Redragon K580 Vata nasıldır?

karadayiii

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba,

Aşağıdaki linkteki klavye hakkında bilgisi olan var ise yardımcı olursa memnun olurum. Bu fiyat aralığında bu özellikte klavye bulmak zor. Alternatif olarak da 800 TL bandında mekanik klavye tavsiyelerinizi alabilirim.

1 yıl kullandım, fakat mavi anahtarın sesine dayanamayıp kırmızı anahtar alıp değiştirmiştim hepsini. Ses haricinde ben bir problem yaşamadım, şu an fiyatlarını bilmiyorum. Eğer size uygun geldiyse alınabilir.

1 yıl kullandım, fakat mavi anahtarın sesine dayanamayıp kırmızı anahtar alıp değiştirmiştim hepsini. Ses haricinde ben bir problem yaşamadım, şu an fiyatlarını bilmiyorum. Eğer size uygun geldiyse alınabilir.

Full RGB ve ses kontrol tuşu olan aynı zamanda numpad olan klavye bulamadım bir türlü. Yurt dışından alacaktım onda da " ve <> tuşunu kaybediyoruz TR kullanırken. Tek sıkıntı blueswtich rahatsız eder mi korkusu. Sepette bekletiyorum şu an ürünü :D Eskişehir'de brinde blueswitch klavye bulsam da 1 gün akşam denesem ama çevremde mekanik kullanan yok hiç :D

Dayanılmayacak kadar sesli mi gerçekten ? Yazı yazarken rahatsız eder mi peki hissiyat olarak ?

Full RGB ve ses kontrol tuşu olan aynı zamanda numpad olan klavye bulamadım bir türlü. Yurt dışından alacaktım onda da " ve <> tuşunu kaybediyoruz TR kullanırken. Tek sıkıntı blueswtich rahatsız eder mi korkusu. Sepette bekletiyorum şu an ürünü :D Eskişehir'de brinde blueswitch klavye bulsam da 1 gün akşam denesem ama çevremde mekanik kullanan yok hiç :D

Dayanılmayacak kadar sesli mi gerçekten ? Yazı yazarken rahatsız eder mi peki hissiyat olarak ?
Şu an K580 Vata üzerinden yazıyorum. Ses olarak Oetemu Blue Switch evet ses yüksek. Daktilo gibi ama benim hoşuma gidiyor "Clicky" olması tüm gün yazıyorum rahatsız olmuyorum. Sessizlik bekleme, aslında Red Switchte de bekleme. Yay sesi mevcut. Klavye altından echo yapmıyor mouse pad varsa üstünde kullan yada istersen modlarsın bilemedim. Klavye olarak iyi bir klavye, tam boy, ışıklandırması iyi, sağlam yapısı var. İçinden çıkan aparatlar kaybolsa üzülmezsin o derece sıradan. Oetemu Gaote switchleri ucuz 100 tanesi 250TL civarı satılıyor Aliexpress'te (White / Gray hariç) bozulursa yada başka switch denemek istersen. Akko CS switchte kullanabilirsin. Mizar MZ60 mekanik kenarda duruyor. K580 daha hoşuma gidiyor daha rahat kullanım açısından. Eğer Blue switch seviyorsan güzel alabilirsin. İkinci el fiyatları çok daha ucuz genelde bir heves Blue Switch alıp satan çok.

Ses yüksek ama hissiyatını ben fazlasıyla beğeniyordum. Kırmızı anahtar klavye düşünürseniz Monster K3 Pro kullanıyorum şu an, neredeyse aynı diyebileceğimiz türden klavyeler. Hatta ekstra olarak bilek desteği ve fazladan macro tuşları mevcut.

Kırmızı anahtar piyasada çok az, redragon da da rainbow modeller kalmış hep. Almışken rgb olsun diyorum ben de . XPG summoner nasıldır ? İkinci el falan bulabilirsek alınır mı ? Nelere dikkat etmek lazım, diğer ürünlere göre mx anahtarlar daha uzun ömürlü herhalde, ikinci elde sorun çıkartmaz diye düşündüm ama bilemedim. :D

