Redragon K552 Mekanik Klavye İncelemesi

2 hafta önce Amazon'dan sipariş ettiğim klavye 9 günün ardından elime ulaştı. Biraz kullandıktan sonra incelemesini yapmak istedim.
Daha önce kullandığım klavye Zalman'ın ZM-K500 modeliydi. Forumda incelemesini yayınlamıştım. Zalman klavyem maşallah hala tıkır tıkır çalışıyor fakat çoğunlukla geceleri bilgisayar kullandığım için aydınlatmalı bir klavyeye geçmek istedim. Mekanik klavyelere alıştığım için mekanikten vazgeçemedim doğrusu. Araştırma yapmaya başladım ve bu klavyeyi buldum. Klavyenin fiyatı kargo ile birlikte 152TL'ye denk geliyor. (Zalman ile aynı sayılır.)

Artıları :

Aydınlatması mevcut. (Sadece kırmızı renk mevcut, ama RGB olanıda mevcut.)
Fiyatına göre kullanılan switchlerin kaliteli olması. (Cherry MX Green tarzı clicky switchler kullanılıyor)
Tasarımı sade ve hoş.
Masada çok sağlam bir duruşu var ve kesinlikle hareket etmiyor.
Arka aydınlatmanın şiddeti ayarlanabiliyor ve nefes alıp verme tarzı efektler verilebiliyor.
Windows tuşunu kilitleme imkanı sunuyor.
Kutusundan tuşları sökmek için aparat çıkıyor.

Eksileri :

Numpad kısmı yok. (Fiyatı azaltmak için)
Klavye İngilizce ve Türkçesi mevcut değil.
Yazılımı yok dolayısıyla makro imkanı da yok.
Rahatsız edici derecede ses çıkarıyor. Açıkçası alırken bu kadar beklemiyordum. Aynı odada birden fazla kişi yaşıyorsanız gece kullanamazsınız. Yurtta arkadaşlarımla kaldığım için geceleri Zalman'a geçiyorum :)

Merak edenler için klavyenin sesi ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selamlar. 1-2 Hafta içerisinde bende bu üründen satın almayı düşünüyorum. Fakat ufak bir sorun var. K553 modeli. Sence hangi modeli tercih etmeliyim ? K553'ün tasarımı daha çok "Gaming" klavye havasında. K552 zaten minik olsun diye tasarlanımş resmen. Hangi modeli neden tercih etmeliyim ? Şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı