Reels video çözünürlüğü nasıl olmalı?

Hasan_Dogan

Yoctopat
Daha fazla  
Foruma yeni katıldım ve ilk mesajımı yazıyorum hepinize selam.
4K 60 FPS çektiğim videoyu Reels olarak yüklediğimde, tekrar kaydet seçeneği ile indiriyorum ve video 720x1280 çözünürlüğünde iniyor.
Yani Instagram'ın kabul ettiğini çözünürlük bu mu olmalı? En az kayıp için videoyu bu çözünürlükte mi yüklemem gerekiyor?
Buradan bu mu anlaşılır sizce? Yorumlarınızı bekliyorum.
Telefonum iPhone 13.

Son düzenleyen: Moderatör:
Instagram reels boyutu 9:16 olması gerekiyor. Yani 1080 x 1920 piksel ölçüsünde olmalı.
1660215923310.png

Hocam sonradan düzenlediğiniz belli oluyor, bu kadar kasmayın. Bilmiyorsanız konuşmayın.

Onun dışında, @İbrahim Arıkan hocamın attığı mesaj doğru.

Peki 720p olarak indirmesine mantık nedir acaba? Neden dediğiniz gibi 1080p olarak indirmiyor? Filmi ruloya kaydet seçeneğine ile indirdiğinde 720p yüklediğim video.

Instagram'ın klasik sıkıştırma metodu. Görüntü oranını bozmadan çözünürlüğü sıkıştırıp düşürüyor 720p, telefonda 720x1280 çözünürlüğe denk geliyor. Bu arada instagramda takipçi sayınız ve içeriklerinizin izlenme/beğeni oranı ne kadar yüksek ise size özel çözünürlük sunuyor. Ve bir noktadan sonra içeriklerinizi full hd kalitede paylaşmanıza izin veriyor.

Karıştırmış olamaz mıyım? Tartışmayı uzatmanın ne manası var? Sonradan düzelttim zaten.

Olabilirsiniz, fakat mesajınızı @İbrahim Arıkan hocamın mesajından görüp düzelttiğiniz belli.

Ondan görüp de düzeltmedim. Mesajı yazdıktan sonra emin olmak için internetten baktım ve yanlış olduğunu görüp düzelttim.

Tartışacak başka konu bulamadınız mi?

Arkadaşlar burada amacımız birilerine yardımcı olabilmek. İnsanız hata yapıp yanlış yapabiliriz. Önemli olan bunun farkına varıp bu hatayı düzeltmek. Dün mesela yanlış bilgiden ceza yedim 😃 haksız mıydım? Bana kalırsa hâlâ haklıyım ama yapacak bir şey yok. Boş verin ufak şeyler için tartışmanın gereği yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı