Rehber Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
Herkese merhabalar, bu rehberimde sizlere eksik ve bozuk SYS dosyalarını nasıl onaracağınızı söyleyeceğim.

• İlk olarak CMD yönetici olarak çalıştırmamız gerekiyor.
Önemli not: Yönetici olarak çalıştırmadan komutları girerseniz komutlar işe yaramaz.

1601314662994.png

• Bu kodları birer birer sıra ile girelim.
Kod:
SFC /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

• SFC /scannow komutu.
    • Bu komutu yazıp enter basın.
      • Burada tarama ve doğrulama işlemini beklemeniz gerek. Bu işlem uzun sürebilir.
        • Kırmızı karede bulunan yazıları aldıysanız işlem başarılı bir şekilde ilerliyor demektir.

1601316321989.png

• DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth komutu.
      • Burada tarama ve doğrulama işlemini beklemeniz gerek. Bu işlem uzun sürebilir.
        • Kırmızı karede bulunan yazıları aldıysanız işlem başarılı bir şekilde tamamlanmış demektir.

1601316905562.png

• DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth komutu.
        • Kırmızı karede bulunan yazıları aldıysanız işlem başarılı bir şekilde ilerliyor demektir.

1601317694191.png

• DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutu.​

1601318616947.png

• İşlem bittikten sonra sistemi yeniden başlatın.

Tarama ve onarma işlemi bittikten sonra CMD kapatabilirsiniz. Rehberi buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

Daha detaylısı yolda. Bakalım beğenilecek mi benimki. :D

Temelinde DISM komutları aynıdır ufak farklılıklar dışında.

System File Checker ile ilgili sys dosyalarının onarımını da @Enes3078 kardeşim anlatmıştı bloğunda.

Evet hocam ben de anlatmıştım. #2 serisi hazır. Fotoğraflar da hallolunca sorun kalmayacak. Orada ISO dosyasından o dosyaları almaya kadar anlattım. Tabii bu #2 olanda DISM komutları yer alacak.

Temelinde DISM komutları aynıdır ufak farklılıklar dışında.

System file checker ile ilgili SYS dosyalarının onarımını da @Enes3078 kardeşim anlatmıştı bloğunda.

Enes benim sosyal dışıda arkadaşım onun rehberi daha detaylı ben daha çok diğer forum sitelerinde bu rehberi paylaşmak için yaptım amacım rekabet değil. Kendisi arkadaşım zaten :D.

Daha detaylısı yolda. Bakalım beğenilecek mi benimki. :D.

Evet hocam ben de anlatmıştım. #2 serisi hazır. Fotoğraflar da hallolunca sorun kalmayacak. Orada ISO dosyasından o dosyaları almaya kadar anlattım. Tabii bu #2 olanda DISM komutları yer alacak.

Beklemedeyim kral. Discord'dan paylaşırsın linkini başarılarının devamını dilerim bol şans.

Ben DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth komutunu girdim ve %87.7'de takılı kaldı. Görev yöneticisinden bakıyorum CMD, ne CPU ne de Disk tüketmiyor, sadece 2 MB'cık RAM tüketiyor. Kapatsam bir sorun olur mu?

Sorun olmaz sadece beklemeni öneririm. Sabrlı olmalısın.
Ya. Mesajı yazarken tamamlanmış zaten. Gönderdikten sonra fark ettim. CPU falan tüketmeyince buga girdi sandım. Tüm dediğin kodları girdim ve tamamlandı, ne işe yarıyor bilmiyorum ama rehberin için teşekkürler. Anlatımın çok iyi, detaylıca anlatmışsın. 👍

Enes benim sosyal dışıda arkadaşım onun rehberi daha detaylı ben daha çok diğer forum sitelerinde bu rehberi paylaşmak için yaptım amacım rekabet değil. Kendisi arkadaşım zaten :D.

Beklemedeyim kral. Discord'dan paylaşırsın linkini başarılarının devamını dilerim bol şans.
Estağfirullah yanlış anlaşılmak istemem. 🥰

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutlarında görselde görülen şekilde hatalar aldım. Bu durumda ne yapmam gerekir acaba?

Dosya Ekleri

• cmd.png
    cmd.png
    27,3 KB · Görüntüleme: 499

Geri
Yukarı