Rehber Fare seçimi nasıl yapılmalı?

Hepinize merhabalar, size uygun fareyi nasıl seçebilirsiniz bu makalede buna bakalım.

Öncelikle "x" tutuşu en iyisi gibi bir şey yoktur. Her tutuşun kendi içinde artı ve eksileri vardır. Eğer rahat olmayan bir tutuş sergiliyorsanız kesinlikle o şekilde tutmayın ve sizi o tutuşa zorlayan fareler almayın. Bu ağrı dışında el yapınız içinde iyi sonuçları olmayacaktır.
  • İlk olarak elinizin hangi boyutta olduğunu öğrenelim.
    • Elinizin orta parmağı/bilek arasındaki mesafeyi ölçün.
      • El ölçümü.jpg
  • Boyut aralığı;
    • Küçük 14 cm - 17,5 cm
    • Orta 17 cm - 19,5 cm
    • Büyük 19 cm - 20,5 cm
    • Ekstra büyük 20 cm - 24 cm
  • Boyutunu ölçtükten sonra tutuş şeklimiz çoğunlukla ne şekil buna karar verelim. Genelde tek bir tutuş tarzı olması zor.
    • Palm Grip (Avuç içi)
      • deathadder-elite-palm-large.jpg
    • Claw Grip (Pençe)
      • deathadder-elite-claw-large.jpg
    • Fingertip Grip (Parmak Ucu)
  • Kavrama Genişliği
    • Bunu hesaplamak biraz daha zor olacak. Fareyi tuttuktan sonra, baş parmağınız ve serçe parmağınız arasındaki mesafe gibi düşünebilirsiniz. Tablo üzerinden alırken yorumlayabilirsiniz.
  • Bunları oluşturduktan sonra ne amaçla kullanacağınıza karar verip o yönde almalısınız. FPS oyunlar oynuyorsanız daha sade bir fare iyi bir tercih olacaktır. Bunu sizin kendi yorumlamanız lazım, ihtiyacınız olmayan 20 tuşlu farelere boşu boşuna yönelip dikkatiniz kaçmasın. Eğer uzun süre kullanan biriyseniz biraz daha konforlu farelere yönelmelisiniz.
  • Fare Boyutlarını Öğrenin
    • Yeni bir fare alacaksınız, bunun için karşılaştırma yapmak istiyorsunuz ama hepsi havada kalıyor ise bu sayfaya göz atmalsınız.
    • Shape Compare2/3/4 birden fazla fare seçerek karşılaştırma yapabilirsiniz.
      • 1607526020920.png
  • Mouse pad
    • Ayrı konu açmak yerine buraya not düşmek istedim. Eğer uzun süre fareyi kullanıyorsanız kesinlikle 3 mm ve üzerinde bir mouse pad kullanın. Bu kalınlık sizin elinizin daha yumuşak bir yüzeyde kalmasını sağlayacaktır. Bu da uzun kullanımda daha konforlu olacaktır. Diğer türlü eliniz masanın üstündeymiş gibi hissedeceksiniz.

Sağ tuşa yüzük parmağımla basıyorum, orta parmak daima scrollun üstünde oluyor:D Bana nasıl bir şey önerirsiniz?
Güzel rehber bu arada, elinize sağlık.
Fare tutuş algımı bozduğun için teşekkür ederim.

10 dakikadır fareyi nasıl tuttuğumu hatırlamaya çalışıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı