Redmi Note 9 Pro oyunlarda kasıyor

eneszz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, telefonu yeni aldım ve her türlü oyunda kasıyor. Ama garip bir kasma, genellikle oyun arayüzünde, geçişlerde ve ekranı sağ sol yukarı aşağı gibi kaydirirken takılarak hareket ediyor. Yani FPS düşüşu oluyor. Redmi Note 10s kullandım onda böyle bir sorun yoktu. Video atılmiyor buraya sanırım, atılsa daha anlaşılır olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, telefonu yeni aldım ve her türlü oyunda kasıyor. Ama garip bir kasma, genellikle oyun arayüzünde, geçişlerde ve ekranı sağ sol yukarı aşağı gibi kaydirirken takılarak hareket ediyor. Yani FPS düşüşu oluyor. Redmi Note 10s kullandım onda böyle bir sorun yoktu. Video atılmiyor buraya sanırım, atılsa daha anlaşılır olacak.

Yeni aldığın için olabilir. Bildiğim kadarıyla telefonlar 1 hafta içinde performansı yakalıyorlar.

Normal arayüz de bir sorun var mı?

Some MIUI problems.

En fazla 5-6 gün içinde düzelmezse yazılım kaynaklıdır yapabileceğin bir şey yok ne yazık ki.

Ama bir ihtimal indirdiğin oyunlarda bir sıkıntı olabilir FPS limiti gibi.
Candy Crush gibi çok basit oyunları denediniz mi?

Yeni aldığın için olabilir. Bildiğim kadarıyla telefonlar 1 hafta içinde performansı yakalıyorlar.

Normal arayüz de bir sorun var mı?
Şöyle soyliyim,öncelikle verip bir sorun bu telefon arayüzünde bir sorun yok fakat oyunlara gelince iş değişiyor .bütün oyunlarda bu sorun var.ama o kadar garip ki yazarak açıklaması zor.mesela raft oyunu var bilirsiniz bu oyunu 60 FPS açıyor ,yürürken hareket ederken hiç kasma olmuyor ama sağ elimle kamera acısını oynattigim zaman sağa ,sola işte o zaman FPS düşüşü oluyor .örnek olarak ben Raid shadows oynuyorum .oyun içinde kasma yok fakat envanter kısmına girdiğimde oradaki sekmeyi aşağı kaydirirken kasma ,takılma oluyor.buraya video atamıyorum başka bir forumda açtım aynı konuyu orada video var .link atiliyorsa atarım.yani genel olarak sorun oyun içi ekranı ,kamera acısını hareket ettirirken oluyor.
Some MIUI problems.

En fazla 5-6 gün içinde düzelmezse yazılım kaynaklıdır yapabileceğin bir şey yok ne yazık ki.

Ama bir ihtimal indirdiğin oyunlarda bir sıkıntı olabilir FPS limiti gibi.
Candy Crush gibi çok basit oyunları denediniz mi?
Evet küçük oyunlardada yazdığım gibi ekran hareketlerinde oluyor FPS düşüşü .yeni olmasıyla alakası yok çünkü çok kez yeni telefon kullandım .aslında iade edicektim ama vize haftası olunca telefon lazım olucak diye edemedim.redmi note 10s işlemcisi daha kötü bir telefon olsa bile onda bu sorunların hiçbiri yoktu ,oyunlarda yağ gibi akıyordu.
İade etme süresi geçti acaba hepsiburadayi arayıp rica etsem ,anlatsam iade alirlarmi ki 🤣 alalı daha 20 gün oldu.

Son düzenleme:
Şöyle söyleyeyim, öncelikle verip bir sorun bu telefon arayüzünde bir sorun yok fakat oyunlara gelince iş değişiyor. Bütün oyunlarda bu sorun var. Ama o kadar garip ki yazarak açıklaması zor. Mesela Raft oyunu var bilirsiniz bu oyunu 60 FPS açıyor, yürürken hareket ederken hiç kasma olmuyor ama sağ elimle kamera acısını oynattigim zaman sağa, sola işte o zaman FPS düşüşü oluyor. Örnek olarak ben RAID shadows oynuyorum. Oyun içinde kasma yok fakat envanter kısmına girdiğimde oradaki sekmeyi aşağı kaydirirken kasma, takılma oluyor. Buraya video atamıyorum başka bir forumda açtım aynı konuyu orada video var. Link atiliyorsa atarım. Yani genel olarak sorun oyun içi ekranı, kamera acısını hareket ettirirken oluyor.

Evet küçük oyunlarda da yazdığım gibi ekran hareketlerinde oluyor FPS düşüşü. Yeni olmasıyla alakası yok çünkü çok kez yeni telefon kullandım. Aslında iade edecektim ama vize haftası olunca telefon lazım olacak diye edemedim. Redmi Note 10s işlemcisi daha kötü bir telefon olsa bile onda bu sorunların hiçbiri yoktu, oyunlarda yağ gibi akıyordu.
İade etme süresi geçti acaba Hepsiburada'yi arayıp rica etsem, anlatsam iade alirlarmi ki 🤣 alalı daha 20 gün oldu.

Hocam tam olarak nasıl olduğunu anladığımı düşünüyorum ama hiçbir fikrim yok.

Nereden aldıysanız oraya gidin hocam değişim veya onarım mı olur artık, orasını bilemem.

Hocam tam olarak nasıl olduğunu anladığımı düşünüyorum ama hiçbir fikrim yok.

Nereden aldıysanız oraya gidin hocam değişim veya onarım mı olur artık, orasını bilemem.
Sorun MIUI ile alakalı mi bilmiyorum çünkü redmi note 10 s de böyle birşey yoktu.ama her telefonun yazılımı farklı mi onu da bilmiyorum.yani geride veremem süresi geçti ,garantiye yollasam bir cacık cikmayacagi kesin .belki rom değiştirmeyi düşünebilirim.ama redmi note 9 pro almayın ,aldırmayın buna eminim.

Sorun MIUI ile alakalı mi bilmiyorum çünkü Redmi Note 10 s de böyle bir şey yoktu. Ama her telefonun yazılımı farklı mi onu da bilmiyorum. Yani geride veremem süresi geçti, garantiye yollasam bir cacık cikmayacagi kesin. Belki ROM değiştirmeyi düşünebilirim. Ama Redmi Note 9 Pro almayın, aldırmayın buna eminim.

Bende var hiçbir sorunu yok. Gerçi ben hiç oyun oynamadım ama memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı