Rehber Huawei Modem WAN Şifresi Öğrenme

Makaleler
105
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
- Intel Core i7 14700KF İşlemci
- Gainward GeForce RTX 4070 Ti Phoenix GS
- ASUS PRIME Z690-A DDR5 Anakart
- XPG 32GB (2x16GB) Lancer DDR5 6200MHz CL30 (OC) RGB RAM
- Phanteks Eclipse P600S Siyah-Beyaz Kasa
- Corsair iCUE H115i Elite Capellix RGB Sıvı Soğutma
- Samsung 980 Pro 500 GB M.2 NVMe SSD
- Samsung 980 Pro 1 TB M.2 NVMe SSD
- MSI G274QPF-QD 170 Hz 2K
- Acer Nitro VG271Pbmiipx 27" 144 Hz
- Samsung Odyssey G3 LS27AG320NUXUF 27" 165 Hz
Meslek
Technopat Haber Editörü
Huawei modemlerde ISS'lerin (internet servis sağlayıcı) kilitlemiş olduğu ve vermediği WAN şifresini öğrenmeyi göstereceğim.

Öncelikle yapılması gereken modem arayüzüne girmek (Huawei modemlerde default olarak 192.168.1.1'dir).

1. Arayüze giriş yaptıktan sonra "Durum" menüsünden "Aygıt" sekmesine giriyoruz.
  2. Açılan pencerede "WAN Ayarları" sekmesine tıklıyoruz. PPPoE kullanıcı adımız ve şifremiz karşımızda fakat şifremiz kilitli, göremiyoruz.
  3. Şifreyi CTRL+A ile seçip fare ile sağ tıklayarak "İncele" (Google Chrome'da geçerli) seçeneğini seçiyoruz. Karşımıza kodlar bütünü çıktı.
  4. Şifremizin bulunduğu kısma ait kodlar halihazırda seçili olarak geliyor. Burada ise yapmak gereken basit, type="password" yazan kısımdaki "password" yerine "text" yazdığınızda şifremiz karşımıza çıkıyor!

Deneyelim;

huawei-wan-sifre.JPG

HG255s modelinde işlem işe yaramıyor. Şifre "password" kısmındayken ●●●●●●●● şeklinde görünüyor, text yaptığımda ise ******** şeklinde görünüyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    86,1 KB · Görüntüleme: 916
Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğinizi yaptım şifreyi aldım daha doğrusu aldığımı sanıyordum. Açılan yıldızların yerinde @1GV)Z<! şeklinde şifre gösterdi. Bu şifre ile hali hazırdaki modeme yazdım yanlış şifre dedi. Modemi resetleyince düzeliyor, açılan şifreyi girince yanlış şifre uyarısı veriyor. Bu durum bana nasıl yardım edebilirsiniz acaba. Kullanmak istediğim modem tplink td-w8968. @Asım Demir

@Asım Demir @Recep Baltaş @Ali Güngör

Bu konudaki yöntem ile bulursunuz. Her modemde işe yarıyor.

Geri
Yukarı