Redmi Note 8 Pro ekrana ışık gelmiyor

PolterGeist

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, sorun başlıkta ki gibi. Tamir için gittiğimiz tamircide ışık setinin bozulduğunu söyledi. Bu ışık seti nedir ve ışık seti bozulduğu zaman şarj ışığı yanar mı?

Bakın üstteki arka ışığın bozuk hali alttaki çalışan hali.

Eki Görüntüle 1485722
telefonumda görüntü yok şarjı olmasına rağmen tepki bile vermiyor.Aslında biz şarj soketinde problem var sandık çünkü şarja takmamıza rağmen şarj almıyordu.Daha sonra arıza tespiti için telefonun içini açıp geri getirdiler.Şarj ışığı yanmayan telefon bu defa yandı.Fakat sorunun sokette değil dediğim gibi ışık setinde olduğunu söylediler

Hocam ekrana hiç görüntü gelmiyorsa bu işin garantisi yoktur gerçi elektronik her yerden bir şey çıkabilir o sebepten başka bir ekranla denemelerini isteyin derim.
Başka ekran takmışlar yine de görüntü gelmemiş,fakat başka bir ''ışık seti'' taktıklarında çalışmış.Normalde tamirinin bir gün olacağını belirttiler fakat başka bir ışık setinin takıp çıkarmaları yaklaşık 1 saat sürdü.Anlamadım

Hocam ekrana hiç görüntü gelmiyorsa bu işin garantisi yoktur gerçi elektronik her yerden bir şey çıkabilir o sebepten başka bir ekranla denemelerini isteyin derim.
Başka bir ekran takmışlar olmamış fakat başka bir ışık seti taktıklarında çalışmış.Aslında biz şarj soketinde problem olduğunu düşündük çünkü şarja taktığımızda şarj ışığı yanmıyordu.Telefon arıza tespit için gönderildi ve geri geldiğine şarja taktık ışık yandı fakat bu defa ışık setinin bozulduğu söylendi.

Son düzenleme:
Başka telefoncuya götürmenizi tavsiye ediyorum. Bir de onlar baksın zira ışık seti olsa ekran değişince düzelmesi lazım, çünkü ekranın üzerinde diye biliyorum. Özellikle ekranın arkasında bütünleşik olması lazım. Her ekran değişince yenisini takmış oluyorsunuz.

(Bu kısmı yanlış aşağıdaki mesajımda düzelttim.)

Son düzenleme:
Başka telefoncuya götürmenizi tavsiye ediyorum. Bir de onlar baksın zira ışık seti olsa ekran değişince düzelmesi lazım çünkü ekranın üzerinde diye biliyorum.
Google'a ışık seti yazdığımda birşey çıkmıyor bunu nasıl yazarsam ulaşabilirim daha doğrusu ne olarak geçiyor bu ''ışık seti''

s.jpg

Burası oluyor. (Sağdaki kırmızı ok resimde zaten vardı onu dikkate almayın.)
Yanlış bilgi olmasın diye düzeltiyorum. İlk işaretli yer ekranın çalışması için gerekli devreler.
Işık entegresi yüksek ihtimal anakart üzerinde şöyle bir çip. Bu işlem anakart tamirine giriyor. Anakartı ısıttıkları için cihazın 1 yıl içinde tamamiyle bozulma ihtimali var.

Ekran Alıntısı33232.JPG

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1485743

Burası oluyor. (sağdaki kırmızı ok resimde zaten vardı onu dikkate almayın.)

Işık entegresi olabilir set dedikleri.

Telefonumda görüntü yok şarjı olmasına rağmen tepki bile vermiyor. Aslında biz şarj soketinde problem var sandık çünkü şarja takmamıza rağmen şarj almıyordu. Daha sonra arıza tespiti için telefonun içini açıp geri getirdiler. Şarj ışığı yanmayan telefon bu defa yandı. Fakat sorunun sokette değil dediğim gibi ışık setinde olduğunu söylediler.

Başka ekran takmışlar yine de görüntü gelmemiş, fakat başka bir "ışık seti" taktıklarında çalışmış. Normalde tamirinin bir gün olacağını belirttiler fakat başka bir ışık setinin takıp çıkarmaları yaklaşık 1 saat sürdü. Anlamadım.

Başka bir ekran takmışlar olmamış fakat başka bir ışık seti taktıklarında çalışmış. Aslında biz şarj soketinde problem olduğunu düşündük çünkü şarja taktığımızda şarj ışığı yanmıyordu. Telefon arıza tespit için gönderildi ve geri geldiğine şarja taktık ışık yandı fakat bu defa ışık setinin bozulduğu söylendi.

Entegre değişince net çalıştı diyorlarsa 150 TL en fazla verilerek yaptırılabilir.

Eki Görüntüle 1485743

Burası oluyor. (Sağdaki kırmızı ok resimde zaten vardı onu dikkate almayın.)
Yanlış bilgi olmasın diye düzeltiyorum. İlk işaretli yer ekranın çalışması için gerekli devreler.
Işık entegresi yüksek ihtimal anakart üzerinde şöyle bir çip. Bu işlem anakart tamirine giriyor. Anakartı ısıttıkları için cihazın 1 yıl içinde tamamiyle bozulma ihtimali var.

Eki Görüntüle 1485779
Redmi cihazlar da ışık entegresi diye bir şey yok. Görüntü entegresi olur.
Arkadaşın sorununa gelecek olursak note 8 pro cihaz IPS ekran kullanıyor. Yani ekran 4 katmandan oluşuyor. Polarize backlight polarize ekran paneli şeklinde. Ekranda ışık olmamasının sebeplerinden birisi backlight dediğimiz ekranın aydınlanmasını sağlayan yüzeydir.

Geri
Yukarı