Redmi Note 9 Pro bildirimin alakalı olduğu sayfa bildirimi gönderen uygulama açık değilse açılmıyor

ggalip16

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İyi akşamlar diliyorum,
Xiaomi Redmi Note 9 Pro cihazımda bildirimin alakalı olduğu sayfa, bildirimi gönderen uygulama arka planda açık değilse açılmıyor.
Mesela Spotify "2022 Özetin Hazır" gibisinden bir bildirim gönderiyor, eğer Spotify arka planda açık değilse, o bildirime tıkladığımda Spotify'ın ana sayfası açılıyor, yani bildirimde yazan 2022 özetim çıkmıyor.
Bu durumu sadece Spotify'da yaşanıyormuş gibi düşünmeyin, çoğu uygulamada bu durumu yaşıyorum. Annem ve babam da Redmi marka cihaz kullanıyor, onlarda da aynı durum yaşanıyor. Ama arkadaşımın iPhone 12 cihazında yaşanmıyor.
Kanaatimce bu durum MIUI kullanan cihazlara ya da bütün Andorid cihazlara özgü. Android cihaz kullanıp, bahsettiğim durumu yaşamış ve bi şekilde çözüm üretebilmiş varsa bu başlığın altında anlatırsa sevinirim.

İyi akşamlar diliyorum,
Xiaomi Redmi Note 9 Pro cihazımda bildirimin alakalı olduğu sayfa, bildirimi gönderen uygulama arka planda açık değilse açılmıyor.
Mesela Spotify "2022 Özetin Hazır" gibisinden bir bildirim gönderiyor, eğer Spotify arka planda açık değilse, o bildirime tıkladığımda Spotify'ın ana sayfası açılıyor, yani bildirimde yazan 2022 özetim çıkmıyor.
Bu durumu sadece Spotify'da yaşanıyormuş gibi düşünmeyin, çoğu uygulamada bu durumu yaşıyorum. Annem ve babam da Redmi marka cihaz kullanıyor, onlarda da aynı durum yaşanıyor. Ama arkadaşımın iPhone 12 cihazında yaşanmıyor.
Kanaatimce bu durum MIUI kullanan cihazlara ya da bütün Android cihazlara özgü. Android cihaz kullanıp, bahsettiğim durumu yaşamış ve bir şekilde çözüm üretebilmiş varsa bu başlığın altında anlatırsa sevinirim.

Eğer böyle hatalarla baş edemezseniz Custom ROM deneyebilirsiniz ancak işi bilmeden yaparsanız telefonu tuğlaya dönüştürme ihtimaliniz var.

Klasik Xiaomi bugları gibi gözüküyor. Kesin çözümleri yok bu bugların. Sıfırlamayı veya rom değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
MIUI 13 güncellemesini aldıktan sonra telefonu MIUI 12.5'e düşürmüştüm. Hoperlörden sesler kesik kesik gelince mecburen geri MIUI 13'e döndüm. Şuan sıkıntım yok, sadece bahsettiğim bildirim olayı canımı çok sıkıyor. Mecbur olmasam MIUI çalıştıran hiçbir cihaza elimi dahi sürmem. Canımdan bezdirdi.

MIUI 13 güncellemesini aldıktan sonra telefonu MIUI 12.5'e düşürmüştüm. Hoperlörden sesler kesik kesik gelince mecburen geri MIUI 13'e döndüm. Şuan sıkıntım yok, sadece bahsettiğim bildirim olayı canımı çok sıkıyor. Mecbur olmasam MIUI çalıştıran hiçbir cihaza elimi dahi sürmem. Canımdan bezdirdi.
Rom değiştirmeyi deneyebilirsiniz ama kesin çözüm değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı