Redragon Kumara K552 Rainbow İncelemesi

Öncelikle bu Sosyal'deki ilk incelemem. Eksiklerimi, hatalarımı belirtirseniz sevinirim.

Klavyeyi 'Bizdehesaplı' sitesinden 358 TL'ye almıştım. Şu anda en ucuzu 367 TL olarak bulunuyor. Yaklaşık 3 günde elime ulaştı. Paketleme gayet güzeldi, ayrıca kutu içeriğini çok beğendim. Düşük bütçe olmasına rağmen dopdoluydu kutu.

Kutu içeriği:
Yedek Switchler.jpeg
Tuş Çıkarma Aparatı.jpeg
3.jpeg
Kutudan yedek 4 adet switch çıkıyor. Mavi, kahverengi, kırmızı ve siyah switchler. Garanti belgesi ve kullanım kılavuzu da çıkıyor.
Ayrıca tuşları yerinden sökmek için aparat da içeriyor 2 tane. Birisi tuşları, birisi de switchleri sökmek için sanırım. Belki ikisi de aynı işlevi görüyordur :D .

K552 Özellikleri:
Klavyede Outemu Red Switch bulunuyor.
Outemu Switch, Cherry MX sonrası en iyi Çin üretimi Switch olarak anılıyor.
Outemu Switch, AOC GK500, Cooler Master CK350 gibi klavyelerde de kullanılan bir switch.
Klavye üzerinde toplam 87 tuş var.
12 tane multimedya tuşu bulunuyor.
Aynı zamanda oyun oynarken Windows tuşunu devre dışı bırakmamızı sağlayan bir özellik de var.

Hot Swappable bir klavye.
Ayrıca TKL olması da çok iyi.
TKL, kısacası numpad'i olmayan klavyelere deniliyor. Masa alanım fazla geniş olmadığı için TKL tercih ettim ben.
Klavye Türkçe Q klavye.
Malzeme kalitesi da gayet iyi, biraz ağır klavye.

Işık Modları:
13.jpeg

Odama güneş vurduğu için ışıklar fazla belli olmuyor. Akşam tekrar güncelleyeceğim bu bölümü.
Klavyede 9 tane ışık modu var. İsterseniz videosunu çekip YouTuba'a liste dışı bir şekilde atabilirim.
FN+INS (M) kombinasyonu ile ışık modlarını değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca yine FN+1,2,3... rakamları kombinasyonları ile oyuna göre hangi tuşlarda ışık yanmasını istiyorsanız seçebiliyorsunuz.
Örneğin FN+5 kombinasyonu, League of Legends için. Q,W,E,R,D,F gibi tuşların ışığı yanıyor sadece bu kombinasyonla.
21.jpeg
Odaya güneş vurmasına rağmen ışıklandırmalar gayet iyi diyebilirim, dediğim gibi akşam üzeri güncelleyeceğim tekrar.
7.jpeg

Bastığınız tuşun ışığını yakan bir mod da var. Bu fotoğrafta belli, küçük bir mesaj var :D . Fark etmişsinizdir umarım :) .
Işıkların animasyon hızlarını ok tuşları ile ayarlayabiliyorsunuz, ayrıca yine parlaklığı da aynı yerden kısıp yükseltebiliyorsunuz.
Caps Lock ve Scroll Lock ışıkları da 'Redragon' yazan kısmın yanında.

Scroll LockCaps Lock 1.jpeg
Scroll LockCaps Lock 2.jpeg

Ürün Görselleri:
10.jpeg
9.jpeg
17.jpeg
19.jpeg
Kutu.jpeg
Kutunun Arkası.jpeg
13.jpeg

Son paragrafa gelelim :D . Klavyeyi 1 haftadır kullanıyorum. Şu anlık beğenmediğim bir yönü yok.
Ürünün RGB modeli de var fakat henüz Türkiye'de yok.
Eksileri olarak Rainbow olmasını sayabilirim sadece. Yay sesi gelmiyor. Fakat ileride gelebilir, bunu da belirteyim.

Düşük bütçede en çok önerilen klavyelerdendir kendisi. Alternatiflerine göre çok daha iyi bence.
Buraya kadar okuyan herkese teşekkürler, başta da belirttiğim gibi, eksiklerimi ve hatalarımı belirtebilirsiniz. Böylece sonraki incelemelerimde daha dikkatli olurum.

Tamamdır, bekliyorum hocam.
Hocam öncelikle renk modlarına bu videodan bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sesi çok rahatsız etmiyor, red switch modeli var bende. Fakat dediğim gibi yay sesi çıkmaya başladı. Çok rahatsız etmiyor. Klavyeyi çok uzun süredir kullanmama rağmen tuşlarda hiç soyulma falan yok. Bunlar dışında başka bir şey yok, oldukça memnunum klavyeden.

Hocam öncelikle renk modlarına bu videodan bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sesi çok rahatsız etmiyor, red switch modeli var bende. Fakat dediğim gibi yay sesi çıkmaya başladı. Çok rahatsız etmiyor. Klavyeyi çok uzun süredir kullanmama rağmen tuşlarda hiç soyulma falan yok. Bunlar dışında başka bir şey yok, oldukça memnunum klavyeden.
Teşekkürler dostum, ışık modları bi tık az gibi.

Geri
Yukarı