Redmi Note 8 Pro için Custom ROM önerisi

aaahollyaa

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler arkadaşlar, telefonum Redmi Note 8 Pro için Custom ROM arıyorum. Sıkıntısı olmayan, pil performansı fena olmayan, güncelleme alan ROM önerilerinizi bekliyorum. Kullananlar deneyimlerini yazarsa çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Peki hangi Android sürümünü önerirsiniz? Şu anda 12 mevcut gözüküyor. Ayrıca Pixel Experience Plus mı yoksa düz Pixel Experience mı önerirsiniz?

Ben uzun bir süre Plus olanını kullandım. Güncellik her zaman iyidir :D

Ben kendim kurmadım yalnız, bayağı büyük yardım alıp kurdum.

Pixel Experience için BRP yükleyip onun üzerinden Dynamic TWRP yüklemeniz lazım.

Şu an anlatabilecek kabiliyette değilim.
@Plyra hocam yardımcı olabilir belki, ki kendisi de bana yardımcı olmuştu sağ olsun.

Kendi adıma konuşmam gerekirse ROM iyi ama ben arayüz kasmaları yaşıyorum. Bilmiyorum nedendir ama kullanıcı dostu bir ROM. Size kalmış.

Custom ROM deneyimi cihazdan cihaza çok değişkenlik gösterebiliyor. Bazı cihazlarda HavocOS'u çok beğenirim ama kendi cihazımda yaşadığım tecrübe iyi değildi. Bu yüzden kullanıcı deneyimlerini okumanızı önereceğim.

Genel birkaç öneri yapacak olursak HavocOS, EvolutionX, ArrowOS ilgi çekicidir. Pixel tarzından ziyade saf AOSP deneyimini tercih eden bir kullanıcıyım.

Custom ROM'lar gizlilik konusunda kesinlikle daha iyiler. Güvenlik konusunda ise çok şey okudum fakat konunun uzmanı değilim, sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum. Yeterince güvenli olduklarını söyleyebilirim. Bankacılık uygulamalarının bazen çalışmaması durumunu Magisk ile çözebilirsiniz.

Direktmen Dynamic TWRP kullanarak dün Pixel Experience Plus kurdum. Android 12'nin tema özelliklerini deneyimleyebilmek ve arayüzünün doğallığı gayet hoşuma gitti. Şu anda görünürde herhangi bir sorunum yok gibi duruyor. Sizlere de önerebilrim.

Direktmen Dynamic TWRP kullanarak dün Pixel Experience Plus kurdum. Android 12'nin tema özelliklerini deneyimleyebilmek ve arayüzünün doğallığı gayet hoşuma gitti. Şu anda görünürde herhangi bir sorunum yok gibi duruyor. Sizlere de önerebilrim.
Umarım sizde bir sorun çıkmaz.

Nedendir bilmem, arayüzde çok kasma yaşadım.
Sinirimi bozdu bu durum.

Ben de gittim şu an itibariyle V12.5.5.0 Indonesia ROM kullanmaya başladım. Gayet güzel olduğunu söyleyebilirim.

Geri
Yukarı