Rehber 7000 TL monitör dahil sistem toplama

Serendipity

Hectopat
Makaleler
3
Herkese merhabalar sevgili Technopat ailesi, bugün sizlere uzun araştırma sonucu, kendime de almayı düşündüğüm sistem hakkında bir rehber hazırladım. Umarım elimden gelene kadar yardımcı olmuşumdur. Fiyat tam 7000 TL olmasa da o kadar civarı olacaktır. Umarım beğenirsiniz. Şimdi sisteme geçelim:

İşlemci: Ryzen 3 3100

Anakart: Gigabyte B450 S2H

Ekran Kartı: Galax GTX 1660S (Ben marka olarak bulabildiğim en bilindik markayı seçtim ve yorumlara da baktım, eğer siz Gigabyte vb. başka kartların indirime girdiğini görürseniz onları tercih edebilirsiniz)

RAM: Corsair RAM (8*2) 16 GB (2 tane alınacak)

Kasa: Corsair Spec Delta RGB Temperli Cam Mid Tower ATX 650W

HDD: Seagate Barracuda 1 TB

SSD: WD Green 120 GB (Windows için)

Monitör: ASUS VP249QGR

(İsteğe bağlı)
Wireless Adaptör: TP-Link TL-WN823N

Not: Arkadaşlar ben bu linkleri bulduktan sonra zam gelmiş olabilir, size tavsiyem seçtiğim ürünleri piyasada tekrar aratmanız, eğer benim bulduklarımdan daha makul bir fiyata denk gelirse onları alabilirsiniz. Son olarak bir ürün ararken size tavsiyem siteye, satıcı puanına, ürün puanına ve yorumlara bakmanız.

Herkese merhabalar sevgili Technopat ailesi, bugün sizlere uzun araştırma sonucu, kendime de almayı düşündüğüm sistem hakkında bir rehber hazırladım. Umarım elimden gelene kadar yardımcı olmuşumdur. Fiyat tam 7000 TL olmasa da o kadar civarı olacaktır. Umarım beğenirsiniz. Şimdi sisteme geçelim:

İşlemci: Ryzen 3 3100.

Anakart: Gigabyte B450 S2H.

Ekran kartı: Galax GTX 1660S (ben marka olarak bulabildiğim en bilindik markayı seçtim ve yorumlara da baktım, eğer siz Gigabyte vb. başka kartların indirime girdiğini görürseniz onları tercih edebilirsiniz)

RAM: Corsair RAM (8*2) 16 GB (2 tane alınacak)

Kasa: Corsair Spec Delta RGB temperli cam mid Tower ATX 650W.

HDD: Seagate Barracuda 1 TB.

SSD: WD Green 120 GB (Windows için)

Monitör: ASUS VP249QGR.

(Isteğe bağlı)
Wireless adaptör: TP-Link TL-WN823N.

Not: Arkadaşlar ben bu linkleri bulduktan sonra zam gelmiş olabilir, size tavsiyem seçtiğim ürünleri piyasada tekrar aratmanız, eğer benim bulduklarımdan daha makul bir fiyata denk gelirse onları alabilirsiniz. Son olarak bir ürün ararken size tavsiyem siteye, satıcı puanına, ürün puanına ve yorumlara bakmanız.

Hocam Teknobiyotik'ten bakabilirsin çok iyi topluyolar bence (reklam falan değildir)
Bende toplucam laptopumu satarsam.

7000 TL olsa ve kimsa bana karışmazsa PS4 ve bir sürü PS4 oyunu alır oynadım. Zaten bilgisayarım var.
Neden PS5 almazdım ? Daha yeni ve ben eski oyunları pek deneyim edemedim.

@aedos

Ryzen 5 3600 ısınabiliyor ve RX serisinde WattMan olma ihtimali olmasından GTX 1660S seçtim.
Ryzen 5 3600 iyi bir kasanız varsa ısınmaz. WattMan hataları ise hala devam etse de aşırı az görülür duruma geldi. CBP kapatıp kullanırsınız en kötü. Hiç performans kaybı yaşayanı görmedim. Almışken daha iyisini alın daha uzun süre gitsin.

Hocam sırf ısındığı için r 5 3600 yapmıyorsunuz bence bir kez daha düşünün stok soğutmayla bile
3100'ün çok daha üstünde ayrıca soğutucu alırsınız yani bence 7K paraya hata yaparsınız RAM'lar 3000
Bir de bilemedim 3200 ve aşağısı 7K için çok az o sistem 4500 falan etmeli hadi monitörle 5900

Yeni konular

Geri
Yukarı