Reflü geçer mi?

416274

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhabalar. Doktora gittim, şikayetimi belirttim ve röntgen çekti. Bu hastalığın reflü belirtisi olduğunu söyledi. Gaviscon ve Pantpas ilaçlarını yazdı. Önceden böyle bir sıkıntı yoktu, geçme ihtimali var mı yoksa ameliyat ile mi geçer?

Bende de var reflü maalesef. Baharatlı yemek yemek bazen midede ağrı ve huzursuzluk yapıyor o yüzden fazla baharatlı yeme. Geçer mi sorusuna gelirsek ben de bilmiyorum. Ben Pulcet 40 mg kullanıyorum ve yediklerime dikkat etmiyorum açıkçası. Ha dikkat etsem midem daha rahat olur. Ama geçme ihtimali bence yok şahsi fikrim.

Bende de var reflü maalesef. Baharatlı yemek yemek bazen midede ağrı ve huzursuzluk yapıyor o yüzden fazla baharatlı yeme. Geçer mi sorusuna gelirsek ben de bilmiyorum. Ben Pulcet 40 mg kullanıyorum ve yediklerime dikkat etmiyorum açıkçası. Ha dikkat etsem midem daha rahat olur. Ama geçme ihtimali bence yok şahsi fikrim.
Yağlı yemekler vb. yememek benim faydama olur, ilaçları sürekli düzenli kullansam rahatsızlığı azaltır mı?

Baharatlı yiyecekler, hazır gıdalardan uzak dur. Bende de vardı. 1 aylığına köye gittim, geçti 😅 Sağlıklı beslenmenin etkisi büyük.

Yağlı yemekler vb. yememek benim faydama olur, ilaçları sürekli düzenli kullansam rahatsızlığı azaltır mı?
azaltır tabii ben yılda en fazla 3 bilemediniz 4 kere ağrı çekiyorum o ağrıyı da iki kaşık gaviscon duo alıp götürüyor ağrıdan eser kalmıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı