Custom ROM Redmi Note 8 için Custom ROM Önerisi

Last Avenger

Hectopat
Daha fazla  
Performans ve görsellik olarak önerebileceğiniz kullanışlı ROM'lar var mıdır? Tamamiyle kusursuz çalışması önemli.

Not: Uygulama, uygulama verisi ve dosyalamada veri kaybı olmadan Custom ROM yüklenir mi? Yüklenmezse eğer bunları nasıl yedekleyebilirim? Telefonun içi düzeni tamamiyle aynı kalmalı.

Anasayfada uygulamaların hangi düzenle kalmasına kadar ise kastınız o kadar olmuyor diye biliyorum. TWRP'den yedeği alıp tutabilirsiniz. Custom ROM'dan sonra ise geri yüklersiniz.

Evolution X özelleştirme üzerinedir. Kullanabilirsiniz. Fakat Custom ROM'larda işlemci full'de kullanılıyor. Cihaz ısınabilir. Hiç denemedim ama işlemciye sınır koymak ısınmadan koruyabilir.
Link için ise, @Umut Nas Evolution X #KeepEvolving sitesinden Redmi Note 8 diye aratınca XDA forumundan şu sayfa çıkıyor. Nihayetinde indirmek için Telegram'dan linki alıyoruz ve dosyanın adı evolution_ginkgo-ota-sq3a.220705.004-08210222-unofficial-unsigned.zip şeklinde. Bence sorun yok kullanılmasında ama siz ne dersiniz hocam?

Xiaomi Redmi Note 8 Evolution X Android 12 ROM:
evolution_ginkgo-ota-sq3a.220705.004-08210222-unofficial-unsigned.zip | by DqrKn3Zz for Redmi Note 8

Son düzenleyen: Moderatör:
@Crownguard
Kurabilir, kurmakta sorun görmüyorum. Ek olarak Pixel Experience veya ArrowOS öneririm.
Ek olarak @Crownguard'ın dediği gibi veriler siliniyor. Google One ile veri yedekleme yapabilirsiniz.
Ben tavsiyeniz üzerine ArrowOS kullanıyorum. Stabilitesinden çok memnunum. MIUI'da kullanılamayacak kadar kasma, donma ve kilitlenme oluyorken bunda hiç yaşamadım. Arayüz olarak da ben sade sevdiğim için bana göre çok iyi.

Son düzenleme:
Fakat Custom ROM'larda işlemci Full'de kullanılıyor. Cihaz ısınabilir.

Hocam bunu ilk defa duyuyorum, neye dayanarak söylediniz acaba?

Ufak işlemde frekansları yükseltip boş işlemci çalıştırma benzeri bir şey ise kernel ile ilgili bir şey olur direk olarak Custom ROM'a bağlamak saçma olur çünkü dediğiniz şey çok geniş.

Hocam bunu ilk defa duyuyorum, neye dayanarak söylediniz acaba?
Zaten emin olmayarak söyledim bunu. Forumda birisi Custom ROM istemişti. Alta da birisi "Yazın oc'lu kernel kur da telefon cebinde yansın." tarzı bir şey söylemişti. Benim de J5'te kullandığım ROMlar'da da cihaz başlarda iyi olmasına rağmen zamanla 74 derecelere çıkıyordu ve ara sıra olan bir şey değildi. Hep oluyordu.

Performans ve görsellik olarak önerebileceğiniz kullanışlı ROM'lar var mıdır? Tamamiyle kusursuz çalışması önemli.

Not: Uygulama, uygulama verisi ve dosyalamada veri kaybı olmadan Custom ROM yüklenir mi? Yüklenmezse eğer bunları nasıl yedekleyebilirim? Telefonun içi düzeni tamamiyle aynı kalmalı.

Bende aynı cihazı kullanıyorum 1 senedir ROM değişiyorum sana önerim crDroid kullanman (Android 13 istiyorsan) eğer ki özelleştirme ya da şık görünmesi önemli değil diyorsan LineageOS kullan (root atarsan stabil değil)

Bende aynı cihazı kullanıyorum 1 senedir ROM değişiyorum sana önerim crDroid kullanman (Android 13 istiyorsan) eğer ki özelleştirme ya da şık görünmesi önemli değil diyorsan LineageOS kullan (root atarsan stabil değil)

Ayrıca tüm dosyaların gider Google One indirip tüm cihazını yedeklediğine emin ol ben açıkçası güzel bir sistem kurdum kendime telefonumu her gün otomatik şekilde yedekletiyorum ve format veya ROM değişimlerinde cihaz kopyalama seçeneğinden cihazıma ulaşamıyoruma tıklayıp tüm düzeni geri getiriyorum ancak crDroid için GApps Full paket kurman lazım ya da yarım paket bazen de çalışmıyor crDroid de bu sistem.

2022 de atıldığını fark etmemişim :/

Geri
Yukarı