Her bütçeye uygun kulaklık önerileri

Bir de hocam kabloda sıkıntı oluyor mu? Ben Philips SHP1900 kullanıyorum ve 3. mahvedişim, 9 yıl oldu hala aynı kulaklık modeli kullanıyorum hepsi kablodan gitti bu kulaklıkta böyle bir sorun var mı?
Emin değilim ama kabloyla ilgili bir sorun olduğunu duymadım. Sorun olmaz.

Sadece oyun değil aynı zamanda müzik ve film gibi genel kullanım için de stereo vs surround kulaklık seçimi nasıl yapılmalı? Surround sanal 7.1 kulaklığın bu özelliğini kapatınca normal stereo olarak mı çalışıyor? Bir de içersinde dolby atmos özelliği barındıran kulaklıklar fiyatı ne kadar yükseltir?

Sadece oyun değil aynı zamanda müzik ve film gibi genel kullanım için de stereo vs surround kulaklık seçimi nasıl yapılmalı? Surround sanal 7.1 kulaklığın bu özelliğini kapatınca normal stereo olarak mı çalışıyor? Bir de içersinde dolby atmos özelliği barındıran kulaklıklar fiyatı ne kadar yükseltir?
Dolby ve sanal 7.1 çöp. Filmlerde hiçbir fark yaratmıyor.

Dolby ve sanal 7.1 çöp. Filmlerde hiçbir fark yaratmıyor.

Peki surround terimi sanal 7.1 için kullanılan bir terim mi yoksa stereo'dan farklı mı çalışıyor? Buradan diğer soruma bağlantı kuruyorum çünkü yazılım veya kablo üzeri kumandadan 7.1 etkinleştirilmediği zaman kulaklık normal stereo olarak mı çalışıyor?

Peki surround terimi sanal 7.1 için kullanılan bir terim mi yoksa stereo'dan farklı mı çalışıyor? Buradan diğer soruma bağlantı kuruyorum çünkü yazılım veya kablo üzeri kumandadan 7.1 etkinleştirilmediği zaman kulaklık normal stereo olarak mı çalışıyor?
7.1 için kullanılan bir terim işte. Bu kulaklıklarda olsa ses kalitesini düşürüyor ve sahneyi daha dar/garip yapıyor. Evet, normal stereo olarak çalışıyor yazılım vb. şeyler yoksa.

Marketleme stratejisinden başka bir şey değil. Filmlerde ve oyunlarda hiçbir fark yaratmıyor.

7.1 için kullanılan bir terim işte. Bu kulaklıklarda olsa ses kalitesini düşürüyor ve sahneyi daha dar/garip yapıyor. Evet, normal stereo olarak çalışıyor yazılım vb. şeyler yoksa.

Marketleme stratejisinden başka bir şey değil. Filmlerde ve oyunlarda hiçbir fark yaratmıyor.

Normal stereo olarak çalışsa bile şöyle bir dezavantajı olabilir gibime geliyor: USB bağlantısı ile bilgisayara bağlandığı için yazılımdan surround aktifleştirilmediği zaman stereo olarak çalışacaksa yine surround gibi kendi ses kartı üzerinden çalışacak. Bu yüzden kulaklık pek iyi bir marka değilse ses kalitesi de pek iyi olmayacaktır değil mi? Ben bugüne kadar hep jak bağlantılı stereo kullandım ve ses kalitesi açısından bir sorun yaşamadım. Anakartın ses kartı bu konuda yeterliyse USB bağlantılı ve kendi ses kartı olan dandik marka bir kulaklık almak hata mı olurdu? Yani sırf dış görünüşü ve kulak yastıkları güzel görünüyor/hissettiriyor diye Rampage almak hata mı olurdu?

Yeni konular

Geri
Yukarı