Reeder P13 Blue Max Pro vs Reeder S19 Pro Max

Reeder P13 Blue Max Pro mu yoksa Reeder S19 Pro Max.
Başka telefon düşünmüyorum başka öneriniz varsa yazmaya uğraşmayın.

Daha alt fiyata ve daha iyi olan bir sürü telefon var

POCO, Samsung, Xiaomi, Oppo gibi. Ben de Reeder kullanıyorum fakat önermem neden önermem çünkü;

1- destek yok şu an mesela Android 11 var cihazda ama asla Android 12 veya Android 13 gelmeyecek.
2- etrafta satılı parçası yok olsa bile pahalı değmez.
3- Reeder 2-3 model sonra alacağınız cihazın satışını kaldıracak ve hiçbir yerden ulaşmak mümkün olmayacak.
4- blackview, oukitel elephone markalarının cihazlarını kopyalayıp kendi markalarını basıyorlar ( blackview A80, A70 gibi cihazlar P13 Blue Max'in aynısı, oukitel C19 da Blue Max Pro'nun aynısı)
5- stabil değil ve güncelleme sorunu var. Nedir güncelleme sorunu?

Örneğin; Hepsiburada uygulaması şu an bende güncellenmiyor, güncelleye basıyorum fakat hata veriyor APK olarak da yüklenmiyor ve daha yazılım güncellemesi gelmedi.

6- ekranı HD+ ve o fiyata en az FHD+ olması lazım.
7- işlemcileri alt segment ve nanometresi düşük.
8- çok çabuk bozuluyor.
9- arka kapağı çok çabuk soyuluyor.
10- Kamerası kötü özellikle ön kamerası berbat
11- Android 12,13 gelse bile yeni modellerle gelecek ( onlara da bir sonraki güncelleme gelmeyecek)
12- Bilindik bir marka değil telefonculara sorduğun zaman bilmeme olasılıkları çok yüksek ve kılıf falan bulamayabilirsin ancak internette alırsın
13- Garantisi biterse ve ekranı kırılırsa ekranını yapamayabilirsin

gibi gibi daha yazmadığım bir çok sebep var, sadece RAM'e bakılarak telefon alınmaz

Peki ben neden aldım hangi modeli aldım?;

O zaman verebileceğim maksimum para 2000 TL civarı idi ve ailem sıfır bir telefon istiyordu mecburi olarak aldım, ha memnun muyum evet şimdilik memnunum arada kasma donmalar ve kamerasından başka problem yok ( şu anlık)

Daha alt fiyata ve daha iyi olan bir sürü telefon var

POCO, Samsung, Xiaomi, Oppo gibi. Ben de Reeder kullanıyorum fakat önermem neden önermem çünkü;

1- destek yok şu an mesela Android 11 var cihazda ama asla Android 12 veya Android 13 gelmeyecek.
2- etrafta satılı parçası yok olsa bile pahalı değmez.
3- Reeder 2-3 model sonra alacağınız cihazın satışını kaldıracak ve hiçbir yerden ulaşmak mümkün olmayacak.
4- blackview, oukitel elephone markalarının cihazlarını kopyalayıp kendi markalarını basıyorlar ( blackview A80, A70 gibi cihazlar P13 Blue Max'in aynısı, oukitel C19 da Blue Max Pro'nun aynısı)
5- stabil değil ve güncelleme sorunu var. Nedir güncelleme sorunu?

Örneğin; Hepsiburada uygulaması şu an bende güncellenmiyor, güncelleye basıyorum fakat hata veriyor APK olarak da yüklenmiyor ve daha yazılım güncellemesi gelmedi.

6- ekranı HD+ ve o fiyata en az FHD+ olması lazım.
7- işlemcileri alt segment ve nanometresi düşük.
8- çok çabuk bozuluyor.
9- arka kapağı çok çabuk soyuluyor.
10- Kamerası kötü özellikle ön kamerası berbat
11- Android 12,13 gelse bile yeni modellerle gelecek ( onlara da bir sonraki güncelleme gelmeyecek)
12- Bilindik bir marka değil telefonculara sorduğun zaman bilmeme olasılıkları çok yüksek ve kılıf falan bulamayabilirsin ancak internette alırsın
13- Garantisi biterse ve ekranı kırılırsa ekranını yapamayabilirsin

gibi gibi daha yazmadığım bir çok sebep var, sadece RAM'e bakılarak telefon alınmaz

Peki ben neden aldım hangi modeli aldım?;

O zaman verebileceğim maksimum para 2000 TL civarı idi ve ailem sıfır bir telefon istiyordu mecburi olarak aldım, ha memnun muyum evet şimdilik memnunum arada kasma donmalar ve kamerasından başka problem yok ( şu anlık)
Biraz sabır telefon üretimine ara verip yeniden başlayan bir marka android 12 alır en fazla 13 beklemeyin 2 yılda 1 güvenlik güncellemesi alır, 2000 liraya zaten 64gb 6gb ram vermiş size dahasını istemenin anlamı yok

Biraz sabır telefon üretimine ara verip yeniden başlayan bir marka Android 12 alır en fazla 13 beklemeyin 2 yılda 1 güvenlik güncellemesi alır, 2000 liraya zaten 64 GB 6 GB RAM vermiş size dahasını istemenin anlamı yok.

12 alacağını sanmıyorum ayrıca RAM 8 olsa bile işlemci düşük olursa hiçbir işe yaramaz, Reeder telefonları 2 yıl kullanan daha görmedim, ben de şu an bir sürü sorun çıktı donmalar kendi kendine kapanmalar gibi. Uzun süreli telefonlar değil.

Reeder P13 Blue Max Pro mu yoksa Reeder S19 Pro Max.
Başka telefon düşünmüyorum başka öneriniz varsa yazmaya uğraşmayın.

Dostum ilahaki Reeder alacağım diyorsan sen bilirsin ama bence sakin olaki alma derim ama ikisinden aradında kaldıysan şunu söyleyeyim P13 Blue Max Pro denilen telefon tom da kasıyor PUBG filan diyorsan açmaz bile onun yerine J7 al PUBG 15FPS ve daha ucuz kamerası daha iyi.

İkisi de çöp.

Senin burada çöp demen önemsiz ve yanlış ben şu an P13 kullanıyorum PUBG 60 FPS oynuyorum HDR da iyi ki sizin önerinizi dinlememişim gidip marka olsun diye iPhone almamışım gayet memnunum alacaklar hemen alsınlar hem ucuz hem kaliteli.

Arkadaşlar kesinlikle P13 alın paranız yoksa varsa S19 alın bende P13 Max Pro.
Var sorunsuz kasma donma yok öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı