Redragon K552 kumara nasıldır?

Berk2290

Decapat
Yer
Norfolk, United Kingdom
Red Switch ve küçük klavye istediğimden önce Gamepower Warlock compact gibi modellere baktım da sonra bu klavyenin İncehesap'ta 650 TL olduğunu görüp aldım. Normalde 800'e falan satılıyor, iyi midir iptal edip başka mı alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyidir. 900 TL altı alınabilir tek mekanik klavye diyebilirim.

Gayet iyi, bizzat kendim kullanıyorum. Mennunum.

Uzun süre kullandım. Kendi fiyat bandında en iyilerindendir. Sadece tuşlara basınca kasasından çınlama sesi geliyor. O da dikkat ederseniz duyacağınız şekilde. Ben içini açıp tabanına sünger sermiştim sesi kesilmişti.

Yazı yazma performansı kötü denmiş. 10 parmak bakmadan yazanlar uzak durmalı diye. Yorumlar gördüm sizin düşünceniz nedir?

Yazı yazma performansı kötü denmiş 10 parmak bakmadan yazanlar uzak durmalı diye yorumlar gördüm sizin düşünceniz nedir?

Ben zamanında maddi durumlardan dolayı 10 TL'lik klavye de kullandım ve şu anda gayet pahalı custom bir klavye kullanıyorum.

İnan profesyonel bir şekilde çalışsan bile kalite konusunda abartıldığı kadar çok büyük farklar olmuyor. Burada en büyük fark klavyenin sesi ve tıklama hissiyatını oluşturan switchler. Sessiz mi sesli mi, lineer mi clicky mi istediğine göre switchleri belirle. Gerisi çok büyük bir fark yaratmıyor. Bunların tamamı benim fikrim ve yaklaşık 12-14 yıllık tecrübemdir.

Aşağıdaki tabloda cherry mx switchler hakkında bilgiler verilmiş. Bu tablodan da yararlanabilirsin. İçine girince klavye dünyası acayip geniş. Mağazalardaki hazır klavyeler asla tatmin etmiyor bir yerden sonra. :D

1669628062610.png

Geri
Yukarı