Forumda sık önerilen parçaların önerilme sebepleri 4. bölüm

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
1, 2 ve 3. bölümlere buradan gidebilirsiniz. 1, 2 ve 3'ün devamı niteliğindedir.

NOT: Fazla detaya girmeden anlatıyorum ki günlük veya fazla tecrübesi olmayan kullanıcıların kafası karışmasın.
NOT: Şahsi önerilerim değildir, forumda önerilenleri listeliyorum.

Philips 243V7QDSB/00 Monitör

1000 TL ve altındaki bütçelere sıkça önerilen bir modeldir kendisi. IPS panel, 1920x1080, 5 MS özellikleri mevcut. 24'' ve ince kenarlı olmasından ötürü hem aynı fiyattaki ürünler gibi kalın çerçeveli değil, hem TN panel değil, hem de 21,5'' gibi küçük bir monitör değil.

Adsız.png

Almak isteyenler buradan alabilirler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Thermal Grizzly Kryonaut

12,5 W/MK değerlikli, güzel bir termal macun. Macun için bütçesini arttıranlar için bire bir üründür. @MisakiTaro çok sever. :D

213213.png

Almak isteyenler Türkiye'den almak isterse buradan alabilirler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Adata XPG Core Reactor 750W 80+ Gold

Üst düzey donanımlarla üretilen güzel bir güç kaynağıdır. 1000 TL PSU bütçeniz varsa tercih edebilirsiniz. 80+ Gold, modüler, 750W ve 10 yıl garantisi var. 650W olanını önermem, fiyatı çok yüksek. 90 TL verip 750W alın daha mantıklı.

4353.png

Bu da @RPM incelemesi.

Arctic Freezer 34

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ne kadar iyi bir soğutucu olursa olsun biraz pahalı bir fiyatı var Fuma 2 gibi uçtu gitti fiyatı. Forumun en çok önerilen işlemci soğutucusu olabilir. 2 fanlısını önermem, çok pahalı. Tek fanlı modelini alın, yanına BioniX fan alın, 470 TL'ye geliyor. Bütün hali 540 TL.

465454.png

Bu DUO modeli.

Bu da ayrı almak isteyenler için.

Adata XPG Invader

Zalman N5 ve MSI MAG Forge gibi direkt olarak RGB manyağı bir kasa değil. Daha sade tasarımlı, şık bir model. @261538 ve @Esperoja kullanıyor, memnunlar. Forumda da önerilen bir model. Kablolama tünelleri benim pek hoşuna gitmedi ve dahili olarak gelen fan sayısı az. Ancak fan eklemesi yaparsanız mükemmel bir kasadır.

1242134123.png

WD BLUE HDD

Seagate Barracuda'dan memnun kalmayanlar arttıkça WD Blue önerilmeye başlandı. Kendim de kullanıyorum, memnunum ancak Seagate Barracuda'nın ne gibi bir sorunu olduğunu bilmiyorum.

7878786.png

Scythe Mugen 5

Freezer 34 kadar önerilmemesinin sebeplerinden birisinin her kasaya sığmaması olduğunu düşünüyorum çünkü soğutma bloğu biraz fazla büyük. Bunun dışında Freezer 34'ten daha iyi bir soğutucu.

4565654.png

XPG Battlecruiser

Dahili 4 ARGB fan bulunması, çok fazla kablo tünelinin olmasından dolayı çok rahat ve temiz kablolama yapılabilmesi, geniş iç hacim, SPCC'den üretilmesi, premium tasarım, cam tasarım olmasına rağmen yeterli hava boşlukları bulunduğundan dolayı çok iyi hava akışına sahip olması, üstte ve önde toz filtresi bulunması, ön panel Type-C bağlantısı gibi özellikleri bulunmakta. @nevtugardic hocam kullanıyor, memnun. @RPM umarım alacak artık. 😁

7867766.png

Detaylı bilgi isteyenler buraya bakabilir.

Arctic P12

Sessiz, 2.20 fan basınçlı, 56.4 CFM değerlikli, 200-1800 RPM dönüş hızına sahip ve 4 pin bağlantılı güzel bir üründür. Fiyatına göre alınabilir kaliteli üründür.

0000.png

Okuyan okumayan herkese teşekkürler. Serinin devamı için aşağıya unuttuğum ürünleri belirtiniz.

NOT:
RAM bilerek koymuyorum çünkü RAM'ler çok değişkenlik gösteriyor.

Son düzenleme:
Elinize sağlık ama bence böyle yapmayın, tabii siz nasıl isterseniz ama benimki öneri.

"Forumda sıkça önerilen monitörler/klavyeler/PSU'lar/Anakartlar" olarak sınıf sınıf ayırsanız daha kolay olmaz mı?

XPG Invader'ın yanında kaç tane dahili fan geliyor?
2 tane geliyor.
Elinize sağlık ama bence böyle yapmayın, tabii siz nasıl isterseniz ama benimki öneri.

"Forumda sıkça önerilen monitörler, klavyeler, PSU'lar, anakartlar" olarak sınıf sınıf ayırsanız daha kolay olmaz mı?
Direkt 1 alana odaklanınca detaylı girmek gerekiyor. Bu sebeple günlük kullanıcılar ve donanımlarla yeni haşır neşir olanların kafası karışıyor. Böyle genel rehber yapınca daha verimli oluyor gibi.
Hocam sakin olun. :D
:D

2 tane geliyor.

Direkt 1 alana odaklanınca detaylı girmek gerekiyor. Bu sebeple günlük kullanıcılar ve donanımlarla yeni haşır neşir olanların kafası karışıyor. Böyle genel rehber yapınca daha verimli oluyor gibi.
Biraz fikir çalmak gibi olacak ama senin için sakıncası yoksa "Forumda sık önerilen klavyelerin önerilme sebepleri" isimli bir konu açmak isterim. İstersen sen de açabilirsin.

Biraz fikir çalmak gibi olacak ama senin için sakıncası yoksa "Forumda sık önerilen klavyelerin önerilme sebepleri" isimli bir konu açmak isterim. İstersen sen de açabilirsin.
Açabilirsin hocam, sonuçta patenti benim değil. :D Ben ekipman kısmına pek hakim değilim, bu sebeple buraya koyamıyorum. Sen rehber yaparsan iyi olabilir.

Geri
Yukarı