Kırmızı anahtar piyasada çok az, redragon da da rainbow modeller kalmış hep. Almışken rgb olsun diyorum ben de . XPG summoner nasıldır ? İkinci el falan bulabilirsek alınır mı ? Nelere dikkat etmek lazım, diğer ürünlere göre mx anahtarlar daha uzun ömürlü herhalde, ikinci elde sorun çıkartmaz diye düşündüm ama bilemedim. :D
XPG Summoner gayet güzel bir kaç ay önce arkadaşımın ofiste görmüştüm mouse klavye kulaklık set yapmıştı, kalitesi barizdi. Onu tercih etmen daha iyi K580 yerine, bakınca için açılır. Redragon çok düz ama ben seviyorum böyle düz çirkin klavyeleri, ayrıca fiyatına göre kalitesi normal. XPG'deki Cherry mx switchler daha iyi haliyle, ömrü için bir şey diyemeyeceğim vaadedilen daha uzun ömür ama şans. RGB veya tek renk olsun bencede. Yani çok uzmanı değilim ama ben 2.el alırken genelde bir deniyorum switchler, stabilizerler ne durumda ses, RGB, ışıklar modlar vs. Genelde blue switch ve Oetemu Gaote switch tercih ediyorum öyle olunca çok ucuz oluyor :) K580 Vatayı 1/3 fiyatına aldım mesela bir kaç ay kullanılmıştı hatta fiyatı bir kaç kez sordum evet dedi evdekiler çok rahatsız oldu ondan çok ucuza satıyorum diye peki dedim aldım. Alıp Hotswap olduğu için komple red, purple yada brown switch yapsam yine yarı fiyatına gelecekti. Sıkılıncaya kadar kullanırım en fazla bir kaç switch arızalanır basmaz değiştiririm sonra, switchlere bakım felan uğraşmıyorum zaten ucuzlar 2.5TL tanesi.

XPG Summoner gayet güzel bir kaç ay önce arkadaşımın ofiste görmüştüm mouse klavye kulaklık set yapmıştı, kalitesi barizdi. Onu tercih etmen daha iyi K580 yerine, bakınca için açılır. Redragon çok düz ama ben seviyorum böyle düz çirkin klavyeleri, ayrıca fiyatına göre kalitesi normal. XPG'deki Cherry mx switchler daha iyi haliyle, ömrü için bir şey diyemeyeceğim vaadedilen daha uzun ömür ama şans. RGB veya tek renk olsun bencede. Yani çok uzmanı değilim ama ben 2.el alırken genelde bir deniyorum switchler, stabilizerler ne durumda ses, RGB, ışıklar modlar vs. Genelde blue switch ve Oetemu Gaote switch tercih ediyorum öyle olunca çok ucuz oluyor :) K580 Vatayı 1/3 fiyatına aldım mesela bir kaç ay kullanılmıştı hatta fiyatı bir kaç kez sordum evet dedi evdekiler çok rahatsız oldu ondan çok ucuza satıyorum diye peki dedim aldım. Alıp Hotswap olduğu için komple red, purple yada brown switch yapsam yine yarı fiyatına gelecekti. Sıkılıncaya kadar kullanırım en fazla bir kaç switch arızalanır basmaz değiştiririm sonra, switchlere bakım felan uğraşmıyorum zaten ucuzlar 2.5TL tanesi.

Sahibinden'de buldum bir tane xpg 1100'e satıyor itopyada aralık ayında 1000'e satılmış herhalde. Biraz araştırdım kötü yorum da var iyi yorum da. MX de bile basmama sorunundan bahsetmişler kimi yerlerde. Mekanik klavye biraz da şans işi herhalde. En azından yay sesi olmaz herhalde cherry mx 'de. Bilek desteği güzel duruyor ama herkesin neredeyse soyulmuş bozulmuş falan :)

VATA'nın tipi benim de hoşuma gitti. O tarz klavyeleri seviyorum ben de :D

Aslında amazondan şunu alacaktım ama bakmadan yazıyor olsak da " ve <> karakterleri zorluk çıkartacak bana. Zaten acaba alsam mı diye düşünürken stok da bitti :D aslında tam istediğim gibi bir klavye tipiydi. uzun klasik klavye tasarımı yok, hem numpad var hem ufak boylu. Mis gibi ya. Logitech k360 gibi mekanik klavye bulsam alacağım vallahi. Mekaniği de ışıkdan dolayı istiyorum. Kablosuz ışıklı mebran olsa onu da alırım. Loş ortamda pc kullandığım için ışık şart, ama gökkuşağı tarzı tek led aydınlatmadan da nefret ediyorum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı