Rehber Linux ve macOS üzerinden canlı derse bağlanın

TerabyteForever

Megapat
Makaleler
7
Daha fazla  
Selamlar!

Bilindiği üzere, EBA canlı ders, sadece Windows üzerinde çalışmakta. Linux ve macOS uygulaması bulundurmamakta.

Bu rehberimde sizlere canlı derslere Linux ve macOS işletim sistemlerinden bağlanmayı göstermek istedim. Hazırsanız, başlayalım!

Öncelikle Zoom uygulamasını bilgisayarınıza indirin ve kurun.

Daha sonra, şu scripti kopyalayın.

Kopyaladıktan sonra, EBA'ya giriş yapın.

Canlı derse az kaldıysa lacivert bir ekran çıkacaktır, aynı şunun gibi:
1599481184075.png

Siz, alttaki "Canlı derse katılmak istemiyorum. EBA'ya devam et." tuşuna tıklayın.

Daha sonra, EBA'daki sayfanıza geleceksiniz.

Yandaki menüden "Canlı Dersler" kısmına gelin.

eba1.png

Daha sonra, canlı ders sayfasına geleceksiniz, beklediğiniz üzere.

eba2.png

Daha sonra, tarayıcınızdaki geliştirici ayarlarını açın. (Chrome'da F12 tuşu ile açılabilir.) Ve geliştirici ayarlarındaki "Console" sekmesine gelin. Kopyalamış olduğunuz kodu oraya yapıştırın.

eba3.png

Bu kodu yapıştırdıktan sonra, Enter tuşuna basıp kodu aktif hale getirince karşınıza tarayıcınız tarafından pencere çıkacak:

eba4.png

Coğrafya dersine girmek istediğimde 1 yazıp "OK" tuşuna basınca direkt olarak beni coğrafya dersine atacaktır ve Zoom uygulamasını açarak o derse bağlanmaya çalışacaktır.

eba5.png

Benim dersim şu an başlamadığı için hocanın başlatmasını beklediğini söylüyor uygulama. Bu sırada "Test Computer Audio" diyerek bilgisayarınızın sesini, mikrofon sesini, webcam ayarlarınızı vs. yapabilirsiniz.

Bu kadar, okuduğunuz için teşekkürler!

Kod şuradan alıntıdır: EBA canlı ders için Linux ve Mac desteği (Zoom)

Son düzenleme:
Peki macOS veya Linux üzerinden Öğretmen canlı ders yapabilir mi ?
GitHub'ta yazılana göre evet. EBA canlı ders için Linux ve Mac desteği (Zoom)
Eline sağlık. Konu alıntıdır :
Az bir şey modifikasyon yaptım ve görsellerle zenginleştirdim. Ama evet, konunun temeli orası olduğu için alıntı sayılabilir.
Vay be. Kodu siz mi yazdınız?
Maalesef hayır. GitHub'ta buldum ve onu koydum. Hatta alıntı yaptığımı da ana mesajda belirteyim.

Son düzenleme:
Selamlar!

Bilindiği üzere, EBA canlı ders, sadece Windows üzerinde çalışmakta. Linux ve macOS uygulaması bulundurmamakta.

Bu rehberimde sizlere canlı derslere Linux ve macOS işletim sistemlerinden bağlanmayı göstermek istedim. Hazırsanız, başlayalım!

Öncelikle Zoom uygulamasını bilgisayarınıza indirin ve kurun.

Daha sonra, şu scripti kopyalayın.

Kopyaladıktan sonra, EBA'ya giriş yapın.

Canlı derse az kaldıysa lacivert bir ekran çıkacaktır, aynı şunun gibi:
Eki Görüntüle 660619

Siz, alttaki "Canlı derse katılmak istemiyorum. EBA'ya devam et." tuşuna tıklayın.

Daha sonra, EBA'daki sayfanıza geleceksiniz.

Yandaki menüden "Canlı Dersler" kısmına gelin.

Eki Görüntüle 660624

Daha sonra, canlı ders sayfasına geleceksiniz, beklediğiniz üzere.

Eki Görüntüle 660629

Daha sonra, tarayıcınızdaki geliştirici ayarlarını açın. (Chrome'da F12 tuşu ile açılabilir.) Ve geliştirici ayarlarındaki "Console" sekmesine gelin. Kopyalamış olduğunuz kodu oraya yapıştırın.

Eki Görüntüle 660631

Bu kodu yapıştırdıktan sonra, Enter tuşuna basıp kodu aktif hale getirince karşınıza tarayıcınız tarafından pencere çıkacak:

Eki Görüntüle 660634

Coğrafya dersine girmek istediğimde 1 yazıp "OK" tuşuna basınca direkt olarak beni coğrafya dersine atacaktır ve Zoom uygulamasını açarak o derse bağlanmaya çalışacaktır.

Eki Görüntüle 660637

Benim dersim şu an başlamadığı için hocanın başlatmasını beklediğini söylüyor uygulama. Bu sırada "Test Computer Audio" diyerek bilgisayarınızın sesini, mikrofon sesini, webcam ayarlarınızı vs. yapabilirsiniz.

Bu kadar, okuduğunuz için teşekkürler!

Kod şuradan alıntıdır: EBA canlı ders için Linux ve Mac desteği (Zoom)

Kodun herhangi bir zararı var mı? İncelediniz mi?

Geri
Yukarı