3 arasındaki dayanıklık farkı az değil. 5 6 kat daha güçlü bir koruma sağlıyor GG5. Bir telefonunda GG3 yerine GG5 var diye tercih eder miyim diye sorarsan asla.

Fena değil. Benim kullandığım cihazda GG3 çok dert etmiyorum. Bundan önceki telefonum da Gorilla Glass bile yoktu hiç takmıyordum, çünkü sakar biri değilim ama en sonunda ekranı yere düşme sonucu bozulduğu için cihazı değiştirdim. Gorilla Glass 5 ile 3 arasındaki dayanıklık farkı az değil. 5 6 kat daha güçlü bir koruma sağlıyor GG5. Bir telefonunda GG3 yerine GG5 var diye tercih eder miyim diye sorarsan asla.
Cevap için çok teşekkür ederim hocam. Bende de GG3 camlı bir cihaz var anlaşılan güzel bir ekran koruyucu cam almam lazım. Tavsiyeniz var mıdır bu konuda yoksa herhangi birini alsam olur mu? Bir de spigen markasını nasıl buluyorsunuz? Hem kılıf hem de ekran koruyucu olarak soruyorum. Biliyorum çok soru sordum ama kusuruma bakmayınız. İyi forumlar, saygılar...

Teşekkür ederim sadece GG farkından değil. Aralarında benim için çok fark olmadığı için sağlam olanı seçmek daha mantıklı, yine de teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı