Redragon K555 Indrah İncelemesi

Rica ederim. Klavyeden nasıl yapılıyor?
Modlar arasında geçiş yaparken modun birinde wasd tuşları yanıyor sadece. O moddayken fn+Mod değiştirme tuşunun sağındaki tuşa(hangisiydi hatırlamıyorum) ona basıyorsunuz ve bastığınız tuş renk değiştirmeye başlıyor. En son tekrar yaptığınızda öyle kalıyor.

Hocam aynı klavyeden bendede var memnunum ama benim klavyemde switchlerden birtanesinin içindeki mavi parça yukarı cıkıyor ve tutukluk yapıyor. Switchı degıstırmek ıstıyorum aynı model mavi switchlerden aldım fakat klavyenın switchleri sökülüyor mu bu konuda aydınlatırmısınız garantiye göndermekle uğraşmak istemiyorum.

Hocam aynı klavyeden bendede var memnunum ama benim klavyemde switchlerden birtanesinin içindeki mavi parça yukarı cıkıyor ve tutukluk yapıyor. Switchı degıstırmek ıstıyorum aynı model mavi switchlerden aldım fakat klavyenın switchleri sökülüyor mu bu konuda aydınlatırmısınız garantiye göndermekle uğraşmak istemiyorum.
Hocam şöyle ki aldığım sitede tuşlar ve switchler değiştirilebilir yazıyordu ama emin değilim.

Dostlar aylardır yaptığım araştırmalar sonucunda sonunda klavyemi aldım. K55 ındrah modeli! 1 Nisan gecesi siparişini verdim. Her yerde 460 TL ama Trendyol'da bir satıcı 400'e satıyordu. Gece son bir tane kalmıştı, onu da ben aldım :D.

İncelemeye geçecek olursak, öncelikle klavye alüminyum bir kasaya sahip. İç kısmı ise metal bir plaka koruyormuş. Bilek desteği plastik geldi, en azından deri falan beklerdim. Resimlerinde üst köşelerinde bulunan vidalar çok kaba duruyor fakat klavyeyi gözünüzle görünce fark etmiyorsunuz bile. Sanırım alüminyum kasa olduğu için space ve enter tuşlarında hafif bir yay sesi geliyor ama 1 saatte alışıyorsunuz. Kesinlikle rahatsız edici değil, odaklanmadan fark etmiyorsunuz bile. Klavye RGB bir klavye, 18 tane modu var.

Eki Görüntüle 961731

Tuş kaliteleri güzel, önceki 80 TL'lik klavyemden sonra buna geçince şok edici etki yaptı :D. Switch'lere gelecek olursak klavye aldığım yerde Outemu oldukları yazıyor. Blue Switch olmasının tabii ki artı ve eksi yönleri var. Eğer sessiz olmanız gerekiyorsa biraz sıkıntı, odanın kapısını kapatınca çözülüyor problem ama geceleri nereye kadar kapı işe yarar ki :D? Onun dışında sesi ve hissiyatı benim çok hoşuma gitti. Bu model ne yazık ki Red Switch bulundurmamakta.

Üst tarafta 5 adet makro tuşu ve 6 adet multimedya tuşuna sahip. Türkçe harfler işlenmiş sonradan eklenmemiş. (görsel sadece makroları göstermekte.)

Eki Görüntüle 961737

Kablosu son derece kalın ve güven verici :D. Klavye oldukça ağır.

Genel olarak klavyeyi çok beğendim! Verdiğim kuruşuna kadar değdi ve memnunum. Yanına bir de Logitech G102 aldım, isteğe bağlı onu da inceleyebilirim. Dostlar yazımda eksik veya yanlış gördüğünüz bir şey varsa belirtirseniz sevinirim, iyi günler dilerim!

Klavyeyi almamda yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler!
@TÇB
@WaIter White
@Ardaaa11

Hala memnun musunuz hocam bende almayı düşünüyorumda benim için önemli olan RGB'si ve uzun ömürlülüğü deneyimleriniz neler acaba?

Hala memnun musunuz hocam bende almayı düşünüyorumda benim için önemli olan RGB'si ve uzun ömürlülüğü deneyimleriniz neler acaba?
Klavyeden son derece de memnunum, RGB olarak bir sürü mod var ama benim sığırlığımdan dolayı sadece mavide kullanıyorum :D. Hem konforlu hem şık hemde kaliteli hocam.

Klavyeden son derece de memnunum, RGB olarak bir sürü mod var ama benim sığırlığımdan dolayı sadece mavide kullanıyorum :D. Hem konforlu hem şık hem de kaliteli hocam.

Çok teşekkür ederim deneyimlerinize dayanarak bende alıyorum.
Klavyeden son derece de memnunum, RGB olarak bir sürü mod var ama benim sığırlığımdan dolayı sadece mavide kullanıyorum :D. Hem konforlu hem şık hem de kaliteli hocam.

Hocam bir de tuşların üzerindeki yazı siliniyor mu acaba elin terleyince?

Son düzenleme:
Redragon K555 ve K555-1 arasında ne farklar var? İkisi de hotswapple mı? Kendi sitesinde K555-1 olarak bir model görünmemekte.

Bu uygun fiyatlı klavye dünyası çok kötü durumda. Ürünler hakkında bilgi edinmek ve kalitelerini anlamak zor. Güncel yorumlarınızı alabilir miyim? Keşke bunun yerine başka bir model alsaydım dediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı