7000 TL monitör Dahil PC Toplama

sadkkrr12ss

Centipat
7000 TL PC toplmaya çalıştım. Her türlü eleştiriye açığım. Not: Yaşım küçük sese takılmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hataların yok değil mesela o monitör anolog yani VGA girişli yeni nesil ekran kartları takılamaz o yüzden sorun olacaktır RAM'de 8 yerine 16 olsa daha tatlı olabilirdi.

RAM 8 GB yetersiz.
İ5 10400F, H410 ile en fazla 2666 MHz RAM destekliyor.
Güç kaynağı 5600 XT için yetersiz gelebilir.
Yanlış görmediysem işlemci fanı eklememişsin.

RAM 8 GB yetersiz.
i5 10400F, H410 ile en fazla 2666 MHz RAM destekliyor.
Güç kaynağı 5600 XT için yetersiz gelebilir.
Yanlış görmediysem işlemci fanı eklememişsin.

Maksimum 2666 MHz desteklediğini bizde biliyoruz sadece 2666 MHz RAM 270 TL iken 3000 MHz 279 TL idi eğer ileride anakart değiştirilirse daha iyi olur ve 9 TL farka değeceğini düşündüğüm için 3000 MHz koydum ayrıca bütçe düşsün diye 8 gb Ram koydum zaten bende sonradan bir tane daha 8 gb Ram alınmasını tavsiye ediyorum. Ayrıca Rtx 2070 ile bile 550w Psu kullanılabiliyor bu güç kaynağı kesinlikle yetecektir.

Ekran kartını 5500 XT yapıp, işlemciye fan alınabilir, RAM 2x8 yapılabilir ve monitör yükseltilebilir. Eğer monitör iyi olmazsa oyunu tadını tam olarak alamaz. Bilgisayar sadece ekran kartından ibaret değil.

Tray işlemci koymuşsun, kutusu ve fanı yanında gelmiyor.

Koyduğun 5600XT Mech modeli ısınma sorunlu.

O monitör o sisteme yakışmamış, gerçekten çok kötü. Ekran kartı 1660 Super olsun ama güzel bir monitörü olsun. Bulduğun en ucuz monitörü koymuşsun.

100-200 TL ekleyip RTX 2060 almak varken 5600XT almak mantıklı değil.

O SSD'ye 460 TL verilmemeli, 40 TL ekleyip Ultra 3D almak daha iyi olur.

Kasa olarak daha iyi seçenekler mevcut. O bütçedeki bir sisteme Zalman N5 MF veya 100M-100R yakışabilirdi aslında. Bütçeyi aşmadan DarkFlash Pollux kullanmak da daha iyi olurdu.

PSU biraz düşük kalmış, 600-650W kaliteli bir PSU daha iyi olurdu. Örnek olarak Cooler Master MWE veya Zalman Gigamax serisi kullanabilirdin. 100 TL fark ederdi.

Kısacası 5600 XT koymak için her şeyden kısmışsın.

Bu kadar şeyden kısmana rağmen tek kanal 8GB RAM kullanmışsın. 5600 XT olmuyorsa olmuyor, çok zorlamışsın.

Tray işlemci koymuşsun, kutusu ve fanı yanında gelmiyor.

Koyduğun 5600XT Mech modeli ısınma sorunlu.

O monitör o sisteme yakışmamış, gerçekten çok kötü. Ekran kartı 1660 Super olsun ama güzel bir monitörü olsun. Bulduğun en ucuz monitörü koymuşsun.

100-200 TL ekleyip RTX 2060 almak varken 5600XT almak mantıklı değil.

O SSD'ye 460 TL verilmemeli, 40 TL ekleyip Ultra 3D almak daha iyi olur.

Kasa olarak daha iyi seçenekler mevcut. O bütçedeki bir sisteme Zalman N5 MF veya 100M-100R yakışabilirdi aslında. Bütçeyi aşmadan DarkFlash Pollux kullanmak da daha iyi olurdu.

PSU biraz düşük kalmış, 600-650W kaliteli bir PSU daha iyi olurdu. Örnek olarak Cooler Master MWE veya Zalman Gigamax serisi kullanabilirdin. 100 TL fark ederdi.

Kısacası 5600 XT koymak için her şeyden kısmışsın.

Bu kadar şeyden kısmana rağmen tek kanal 8GB RAM kullanmışsın. 5600 XT olmuyorsa olmuyor, çok zorlamışsın.
Bende bunları anlatmaya çalıştım. Teşekkür ederim. Bilgisayarı sadece ekran kartından ibaret sanıyor arkadaş.

Geri
Yukarı