Forumda sık önerilen parçaların önerilme sebepleri 2. bölüm

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
1. bölümüne bakmak isterseniz buradan gidebilirsiniz. 1. bölümün devamı niteliğindedir.

NOT: Fazla detaya girmeden anlatıyorum ki günlük veya fazla tecrübesi olmayan kullanıcıların kafası karışmasın.

High Power Performance Gold GD 750W 80+

Gold sertifikalı, kaliteli, uygun fiyatlı bir 80+ 750W modeli olması. Orta veya yüksek bütçe fark etmeden alabilirsiniz. 12V kanalından 750W verebilen taş gibi bir PSU'dur.

4124123.png

Almak isteyenler buradan alabilirler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ASUS Prime Z490-V-SI
Önerilmesinin en büyük sebebinin Z490 amaçlı olması olduğunu düşünüyorum. Eli ayağı düzgün ucuz Z490 modellerinden birisi. Çok üst düzey bir MOSFET, VRM soğutması olduğunu sanmıyorum ancak Z490 amacıyla alınabilir. Üst düzey bir B460 almaktansa Z490 alıp MHz sınırını kaldırmak ve işlemci K serisiyse OC yapabilme fırsatınız var çünkü.

1421341231.png

Dark Flash Pollux Mesh
Bu kasayı Technopat'ı bırakın her yerde gördüğünüze adım gibi eminim. Önerilme sebebi gayet açık. Uygun fiyatlı, hava akışı güzel, mesh yapılı olması ve FRGB fanlarının bulunması. Ve aynı fiyat bandındaki ürünlerden bir miktar daha kaliteli olması.

2312312.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

SanDisk Ultra 3D SATA SSD
DRAM bulundurması, kronik sorununun bulunmaması ve hız değerlerini yakın zamanda kaybetmemesi bu SSD'yi diğerlerinin önüne geçirir. Bu serinin önceki bölümündeki Apacer ve Patriot Burst modellerinden daha iyi bir üründür. Samsung 860 Evo ile kapışabilecek bir üründür.

21312.png

Akasa Viper S-Flow 12 cm Kasa Fanı

4 Pin bağlantısı, 84 CFM, 600-1900 RPM, sessiz bir fan olması bu ürünü önermemiz için bir sebep. Bu ürün aslında yine az öneriliyor, sarı değil de siyah veya beyaz olsaydı muhtemelen bu bütçede en çok alınan kasa fanı bu olurdu.

Cooler Master Masterbox TD500

Elmas görünümlü tasarımı nedeniyle Premium bir hissiyat veriyor. Bunun dışında bol kablolama tüneli, geniş iç hacim, ARGB fanlarının olması, PSU cover bölmesinde PSU kısmında açıklık olması (RGB bir PSU'ya sahipseniz güzel gözüküyor.) ve malzeme kalitesinin iyi olması. Bazı yerlerde çelik kullanılmış.

cooler-master-masterbox-td500-mcb-d500d-kgnn-s01-argb-led-fanli-atx-oyuncu-kasasi-z.jpg

Palit GTX 1660 Ti Dual

Sadece şu an GameGaraj'da bu fiyatta bulunan bir ürün. Bu fiyatta satılan ürünler genelde 1660 Super, 1660, 5500 XT 8 GB falan oluyor. Hepsinden performans olarak daha üstün olduğu için öneriliyor.

QP Prism 80x30 ve QP Honeycomb XL 90x40
QP Prism olanını bizzat kullanıyorum, memnunum. 59 TL'ye alabileceğiniz sayılı mouse pad modellerindendir. Çakma veya Çin Mali buram buram plastik kokan ürünler gibi değildir. Güzel bir üründür.

qp_prssss.jpg

qp_honeycomb.jpg

Bu da benim incelemem.

MSI B460M-A PRO
H410 anakartlarla arasında 70 TL kadar fark var. Bu kadar az farka H410 yerine B460 almak daha mantıklı. Ve H410'ların 2-3 modelinde M.2 slotu bile yok bayağı giriş seviyesi kalıyorlar. Ucuz olmasından ötürü önerilen bir ürün. Bu attığım linkteki fiyatı 670 TL ancak Akakçe'yi sürekli kontrol ederseniz mutlaka 600 TL'ye kadar fiyat koyan satıcıları görürsünüz. Ki o zaman H410 ile arasında fiyat farkı yok, aynı fiyat. :D

Adsız.png

Biliyorum, birçok ürün eksik 2 bölümdür belki de aklınızdaki model hala burada yok. Bunun sebebi bazı modellerin fiyatının sürekli oynaması ve hakkında yeterli bilgi sahibi olmamamdan ötürü bu listeye koymamam.

Eksik modelleri aşağıda nedenleriyle belirtirseniz bir dahaki bölümde onları bunun gibi tek bir liste haline getirip rehber hazırlayabilirim.

Okuyan okumayan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Eklemeyi unutmuşsunuz. 😀
Eklemeyi unutmadım, bilerek koymadım ve koymam. Bence alınmaması gereken bir ürün.
Zalman Gigamax ZM550 görmek isterdim. Topolojisi DC-DC, kondansatörler 105C kaliteli kondansatörler.
Bir sonrakine eklerim, bilgim olmadığından dolayı eklemek istemedim.
Eşya değil ama sistem olarak Pollux APU modellerini yazabilirsin. Pollux 3-T10'da olabilir.
Bir sonrakinde sistem eklemesi de yapacağım o halde, teşekkürler.

Güzel olmuş emeğinize sağlık.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı