Çözüldü Reeder A8i Quad ROM'u Reeder A10iX Air'e yüklenebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yazılımcı0

Decapat
Reeder A8i Quad ve Reeder A10ix Air tabletlerin işlemci modeli, RAM, dahili hafıza ve kameraları aynı sadece ekran boyutu farklı. Reeder A8i Quad'ın Android 5.1 ROM'unu Reeder A10ix Air Android 5.0 tablete yükleyebilir miyim?
Reeder A10ix Air tabletin stock Android sürümü 4.4.4. Android 5.0'ı XDA sitesinden yükledim.
@364809 @mburaktekin @NooName

Son düzenleme:
Çözüm
Aynen öyle hocam, zaten boot dosyasını denemiştik onda sıkıntımız yok ama sistem dosyası sıkıntı çıkarıyor bize.

A8i Quad ROM'u sonunda bugün A10ix Air tabletime başarıyla yükledim. A8i Quad ROM'u yüklemek için önce Windows kurulumundan dahili hafızadaki bütün bölümleri sildim sonrada Intel Platform Flash Tools ile çok ilginç bir şekilde A8i Quad ROM'daki hiçbir dosyayı değiştirmeden sadece flash.xml dosyasını seçtim ve tableti laptoptaki USB 2.0 girişine bağlayıp yüklemeyi başlattım ve 15-20 dk sonra A8i Quad ROM yüklendi.

A10ix Air ekranı A8i Quad tabletin ekranından büyük, çözünürlüğü yüksek ve DPI farklı olduğu için ekranda dokunduğum yerler tam algılanmıyor, simge ve yazılar küçük ve alttaki bazı sanal tuşlar görünmüyor. Bu sorunlar ROM'daki DPI ile alakalı değil mi? Pil göstergesi sorunu da var. Yani mesela pil tasarrufunu açtım şarj birden %78'den %0'a düştü. Tabletin ekranıda dönmüyor. Tabletin açılışındaki boot ekranı da küçük.
Nasıl kurabilirim?

Tabletin sadece System ve boot dosyasını kullanacağız.
Boot dosyasını çıkarıp içine kendi tabletinizde olan ROM'un boot dosyasından kernel ve board dosyasını alıp oradaki ile değiştireceğiz.
Bu muhtelemen açılış ekranı görmeye yeter eğer yine boot etmiyorsa bu sefer sistem dosyasını düzenleyeceğiz.
Eve gidince biraz uğraşabilirim.

Tabletin sadece System ve boot dosyasını kullanacağız.
Boot dosyasını çıkarıp içine kendi tabletinizde olan ROM'un boot dosyasından kernel ve board dosyasını alıp oradaki ile değiştireceğiz.
Bu muhtelemen açılış ekranı görmeye yeter eğer yine boot etmiyorsa bu sefer sistem dosyasını düzenleyeceğiz.
Eve gidince biraz uğraşabilirim.

A8i Quad Android 5.1 ROM dosyalarını A10ix Air tabletin hangi Android sürümündeki (Android 4.4.4 veya 5.0) dosyalarla değiştireceğim?

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• A8i Quad Boot dosyaları.JPG
    A8i Quad Boot dosyaları.JPG
    32,8 KB · Görüntüleme: 64

Yeni konular

Geri
Yukarı