Her bütçeye uygun kulaklık önerileri

Önceki sayfada sormuştum da cevap alamadım. Bu USB bağlantılı kulaklıklar anakartın ses kartını değil kendi ses kartını kullanıyor değil mi? Çünkü bazı ışıklı modellerde hem USB hem de jak girişleri aynı anda oluyordu. USB sadece ışıklara güç sağlasın diye vardı. Kulaklığın ses kartı olmadığı için jak girişlerine ihtiyaç duyuyordu. Fakat ses kartı olanların kablo ucunda sadece USB bağlantısı oluyordu.

Önceki sayfada sormuştum da cevap alamadım. Bu USB bağlantılı kulaklıklar anakartın ses kartını değil kendi ses kartını kullanıyor değil mi? Çünkü bazı ışıklı modellerde hem USB hem de jak girişleri aynı anda oluyordu. USB sadece ışıklara güç sağlasın diye vardı. Kulaklığın ses kartı olmadığı için jak girişlerine ihtiyaç duyuyordu. Fakat ses kartı olanların kablo ucunda sadece USB bağlantısı oluyordu.
Evet. Kablo çıkarılamaz ve USB girişli olursa kendi ses kartını kullanıyor.

Hocam bu 2 kulaklığın farkı nedir ?

MH630 mu Stinger mı sizce ?

İlk mesajınızdaki kulakların bazıları stokta yok bazıları ise o fiyat aralığından çok uzakta kalmışlar o yüzden bir yorum yazma gereği duydum sizden öneri alabilmek adına. Şimdi benim bir kulaklık ihtiyacım var, genel olarak fps oyunlarda kullanacağım ama film,dizi ve müzik esnasında tatmin etsin istiyorum(güzel bir ses vermesi yeterli, harika olmasına gerek yok zaten imkanda yok bütçeye kıyasla) max. 750tl bütçeye çıkabiliyorum. Razer Kraken T.E. kulaklığım var ama sanki basslar bazı sesleri yutuyor oyun esnasında. Reddit ve razer forumunda bakındım verilen eq. ayarlarını denedim ama pek bir işime yaramadılar ve dürüst olmak gerekirse belirli bir zamandan sonra çok hafif baş dönmesine benzer bir etki yaratıyor bende(kulaklığın bir sorunu değil, benle alakalı bir şey :D) ya sesler çok kuvvetli gelip rahatsız ediyor ya da başka bir sebepten ötürü bilemiyorum ama bundan 1 sene önce kullandığım g430da böyle bir sorunum yoktu. Geçen günlerde Corsair Void Elite RGB deneme şansım oldu bir şekilde ama sesler nedense boğuk geldi, kendi eq ayarından fps ayarına aldım ama yinede işe yaramadı belki daha güzel bir eq ayarı ile canlanabilirdi ama bilemedim güvenemedim pek kulaklığa tasarımını ve rahatlığını çok beğeniyorum ama bir kaç şarkı dinlerken bazı enstürmanları ayrıştırmak çok zor geldi açıkcası.
Birde Corsair Void Elite RGB olan kulaklık usb girişliydi fakat ses kartı yoktu sanırsam, anladığım kadarıyla rgb için usb girişli olmuş bir de farklı bir versiyonu olan Corsair Void Elite Surround olan versiyonu var bu kulaklığın, onun ucunda ses kartı gibi bir şey var ama emin olamıyorum ses kartımı yoksa ps4 gibi konsollar ve mobil içinde jacklı olsun hemde bilgisayarda kullanılması için(7.1 ile) usb aparatı gibi bir şey mi emin olamadım ve acaba onun sesi daha iyi mi bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Not: Anakartım MSI Z97 PC MATE, eski bir anakart olduğundan ses kartlı bir kulaklık mı kullanmam lazım ya da neye dikkat etmem lazım? Uzun saçlı ve terleme sorunları yaşayan bir insanım :D O yüzden mümkün olduğunca deri padlerden uzak kalmaya çalışıyorum ama kumaş pad satılıyorsa uygun fiyatlı o halde olabilir.

Aklımda olanlar:
1. Corsair Void Elite Surround 7.1 (700tl)
2. Mh 650 ( 750tl) --> Bu kadar para vermeye değer mi bu kulaklığa bilemiyorum.
3. Razer BlackShark V2X (600TL) Baya önerilmiş, beğenilmiş ve Razer'ın en iyi kulaklığı diyorlar v2 için tabi.
4. Corsair HS60 (750-800TL) Dürüst olmak gerekirse çok gereksiz pahalı geliyor.
5. Logitech G432 (650-700TL) Deri ama Tofaşlar gibiler o yüzden her yerde yedek parçası olduğundan kumaş pad bulunuyor :D
Ya da bunlar dışında ses kartı olan bir model önerebilme şansınız var mı, bu bütçeye?
@enonertetanem

Beni kulaklık konularında görmüşsündür, bir süredir sıkı takipteyim. 500 diye belirlemiştim ama acık yukarı da çıkabilirim. Listeyi aha da şu ikisine kadar daralttım.

Kingston HyperX Cloud Stinger
Cooler Master MH630

Şimdi de bunlarda tıkandım iyi mi... Ne diyorsun bu ikisinden birine?

Birkaç üstteki yorumunda MH630 demişsin , geç gördüm sori.

Beni kulaklık konularında görmüşsündür, bir süredir sıkı takipteyim. 500 diye belirlemiştim ama acık yukarı da çıkabilirim. Listeyi aha da şu ikisine kadar daralttım.

Kingston HyperX Cloud Stinger
Cooler Master MH630

Şimdi de bunlarda tıkandım iyi mi... Ne diyorsun bu ikisinden birine?

Birkaç üstteki yorumunda MH630 demişsin , geç gördüm sori.
Mikrofonu daha iyi ve çıkartılabilen kablosu var. MH630 daha iyi bir seçim gibi. Cloud Stinger bana göre biraz daha rahattı ama bu tercih sadece.

Geri
Yukarı