Regülatör gerekli mi?

ByAkkoxc

Centipat
Yeni bir bilgisayar almak üzereyim ancak çok tedirginim. Eski bilgisayarımın anakartı yandı, yüksek ihtimale düzensiz voltajdan kaynaklıydı. Binanın elektrik sisteminde bir problem var sanırım, ara sıra voltaj yükselip iniyor. 650W+80 Bronz PSU'lu bir sistem almayı düşünüyorum ancak bu sistem için nasıl bir regülatör almalıyım veya regülatör almak gerekli mi? Bazı yerlerde UPS denilen şeyleri de görüyorum ancak ikisi hakkında da pek bir bilgi sahibi değilim. Gerekliyse sistem linkini eklerim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir bilgisayar almak üzereyim ancak çok tedirginim. Eski bilgisayarımın anakartı yandı, yüksek ihtimale düzensiz voltajdan kaynaklıydı. Binanın elektrik sisteminde bir problem var sanırım, ara sıra voltaj yükselip iniyor. 650W+80 Bronz PSU'lu bir sistem almayı düşünüyorum ancak bu sistem için nasıl bir regülatör almalıyım veya regülatör almak gerekli mi? Bazı yerlerde UPS denilen şeyleri de görüyorum ancak ikisi hakkında da pek bir bilgi sahibi değilim. Gerekliyse sistem linkini eklerim. Şimdiden teşekkürler.
UPS de de regülatör var fakat elektrik kesildiğinde UPS bilgisyarini hala çalıştırıyor.
Akusu var...

regülatör de normal işte ..

Bütçen varsa 1000 watt lık UPS al. Eğer bütçen UPS almaya yetmiyorsa 1000 wattlık regülatör al. Bazı regülatörlerin üzerinde 1000 Va yazar, bu 1000 watt demek değildir. 1000Va yazıyorsa 650watt'a eşdeğerdir.

Merhaba. Elektrik kesintiniz çok sık olmuyorsa voltaj regülatör satın alın. UPS'lerdeki regülasyon daha düşük voltaj sınırlarıyla, regülatörlerde ise daha yüksek ve alçak (pikler arası) sınırlarlarla olur. PC'nizi her halükarda bozulmadan bir regülatör daha iyi korur. 600 watt'a kadar PSU gücü veya net watt kullanımı varsa 1000 VA'lık bir regülatör uygundur. Kolay gelsin.

UPS'in gerekli olduğunu düşünüyorum. Geçmiş yıllarda sürekli elektrik kesintisinden dolayı anakartım tamir edilemeyecek şekilde hasar aldı. UPS bu noktada hayat kurtarıyor.

Merhaba. Elektrik kesintiniz çok sık olmuyorsa voltaj regülatör satın alın. UPS'lerdeki regülasyon daha düşük voltaj sınırlarıyla, regülatörlerde ise daha yüksek ve alçak (pikler arası) sınırlarlarla olur. PC'nizi her halükarda bozulmadan bir regülatör daha iyi korur. 600 Watt'a kadar PSU gücü veya net watt kullanımı varsa 1000 VA'lık bir regülatör uygundur. Kolay gelsin.

Siz elektrik ile mi uğraşıyorsunuz?

Geri
Yukarı