Redmi Note 8'e ROM nasıl atılır?

Kromish

Hectopat
Merhaba, telefonum Xiaomi Redmi Note 8. ROM atmak istiyorum. PixelExperience ROM'a karar kıldım. Ama ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. İndirme linkine girdim ama bir sürü şey var. Hangisini seçmem gerektiğini bilmiyorum. Daha önce OrangeFox şeyini indirmiştim. Şu an telefonda var. Ama nasıl o moda geçiş yapılıyor onu dahi bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? En küçük detayı bile bilmediğim için bir sürü sorum var. Şimdiden teşekkürler.

@KojiroHyuga04 hocam, siz anlıyorsunuz sanırım bu işlerden.

Son düzenleyen: Moderatör:
ROM atmak bayağı tehlikeli bir iş çünkü kullandığınız ROM stabil olmadığı için işlemciyi zorlar ve ısınır ve bataryanızı öldürür ve eğer telefonunuzun garantisi var ise garanti kapsamından çıkar. Daha önce eski bir telefona ROM atmıştım ama telefon çok çok ısınıyordu ve çok da dayanmadı zaten çöp oldu yani bayağı tehlikeli.

Merhaba, telefonum Xiaomi Redmi Note 8. ROM atmak istiyorum. PixelExperience ROM'a karar kıldım. Ama ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. İndirme linkine girdim ama bir sürü şey var. Hangisini seçmem gerektiğini bilmiyorum. Daha önce OrangeFox şeyini indirmiştim. Şu an telefonda var. Ama nasıl o moda geçiş yapılıyor onu dahi bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? En küçük detayı bile bilmediğim için bir sürü sorum var. Şimdiden teşekkürler.

@KojiroHyuga04 hocam, siz anlıyorsunuz sanırım bu işlerden.
EvolutionX olsa yardım ederdim ama PixelExperience ROM'u ben kendim atmadım.

Başvuracağın kişi @Plyra hocamdır.

Recovery dosyasını sadece indirdiniz sanıyorum. Bootloader kilidinden bahsetmemişsiniz bile... Olaya pek hakim görünmüyorsunuz. Şu konuyu okuyun, videoları izleyin... Taşlar yerine oturduğunda size yardımcı olmak isterim.

Recovery dosyasını sadece indirdiniz sanıyorum. Bootloader kilidinden bahsetmemişsiniz bile... Olaya pek hakim görünmüyorsunuz. Şu konuyu okuyun, videoları izleyin... Taşlar yerine oturduğunda size yardımcı olmak isterim.

Dediğiniz gibi, pek hakim değilim olaya. Daha önce bir arkadaş birazcık yardımcı olmuştu bana. Elimde Hafıza kartı olmadığı için işlemi tamamlayamamıştım. Diğer arkadaşa ulaşamadım. O yüzden size sormak istedim. Yukarıda OrangeFox'u indirdiğimi söyledim. BL kilidinin açık olduğunu anlarsınız diye düşünmüştüm. Gördüğüm videoların çoğu TWRP'yi kullanarak ROM atıyor. Benim elimde ise OrangeFox var. Bununla nasıl atacağımı bilmiyorum. Gördüğüm çoğu konuda, Recovery dosyaları ile ilgili bir şey yapmamı istiyorlar. Ama nasıl yapılacağına dair bir fikrim yok. Yapmamda yardımcı olabilir misiniz ?
ROM atmak bayağı tehlikeli bir iş çünkü kullandığınız ROM stabil olmadığı için işlemciyi zorlar ve ısınır ve bataryanızı öldürür ve eğer telefonunuzun garantisi var ise garanti kapsamından çıkar. Daha önce eski bir telefona ROM atmıştım ama telefon çok çok ısınıyordu ve çok da dayanmadı zaten çöp oldu yani bayağı tehlikeli.
Biliyorum hocam, ancak telefonda çok fazla drop problemi yaşıyorum. Konularda da insanlar ROM ile düzeldiğini söyledi. Ondan dolayı denemek istedim. Garantisi zaten bitti telefonumun.

Benim size tavsiyem telefonu satın üstüne para ekleyip yeni bir telefon alın en mantıklısı bu bence.Yani telefonu çöp edeceğinize satıp yenisini alın

Yeni konular

Geri
Yukarı