[Rehber] İkinci el PS3 alırken dikkat edilmesi gerekenler

Lintos

Megapat
Süper Moderatör
Yer
Arcadia Bay
Hocam fat kasaların dediğim gibi, bakımı çok önemli. Birde bu fat kasalar sağlıklı, hala tanıdığım 2-3 kafede hala fat kasalar var. Sağlamlar yani.

Fakat alacağın kasanın sahibi de önemli. Kafe çıkması PS3 alırsan, elbette evde oynamak için alınan PS3'ten daha kısa ömürlü olacak. Yani alacağın kişi de önemli. Benim 2 adet Fat kasa PS3'üm vardı. Sesi çıkmıyordu. Güzel PS3 idi. Ama bunu tavsiye edemiyorum kullanıcılara. Ben alırken kılı kırk yarıyordum. Buradan yazımı okuyup alacak kişi, test etmezse, eline arızalı PS3 verilmesi çok olası.

Eğer test edersen, fan sesi, ısınma sorunu vb. sorunları olmadığını düşündüğünüz her PS3'ü alabilirsin elbet. Fakat aldıktan sonra, ses olup olmadan, tüm macun ve termal pedlerin değiştirilmesini şiddetle tavsiye ederim. Çünkü nereden baksan 2010 yapımı cihaz ve 10 yıllık macun, 10 yıllık pedler vardır. Değişmesi cihazı rahatlatır.

Aklına bir şey takılırsa tekrar buradan yazmayı unutma :)
Peki alacağım cihazı nasıl test edebilirim? Bilgisayarda olduğu gibi herhangi bir yazılım ile test edilebileceğini düşünmüyorum. Rastgele bir oyuna girerek mi test etmem gerekir cihazı? Açıkçası şu an sadece Letgo ve Sahibinden tarzı yerlere bakınıyorum PS3 Fat kasa için. 600 TL yazan kişilerde var, 400 yazan kişilerde var. Bu arada ilginize çok teşekkür ederim :)

KS
Furkan17TR

Furkan17TR

Megapat
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Peki alacağım cihazı nasıl test edebilirim? Bilgisayarda olduğu gibi herhangi bir yazılım ile test edilebileceğini düşünmüyorum. Rastgele bir oyuna girerek mi test etmem gerekir cihazı? Açıkçası şu an sadece Letgo ve Sahibinden tarzı yerlere bakınıyorum PS3 Fat kasa için. 600 TL yazan kişilerde var, 400 yazan kişilerde var. Bu arada ilginize çok teşekkür ederim :)
Alacağın cihazı test etmenin tek yolu GTA 5 oynamak. PC'de bile, zamanında sınırları zorlayan oyundu. PS3'de haliyle tüm sistemi zorluyor. Isınan cihazı buradan belli olur.

hakisengonul

Decipat
Yer
Ordu
Hocam ben ikinci el buldum. Ama İl dışında. Video istedim GTA 5 gayet temiz akıyor. Slim kasa bir PS3. 4.83 Multiman varmış. Sence ne yapayım? Alayım mı? Başka bir yerini kontrol edeyim mi?
@Furkan17TR

Son düzenleme:

Yukarı