Redragon M808 İnceleme

İyi forumlar arkadaşlar. Yaklaşık 1.5 ay önce aldığım ve her gün kullandığım farem olan Redragon M808 incelemesini sizlere sunacağım. Madde madde gidelim.

Sensör:
  • Sensörü hiç bir sorun yaratmıyor. Özellikle düşük hassasiyetle oynuyorsanız ani dönüş yapmanız gerektiğinde hiç bir takılma yaşatmıyor. Gayet beğendim.
Tasarım:
  • Tasarım konusunda gerçekten de güzel göründen bir mouse olduğunu söyleyebilirim. Delikli olması onu muadillerine göre daha hafif yapıyor ve bu bir avantaj. Ancak delikli mouseların ortak kötü bir yanları var, o da tozlanma. Elbette ki temizlenebilecek bir şey. Tasarım konusunda olmazsa olmaz da tabii ki de RGB ışıklandırması. Işıklandırma gerçekten çok güzel diyebilirim parlaklığı yeterli seviyede hatta odanız karanlıksa full parlaklıkta oyunlardaki gibi bloom efekti de oluşuyor. Ancak RGB modlarını pek yeterli bulamadım. Evet modlar gayet güzel ama birkaçını da beğenmediğimi söyleyebilirim. Özellikle nefes alma modunda yavaşça sönüyor ama birden yanıyor. Bu da hoş bir görüntü oluşturmuyor. Yazılımla düzeltilecek şeyler olduğunu sanıyorum ancak yeni bir yazılım gelme ihtimali düşük görünüyor. Bu sizi şüpheye düşürmesin yazılımı gerçekten de iyi bir yazılım makro, DPI ayarlama çok detaylı şekilde verilmiş. İşte yazılımın ekran görüntüleri:
Ekran görüntüsü 2021-04-15 231147.png
Ekran görüntüsü 2021-04-15 231226.png
Ekran görüntüsü 2021-04-15 231209.png
Ekran görüntüsü 2021-04-15 231238.png

Mouse ile ilgili en beğendiğim noktalar ise; kablosu inanılmaz derecede hafif, sanki kablosuz bir mouse kullanıyormuş gibi oluyor. Şu ana kadar bir kez bile kabloyu hissetmedim diyebilirim. Üstündeki 3 tane makro tuşu çok işime yarıyor. Spotify'da müziği durdurmak, sesini açmak-kısmak için çok işe yarıyor. USB ucu altın kaplama görünümde. Son olarak da farenin tutuşu gerçekten de çok iyi. Mouse pad üzerinde adete drift yapıyor diyebilirim, hiçbir pürüz, takılma vs. hissetmiyorsunuz. Söyleyeceklerim bu kadardı, incelememi okuduğunuz için teşekkür ederim. Son olarak da aşağıya fotoğraflarını bırakıyorum. 200TL için alınabilecek en iyi mouse. Eğer Omen 600 250TL olmasaydı onu alacaktım, o da bu fiyatlardaydı ve sensörü çok daha kaliteliydi.

IMG_20210323_142343.jpg

IMG_20210323_142617.jpg

IMG_20210323_142301.jpg
IMG_20210323_142239.jpg

IMG_20210323_142214.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20210323_142343.jpg
    IMG_20210323_142343.jpg
    172,5 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Gloriorus model o çakması ama daha bütçe dostu hayırlı olsun.
@Callisto1232 hocam neden kızgın bıraktığınızı öğrenebilir miyim?
Hocam bence çakması diyemeyiz delikli mouseların hepsi birbirine çok benziyor zaten. Evet tasarım konusunda benziyorlar ama o biraz daha üst seviye bir mouse.

Hocam bence çakması diyemeyiz delikli mouseların hepsi birbirine çok benziyor zaten. Evet tasarım konusunda benziyorlar ama o biraz daha üst seviye bir mouse.

Benziyor diye çakması demiştim yapısı Falan'da benziyordu model O'ya ama bence kızgın atacak bir şey söylememişim hayırlı olsun güle güle kullanın.

Benziyor diye çakması demiştim yapısı Falan'da benziyordu model O'ya ama bence kızgın atacak bir şey söylememişim hayırlı olsun güle güle kullanın.
Hocam kızgın işin şakası zaten neden kızalim böyle bişey için :) teşekkür ederim.

Bu arada mouse double Click yapıyor mu bazı mouseların ucuna hafif tıklayınca 2 kere basıyor double Click deniyor Glorious Model O gibi.
Yapmıyor üstad.
Yapmıyor üstad.
Ayrıca almamanızı öneririm bazen kendi kendine kapanıyor açılması için beklemem gerekiyor. Veya hızlı dönüşler yaparken bir anda kapanıp açılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı