Rehber Firefox ince ayarlar

Firefox internet anlamında Google'dan hızlı mı? Yani sitelere daha hızlı giriyor mu YouTube videolarını kötü hızda yüksek kalitede açabiliyor mu? Google'a göre ona göre geçiyim çünkü internet vasat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Firefox internet anlamında Google'dan hızlımı yani sitelere daha hızlı giriyor mu YouTube videolarını kötü hızda yüksek kalitede açabiliyor mu Google'a göre ona göre geçiyim çünkü internet vasat.

Hocam şimdi şöyle bir mesele var.
Eğer sistemin kötüyse Firefox ilaçtır.
Fakat YouTube ile alakalı bir sıkıntı var.
Bu sıkıntının sebebi Chrome üzerinde bulunan V8 adlı JavaScript motorunun Firefox üzerinde bulunan motor ile uyumsuz olması.
Bunun çözümü var bu eklenti (güvenirliğini bilmiyorum fakat kullanıcısı var) (bu eklenti Chrome için de var) Good Old YouTube - Bu 🦊 Firefox (tr) eklentisini yükleyin
Fakat Firefox daha az RAM yer ek olarak uBlock Origin kullanılıp, gizlilik ayarları fullenirse birçok reklamdan ve pop-upların çoğundan kurtulacaksınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şimdi şöyle bir mesele var.
Eğer sistemin kötüyse Firefox ilaçtır.
Fakat YouTube ile alakalı bir sıkıntı var.
Bu sıkıntının sebebi Chrome üzerinde bulunan V8 adlı JavaScript motorunun Firefox üzerinde bulunan motor ile uyumsuz olması.
Bunun çözümü var bu eklenti (güvenirliğini bilmiyorum fakat kullanıcısı var) (bu eklenti Chrome için de var) Good Old YouTube - Bu 🦊 Firefox (tr) eklentisini yükleyin
Fakat Firefox daha az RAM yer ek olarak uBlock Origin kullanılıp, gizlilik ayarları fullenirse birçok reklamdan ve pop-upların çoğundan kurtulacaksınız.

Sistemim iyi de internetim çok kötü.

@VİTO SCALETTA...
Google, Chrome dışındaki tarayıcılarda YouTube'un yüklenme hızını bilerek kısıtlıyor.

Bu eklentiyi kullanırsan hızlanır.

Firefox benim tecrübelerimde hantal çalışıyor. Grafiksel uygulamalarda hala sorunu var.

Bir örnek, Spacedesk'in websitesinden alıntı.
1602939151349.png

Artık Brave kullanıyorum, sana hala Firefox kullanan biri tecrübelerini aktarır umarım.

@VİTO SCALETTA...
Google, Chrome dışındaki tarayıcılarda YouTube'un yüklenme hızını bilerek kısıtlıyor.

Bu eklentiyi kullanırsan hızlanır.

Firefox benim tecrübelerimde hantal çalışıyor. Grafiksel uygulamalarda hala sorunu var.

Bir örnek, Spacedesk'in websitesinden alıntı.
Eki Görüntüle 705185

Artık Brave kullanıyorum, sana hala Firefox kullanan biri tecrübelerini aktarır umarım.

Peki neden Google kullanmıyosunuz da sürekli tarayıcı değiştiriyosunuz.

Peki neden Google kullanmıyosunuz da sürekli tarayıcı değiştiriyosunuz.
90TB RAM yemesini istemiyor.
Dediği gibi Brave kullanmayı da deneyebilirsin, ya da Chromium fakat ben Firefox'tan memnunum ve grafiksel sorun şu ana kadar yaşamadım.

Geri
Yukarı