Redmi Note 9 IMEI değiştirme

redd34

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Güncelleme sonrası ablamın telefonunda IMEI bloklandı ve hat kullanılmaz hale geldi. Benim eski tuşlu telefonlarımdaki IMEI'leri Redmi Note 9'a aktarmayı denedim, ama yapamadım. Yabancı kaynaklarda radio ınformation bölümünden yapılıyor diyordu ama hiçbir seçeneğin içinde mevcut değil.
(IMEI onarımı değil, değiştirme yapmak istiyorum.)

Dosya Ekleri

• IMG-20210125-WA0013.jpg
    IMG-20210125-WA0013.jpg
    39 KB · Görüntüleme: 391
  • IMG-20210125-WA0016.jpg
    IMG-20210125-WA0016.jpg
    35,3 KB · Görüntüleme: 342
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam onun z3box denilen kutusu var o olmadan yapılmıyor. Telefonculara gidip bir kaç yere sorum imeiyi kurtarabilen kurtarır veya yeni imei atarlar.

Güncelleme sonrası ablamın telefonunda IMEI bloklandı ve hat kullanılmaz hale geldi. Benim eski tuşlu telefonlarımdaki IMEI'leri Redmi Note 9'a aktarmayı denedim, ama yapamadım. Yabancı kaynaklarda radio ınformation bölümünden yapılıyor diyordu ama hiçbir seçeneğin içinde mevcut değil.
IMEI bloklanması normal bir şey değil. "YASAL ISLEM" adı altında herhangi bir SMS geldi mi? IMEI değiştirmen için yardım etmemiz etik olmaz. Telefon çalıntı bile olabilir, bilemem.

Hocam zaten eski tuşlu telefonunkini atarsanız onun özelliğinde çalışır. Örneğin onda sadece arama varsa internet yoksa Note 9 da da internet olmaz. Yani Note 9'un tuşludan tek farkı Wi-Fi olur.

IMEI bloklanması normal bir şey değil. "YASAL ISLEM" adı altında herhangi bir SMS geldi mi? IMEI değiştirmen için yardım etmemiz etik olmaz. Telefon çalıntı bile olabilir, bilemem.
Gelen tek SMS ekteki imiş. Yabancıdan almadık çalıntı değildir sanmıyorum.
Hocam zaten eski tuşlu telefonunkini atarsanız onun özelliğinde çalışır. Örneğin onda sadece arama varsa internet yoksa Note 9 da da internet olmaz. Yani Note 9'un tuşludan tek farkı Wi-Fi olur.
Sıkıntı değil S3 Mini gibi telefonlar da var. iPhone 5, 5S var IMEI sıkıntım yok sanırım.

Eskiden başka marka telefonlarda çok rahat değiştirebiliyordum. Bunda beceremedim bir türlü.

Dosya Ekleri

• IMG_20210125_211631.jpg
    IMG_20210125_211631.jpg
    26,6 KB · Görüntüleme: 290
Gelen tek SMS ekteki imiş. Yabancıdan almadık çalıntı değildir sanmıyorum.

Sıkıntı değil S3 Mini gibi telefonlar da var. iPhone 5, 5S var IMEI sıkıntım yok sanırım.

Eskiden başka marka telefonlarda çok rahat değiştirebiliyordum. Bunda beceremedim bir türlü.
Telefon yurtdışı kayıtlı olabilir mi? IMEI'yi şuradan sorgulatabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı