Gametech Galaxy alınır mı?

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
NOT: Kasayı tanıtma amaçlı böyle bir rehber paylaşmak istedim.
NOT: Marka hakkındaki ön yargılarınızı bir kenara bırakıp okuduktan sonra yorum yaparsanız sevinirim.
NOT: Malzeme kalitesi ve servis hakkında bilgi bulamadım eğer almak isterseniz bu iki detayı göz önünde bulundurarak tercih ediniz.
NOT: Alıp almamak size kalmış. Bu bir öneri değil, tanıtımdır. Böyle bir ürün var, böyle böyle özellikleri var haberiniz olsun şeklinde okuyunuz.

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Gametech Galaxy kasa hakkında bilgilendirme amaçlı bir rehber yapmak istedim.

Öncelikle ürünün fiyatından bahsedelim. Ürün 455 TL'ye bulunabiliyor, ortalama olarak 430-440 TL arası gidiyor. Kendi sitesinde 489 TL'ye satılıyor.

Şimdi biraz ürünü tanıyalım;

1609504409743.png

Ürünün PSU cover bölmesinde RGB desenli bir baskı var. RGB'ciler için güzel bir tasarım olmuş. Ön tarafında 3 adet 140 MM RGB fan, arka tarafında 1 adet 120 MM RGB fan ile birlikte geliyor. Bu fanlar da kontrolcüye bağlı. Kendi sitesinde bulamadım Youtube videosunda buldum, aşağıya link bıraktım.

1609504583268.png

Anakart desteği olarak ATX, mATX ve Mini ITX desteği var.

4 MM temperli cam bulunmakta.

Ön taraf metal mesh panel olarak belirtilmiş ancak ön tarafta sanırım toz filtresi yok, göremedim. Üst kısımda 1 adet 240 MM manyetik toz filtresi, alt tarafta da toz filtresi bulunuyor ancak o manyetik değil.

Düzeltme: Kasanın ön tarafında toz filtresi olduğu şu videoda söylenmiş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasaya opsiyonel olarak 4 fan daha takılabiliyor.

1609504835968.png

Ön portlarda bunlar mevcut.

1609504885067.png

Kasanın ekran kartı, işlemci soğutucu desteği de bu şekilde belirtilmiş. Ekran kartı desteği ve işlemci soğutucu desteği gayet yeterli.

1609504940588.png

Ön panele 360 MM'ye kadar sıvı soğutma desteği olduğu belirtilmiş, bu fiyattaki bir ürün için iyi sayılabilecek bir özellik.

1609505015746.png

Bu da HDD, SSD ve kablolama için bırakılan alanı gösteriyor. 2 adet SSD, 2 adet HDD desteği var.

1609505066442.png

Kasanın şu şekilde yandan çekilmiş resmini Youtube videolarından buldum yine, kendi sitesinde yok.

Kablo tünelleri yeterli, kauçuk olsa daha iyi olabilirdi.

1609505165039.png

Son olarak dikey ekran kartı desteği olduğunu eklemek isterim.

1609505647819.png

Şimdi rehberimizin sonlarına doğru yaklaşıyoruz, toparlayalım.

Artıları;
  • RGB sevenler için güzel bir kasa. PSU cover bölmesindeki RGB detayı, 140 MM 3 adet önde ve 1 adet 120 MM arkada bulunan RGB fanlar kasayı güzel gösteriyor.
  • Kontrolcüsü var.
  • 360 MM radyatör desteği var ön tarafa takılabiliyor.
  • Mesh panel olduğundan dolayı hava akışının iyi olacağını düşünüyorum.
  • İç hacmi büyük sayılır.
  • 4 MM temperli cam bulunuyor.
  • Dikey ekran kartı desteği var.
  • Mesh panel olduğundan dolayı hava akışının fena olmayacağını düşünüyorum.
Eksileri;
  • Malzeme kalitesi pek iyi durmuyor.
  • Kablo tünellerinde kauçuk bulunmuyor.
  • Ön panel hariç hiçbir yere sıvı soğutma desteği yok. Yani şu demek, sıvı soğutma takmak isterseniz öndeki fanları çıkarmanız gerekiyor ancak yukarı kısımda 2 adet 120MM desteği olduğu için sıvı soğutma takarsanız öndeki fanlar çöp olacak.
  • HDD kızağı yok.
Benim bilmediklerim;
  • Forumda fason üretim Çin mali ürünlere marka basıp satıyorlar deniliyor. Benim bilgim yok bu konuda o nedenle buraya koydum.
  • Satış sonrası desteğin iyi olup olmadığı hakkında bilgim yok.
  • Bir sorun olursa ürünü nereye götürüyoruz hani muhattabımız kim onu bilmiyorum.

SONUÇ: Eğer ben mesh panel istiyorum, RGB fan istiyorum ve hava akışım da fena olmasın dersen tercih edebilirsiniz. Ancak alırken malzeme kalitesinin iyi olmadığını, benim bilmediklerim kısmındaki detayları iyice araştırıp ona göre karar vermenizi öneririm.

Son olarak şunu eklemek isterim, ben bu kasa yerine Zalman N5 MF öneririm kesinlikle, aynı fiyattalar ama malzeme kalitesi olarak aralarında dağlar kadar fark var ve N5 MF daha iyi bir ürün. Ama o N5'i beğenmeyip yanına alternatif arayanlar için son çare olarak tercih edilebilir.

Okuyan okumayan herkese teşekkürler.

Hariçten fan masrafına girmeden üç tane 140 MM ön, bir 120 MM egzoz fan bulunması ve TG cam bulunması hava akışı ve estetik açısından N5 MF'den bir tık iyi sonuç verebilir ama aynı zamanda önde filtre olmaması daha çabuk tozlanması ve bakıma ihtiyaç duyması anlamına gelecektir. Sisteminde hava soğutucu kullanılacaklar tercih edilebilir.

Hariçten fan masrafına girmeden üç tane 140 MM ön, bir 120 MM egzoz fan bulunması ve TG cam bulunması hava akışı ve estetik açısından N5 MF'den bir tık iyi sonuç verebilir ama aynı zamanda önde filtre olmaması daha çabuk tozlanması ve bakıma ihtiyaç duyması anlamına gelecektir. Sisteminde hava soğutucu kullanılacaklar tercih edilebilir.
Hocam, toz filtresi dediğin gibi büyük rahatlık ya. 360 MM toz filtresi var kasamın önünde, onu temizlemem yetiyor.
@CJack60 Şu videoda dakika 3.40'ta mesh panelin altında toz filtresi var diyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben kasayı beğeniyorum özellikle PSU cover bölmesindeki ışıklarını malzeme kalitesi olarak çok iyi olmasa bile hava akışı ve büyüklüğü gayet iyi.
Kullanıyor musunuz hocam? Kullanıyorsanız memnun musunuz?

• Forumda fason üretim Çin mali ürünlere marka basıp satıyorlar deniliyor. Benim bilgim yok bu konuda o nedenle buraya koydum.

Ürün bu. Piyasada dandik olarak nitelendirilien çoğu markanın ürünü var alibaba'da. Zaten oradan toplu olarak alınıyor bu ürünler.

N5'in Rainbow olup bu fiyatta alınabilecek bir kasa olduğunu düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı