Redmi Note 9 Pro kaç K fotoğraf çekiyor?

Kaç k fotoğraf biraz türkçe dışı bir terim .Sorun telefomun ile kaç tane 64 mp fotoğraf çekebilirim ise ; Telefonun ayarlarında megapixel seçimleri var kaç megapixel seçersen ona göre boyutu olur ona görede kısa bir çarpa işlemi ile sonuç ortaya çıkar 64mp bir resim 15mb ise 15*1000=15 gb eder
Demek istediğim telefonumun çektiği fotoğrafın kalitesi. 4k mı çekiyor mesela fotoğrafları?

Demek istediğim telefonumun çektiği fotoğrafın kalitesi. 4k mı çekiyor mesela fotoğrafları?
4k dan çok daha üstü çekim yapıyor 4k 3840x2160 genelde bu videolar için en üst video kayıt seçeneğidir devamlı kare kaydettiği için telefonun tüm işlem birimlerine yüklenir. fotoğraf tek bir kare olduğundan 64mp 10000 küsüre 6000 küsür yani 10***x60** pixel kayededebilir buda 4k nın üç katı fazlası, aşağı yukarı.

4k dan çok daha üstü çekim yapıyor 4k 3840x2160 genelde bu videolar için en üst video kayıt seçeneğidir devamlı kare kaydettiği için telefonun tüm işlem birimlerine yüklenir. fotoğraf tek bir kare olduğundan 64mp 10000 küsüre 6000 küsür yani 10***x60** pixel kayededebilir buda 4k nın üç katı fazlası aşağı yukarı.
Anladım hocam sağolun yani gayet kaliteli bir fotoğraf. Ama anlamadığım 64mp den yola çıkarak bana bir sayı verdiniz ya. Benim bildiğim fotoğraf kalitesi MP ile doğrudan bağlantılı değil yani iPhone 11 64 ten çok daha düşük bir megapiksele sahip ama daha iyi çekiyor

Anladım hocam sağolun yani gayet kaliteli bir fotoğraf. Ama anlamadığım 64mp den yola çıkarak bana bir sayı verdiniz ya. Benim bildiğim fotoğraf kalitesi MP ile doğrudan bağlantılı değil yani iPhone 11 64 ten çok daha düşük bir megapiksele sahip ama daha iyi çekiyor sayısı iyi çekiyor
Mp ile kalite doğru orantılı değil bunu şöyle anlatayım kameradaki sensörün pixel sayısı artsa bile renkleri tam doğru alamıyorsa veya lensi iyi değilse veya diyafram değeri küçükse gibi çok etmen var . Mp büyük olmasının avantajı resmin bir parçasını kestiğin zaman hala nete yakın bir görüntü olması.

9280x6944px diyor. 4K 2160x1080 değil midir? Yani 16k falan değil değil mi bu fotoğraf?
Bu değer fotoğrafın piksel boyutu, bu boyutta 64 MP değerine denk geliyor. 2160x1080P Full HD Plus çözünürlüğüdür, 4K değil. 4K çözünürlüğü 3840x2160.

Benim bildiğim fotoğraf kalitesi MP ile doğrudan bağlantılı değil yani iPhone 11 64 ten çok daha düşük bir megapiksele sahip ama daha iyi çekiyor
O ayrı bir nokta. MP tek başına bir anlam ifade etmez. En önemli unsur kamera yazılımı ve sensördür. Bununla da bitmiyor iş lens kalitesi, ISP gibi unsurlarda var.

Geri
Yukarı