Rehber 3.000 TL ile 10.000 TL arası bütçeli bireylere sistem tavsiyeleri

Denji

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bir çılgınlık yapayım ve 3500 TL veya üstü bütçesi olan kişilere sistem önereyim dedim. Bir ara da 3500 TL altı bütçesi olanlara sistem önermeyi planlıyorum. Tabii bunların monitörlü versiyonları da gelecek :). O zaman başlayalım.
3000-4000 TL
3000 TL ve civarı bir bütçeniz varsa aşağıdaki sistem güzel bir seçim olabilir.

Yaklaşık 3229 TL tutuyor.

4000 TL ve civarı bir bütçeniz varsa önerim şu şekildedir:

Bu sistem ise yaklaşık 4519 TL.

5000-6000 TL
5000 TL bütçe için sistem bana sorarsanız şu şekilde olmalı:

Bu sistem yaklaşık 5005 TL tutuyor.

6000 TL ve civarı bir bütçeye sahipseniz:

2 Tane olacak şekilde:

Bu sistem ise 5955 TL tutuyor. Eğer arta kalan paranız varsa SSD'yi geliştirmenizi öneririm.

7000-8000 TL
7000 TL bütçeli bireyler bu sistemi göz önünde bulundurabilir:

2 Tane olacak:

Bu sistem yaklaşık 7099 TL. Eğer arta kalan paranız varsa ekran kartını zorlayarak RTX 2060 Super yapabilirsiniz.

8000 TL gibi bir bütçeniz varsa:

2 Tane olacak:

Bu sistem yaklaşık 7969 TL tutuyor.

9000-10000 TL
Eğer 9000 TL gibi bir bütçeniz varsa:

2 Tane olacak:

Bu sistem de yaklaşık 9140 TL tutuyor. Eğer almanız zor ise SSD'yi düşürebilirsiniz.

Ama diyorsanız benim 10000 TL bütçem var, o zaman:

2 Tane olacak:

Bu sistemi önerebilirim.
Arkadaşlar neredeyse hiç AMD önermedim. Çünkü AMD önersem pek F/P bir sistem olmayabilirdi önerdiklerim. Fakat diyorsanız ben yayın da yaparım, o zaman mümkünse 5600X almanızı öneririm. Fakat stoklarda olmadığı için 3700X alınabilir. Fakat 3600X'de üzmez. Ama bu işlemcilere önerdiğim anakartlar olmaz. Çünkü Intel ben Intel işlemcilere göre anakart önerisi yaptım. O yüzden AMD işlemci alacaksanız ona uygun bir anakart almalısınız. Umarım önerilerimi beğenmişsinizdir. İyi akşamlar!

Son düzenleyen: Moderatör:
3 gün sonra rehber "Bom!" olacak fiyatlar yüzünden.
Önerecekseniz sistem toplama bölümü müsait git ve öner, tutan yok.

Rehber yapmak saçma geliyor, kimsenin bu rehberden yararlanacağını düşünmüyorum.

Yine de eline emeğine sağlık.

Elinize emeğinize sağlık, ben de uzun ömürlü olmayacağı konusunda aynı fikirdeyim. Ayrıca önerdiğiniz sistemler genelde güzel ama 7000-8000 bütçeli bir sistemde Samsung 860 EVO önerip 10000 bütçeli sistemde DRAMless Patriot Burst önermeniz biraz tezat olmuş.
PSU olarak bu da olabilir.
Ürün stokta yok yalnız.

Elinize emeğinize sağlık, ben de uzun ömürlü olmayacağı konusunda aynı fikirdeyim. Ayrıca önerdiğiniz sistemler genelde güzel ama 7000-8000 bütçeli bir sistemde Samsung 860 Evo önerip 10000 bütçeli sistemde DRAMless Patriot Burst önermeniz biraz tezat olmuş.

Ürün stokta yok yalnız.

Ama gelebilir. Bayadır aynı fiyat QP'de.

Son birkaç gündür çok sistem toplama konusu açılıyor, insanlar yardım istiyor. Ben de yaklaşık 2 saatimi böyle bir rehber yapmak için harcadım. Fiyatlar patlayana kadar hiç olmazsa insanlara yardımım dokunsun. Üstelik fiyatlar patlarsa da sorun olmaz, bizde öneri bol :). Asıl ben hepinize teşekkür ederim.
Elinize emeğinize sağlık, ben de uzun ömürlü olmayacağı konusunda aynı fikirdeyim. Ayrıca önerdiğiniz sistemler genelde güzel ama 7000-8000 bütçeli bir sistemde Samsung 860 EVO önerip 10000 bütçeli sistemde DRAMless Patriot Burst önermeniz biraz tezat olmuş.

Ürün stokta yok yalnız.
Hocam ekran kartına yüklenebilmek için öyle yapmıştım. Önerilerim kötüyse affedin. İnsanlar da varsın, yararlanmasın. Hiç olmazsa bilgimi denemiş oldum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı