Rehber 771 pin Xeon işlemcileri 775 pin anakartta kullanmak

Konuyu hortlatma zamanı gelmiş G31/G41 anakart ile OC yapmadan verim alınabilir mi ve DDR2 olması sorun yaratır mı left 4 dead 2 vb basit oyunlar oynanacak GPU olarak ta R7 240 falan kullanırım.
Nedeni ise sahibinden üzerinden baktığım da DDR3 olunca 100 TL'lik farklar ortaya çıkıyor.

Konuyu hortlatma zamanı gelmiş G31/G41 anakart ile OC yapmadan verim alınabilir mi ve DDR2 olması sorun yaratır mı left 4 dead 2 vb basit oyunlar oynanacak GPU olarak ta R7 240 falan kullanırım.
Nedeni ise sahibinden üzerinden baktığım da DDR3 olunca 100 TL'lik farklar ortaya çıkıyor.

DDR2 anakartlar genelde 4 GB üstü RAM desteklemiyor, 4 GB'ta artık oyunlarda sıkıntı çıkarır diye düşünüyorum bence 100TL fazla vermeye değer.

Arkadaşlar benim G31 chipset anakart var 4 GB tam destekliyor biz bunun fazlasını takabilir miyiz

Daha önceden 4 GB RAM destekleyen anakarta 8 GB takıp sorunsuz kullanan görmüştüm ama şans meselesi, eğer 4 RAM slotu varsa 4x2GB deneyebilirsin ama sadece 2 slot varsa Intel için 4 GB DDR2 RAM olmadığından mümkün olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı