Regedit'de ayar değiştirilemiyor!

Dj Dikkat

Hectopat
Daha fazla  
Geçen günlerde sistem gereksinimlerimin düşük olması gerekçesiyle Windows Defender'ı Regedit'den devre dışı bırakmıştım. Fakat bugün yeniden etkinleştirmeye çalıştığımda "vuavrsvj.exe" adlı dosyaya kullanıcı hesabı denetimi vermemi istedi. Dosya "C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Roaming\bivghvsa" konumunda bulunuyordu. Dosyayı silmeye çalıştım fakat olmadı. fakat "bivghvsa" klasörünü masaüstüne taşıyabildim. Bu sefer de "vervitvb.exe" adlı, "C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Roaming\hrvhjvbj" konumlu dosya kullanıcı hesabı denetimi istedi ve bu dosyayı masaüstüne taşıdığım zaman kendini tekrardan geri oluşturuyor. Bu dosyalardan kurtulamıyorum ve Regedit'i düzenleyemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yanlış hatırlamıyorsam Windows sürüm 1806 dan sonra Windows Defender 'a dışardan müdahalede bulunmak çok güç bir şeydi. Çok fazla konu var bununla alakalı, ben de kapatmayı denedim, bu bahsi geçen dosyaları silmeyi falan ama nafile, güncelleme geldiği anda direkt eskiye dönüyor. Ama son sürümlerde Defender uygulaması iyi, stabilitesi iyi, sistemi ağlatmıyor eskisi gibi. Kalabilir yani, ama sizin bilgisayarınız, sizin kararınız tabi ☺️

Hocam yanlış hatırlamıyorsam Windows sürüm 1806 dan sonra Windows Defender 'a dışardan müdahalede bulunmak çok güç bir şeydi. Çok fazla konu var bununla alakalı, ben de kapatmayı denedim, bu bahsi geçen dosyaları silmeyi falan ama nafile, güncelleme geldiği anda direkt eskiye dönüyor. Ama son sürümlerde Defender uygulaması iyi, stabilitesi iyi, sistemi ağlatmıyor eskisi gibi. Kalabilir yani, ama sizin bilgisayarınız, sizin kararınız tabi [emoji3526]
Windows sürümüm 1809. Açılan program hizmetlerden Windows Update'i devre dışı bırakıyor. "Vervitvb.exe" sadece Windows Defender'i devre dışı bırakan bölümü değiştirince açılıyor. Diğer yerleri Regedit'de değiştirebiliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı