Rehber Blur'u gamepad+klavye ile 3 kişilik oynamak

Akif9748

Kilopat
Makaleler
14
Merhabalar. Bildiğimiz üzere blur oyunu gamepadınız ucuz bir şeyse 3 kişilik oynanmıyor, ben çözümü senelerdir arıyordum ve buldum sonunda.

1. X360ce.exe indirin ve oyunun bulunduğu yere atın:
Link:https://www.x360ce.com/files/x360ce_x86.zip
Oyuna sağ tıklayıp dosya konumunu açabilirsiniz.

2. Programı ayarlamak:
İlk başta çıkan şeye create deyin. Sonrakine de Next, finish deyin.
[pad0] misconfigurad device çıkarsa tamam deyin.
Resimdeki gibi, önce autoya sonra ise Yes'e basın:
1609769564492.png
Sonra Advanced sekmesinden combine this Controller tikini işaretleyelim, diğer ayarı ellemeyelim(One'de kalsın):
1609769589394.png
Save yapalım, ve sağdaki sekme olan gamepadimizin adına basalım, sonra da map to yazan yeri 3 yapıp yine saveleyelim:
1609769623329.png

3. Oyun:
Uyarı: Oyunda gamepad'in tuşuna hiç basmayın, multiplayer yerinde press y or + yazan yerde şu tuşlara basın:

Klavyedeki 2. kişi için:+ Tuşu.

Gamepad'deki kişi için ise:
Yandaki (X y a b) ya da (üçgen kare daire X'i) veyahut da (1 2 3 4 yazan tuşları) ekranda gamepad etkin olana kadar teker teker deneyin:

XYAB (@XYABuk) | Twitter

İşte PlayStation'ın sırrı!

Ve oyunu başlayıp keyfini çıkarın, isteyen direksiyon ile de yapabilir ama oynamak zor oluyor, tecrübe sabit:D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İsteyen 4. kişiyi 2. bir gamepad ile ekleyebilir, 2. gamepad şu an yanımda olmadığı için anlatamıyorum.
İsteyene anlatırım.
Sorularınızı yazabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1609768347883.png
    1609768347883.png
    194,2 KB · Görüntüleme: 684
  • 1609768615426.png
    1609768615426.png
    51,7 KB · Görüntüleme: 349
  • 1609768833750.png
    1609768833750.png
    83,3 KB · Görüntüleme: 401
Son düzenleyen: Moderatör:
Emeğine sağlık. Bu yöntemle orijinal gamepadi olmayanlar yapamayabiliyor. Vereceğim linkten hiç uğraşmadan yapmak isteyen olursa dosyaları RAR dışına çıkarıp oyunun kurulu olduğu yere atın. Oyuna giriş yapın bu kadar.
Link

Emeğine sağlık. Bu yöntemle orijinal gamepadi olmayanlar yapamayabiliyor. Vereceğim linkten hiç uğraşmadan yapmak isteyen olursa dosyaları RAR dışına çıkarıp oyunun kurulu olduğu yere atın. Oyuna giriş yapın bu kadar.
Link
Herkesin gamepadinin adı aynı değil, dosya ile hata verebiliyor hocam, çoğunlukla adı aynı, ama bazen sorun olabiliyor.
Bir de Dosya.tc gibi linkler atmayın, forumda yasak:
  1. Microsoft OneDrive, Yandex Disk, DropBox veya Google Drive gibi Cloud servisleri dışında, Dosya.tc ve dosya.co gibi sitelere ya da virüs yayan dosya paylaşım sitelerine yüklenen içeriklerin bağlantısının paylaşılması ceza nedenidir. Bu güvenlik ve dosyaların kalıcılığı amacıyla konulmuş bir kuraldır.
İlerde yararlanacaklara sıkıntı olur.

Son düzenleme:
Herkesin gamepadinin adı aynı değil, dosya ile hata verebiliyor hocam, çoğunlukla adı aynı, ama bazen sorun olabiliyor.
Bir de Dosya.tc gibi linkler atmayın, forumda yasak:
  1. Microsoft OneDrive, Yandex Disk, DropBox veya Google Drive gibi Cloud servisleri dışında, Dosya.tc ve dosya.co gibi sitelere ya da virüs yayan dosya paylaşım sitelerine yüklenen içeriklerin bağlantısının paylaşılması ceza nedenidir. Bu güvenlik ve dosyaların kalıcılığı amacıyla konulmuş bir kuraldır.
Pardon hocam düzeltiyorum.
Link
Google Drive Link

Son düzenleme:
Merhabalar. Bildiğimiz üzere blur oyunu gamepadınız ucuz bir şeyse 3 kişilik oynanmıyor, ben çözümü senelerdir arıyordum ve buldum sonunda.

1. X360ce.exe indirin ve oyunun bulunduğu yere atın:
Link:https://www.x360ce.com/files/x360ce_x86.zip
Oyuna sağ tıklayıp dosya konumunu açabilirsiniz.

2. Programı ayarlamak:
İlk başta çıkan şeye create deyin. Sonrakine de Next, finish deyin.
[pad0] misconfigurad device çıkarsa tamam deyin.
Resimdeki gibi, önce autoya sonra ise Yes'e basın:
Sonra Advanced sekmesinden combine this Controller tikini işaretleyelim, diğer ayarı ellemeyelim(One'de kalsın):
Save yapalım, ve sağdaki sekme olan gamepadimizin adına basalım, sonra da map to yazan yeri 3 yapıp yine saveleyelim:

3. Oyun:
Uyarı: Oyunda gamepad'in tuşuna hiç basmayın, multiplayer yerinde press y or + yazan yerde şu tuşlara basın:

Klavyedeki 2. kişi için:+ Tuşu.

Gamepad'deki kişi için ise:
Yandaki (X y a b) ya da (üçgen kare daire X'i) veyahut da (1 2 3 4 yazan tuşları) ekranda gamepad etkin olana kadar teker teker deneyin:

7UPiMesW_400x400.jpg

Eki Görüntüle 816241

Ve oyunu başlayıp keyfini çıkarın, isteyen direksiyon ile de yapabilir ama oynamak zor oluyor, tecrübe sabit:D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İsteyen 4. kişiyi 2. bir gamepad ile ekleyebilir, 2. gamepad şu an yanımda olmadığı için anlatamıyorum.
İsteyene anlatırım.
Sorularınızı yazabilirsiniz.

Hocam bende 2 tane Xbox One kolu var ama ikincisi 4. oyuncu olarak bağlanmıyor 1. oyuncu hem klavye hem kol ile oynuyor nasıl düzeltebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı