Orijinal oyun vs korsan oyun

@Hd6850 deneme sürümü dediğin şey demo'dur kardeşim. Bunun resmi adı budur. Crack denilen şeye test sürüşünde olduğu gibi firmalar izin vermiyor. Adam oyunu bedava yapsa hile gelir, ücretli yapsa korsan kullananı gelir. Teşkilat bildiğin.

@363436 satıcıyı muhtemelen kazancından etmiş oluyorsun. Bu zamana kadar korsanla alakalı almış olduğum en iyi örneklerden biriydi belki, yine tebrik ediyorum ama sonucu maalesef değiştirmiyor. Herkes senin gibi düşündüğünde satıcının eline para geçmiyor. Dolayısıyla bu adam buna boşuna vakit ayırmış, boşuna kaynak harcamış oluyor.

Birisi oyunu almış. (parasıyla satın aldığı şey aslında oyunun dosyaları). Sonra bu şahıs açmış dosyaları biraz kurcalamış aracı bir uygulama kullanıyorsa (Steam, Epic Games gibi) bu aracı uygulama olmadan bu dosyalar nasıl çalışır diye araştırmış ve bir şekilde bu aracı uygulamayı aradan çıkarmayı başarmış. Sonra virüs dosyası ekleyecekse eklemiş ve internette paylaşmış. Sonra biride bunu indirmiş. Bence burada suçlu firma sen dosyaları neden adamın bilgisayarına yüklüyorsun. Bir yolunu bul. Ben korsan indirmiyorum ama olay tam olarak böyle. Yanlışım varsa lütfen düzeltin.

@yaazilim dosyalari adamın bilgisayarina yüklemeden nasıl kullandirmayi düşünüyorsunuz?
Onu oyunu yapan şirket bulacak. Adam bana dosyaları satıyor. Sonra ben paylaşınca korsan oyun dağıtıyorsun diyor. O zaman ben oyunu bir bilgisayardan diğerine attığımda da korsan kullanmış oluyorum. Ben diyelimki Steam vb uygulamalar olmadan indirilebilen bir oyun indirdim. Örneğin Minecraft sonra aldım ve arkadaşıma dosyalarını attım. Adamda kullanmaya başladı. Ee şimdi arkadaşım korsan mı kullanmış oluyor?

Onu oyunu yapan şirket bulacak. Adam bana dosyaları satıyor. Sonra ben paylaşınca korsan oyun dağıtıyorsun diyor. O zaman ben oyunu bir bilgisayardan diğerine attığımda da korsan kullanmış oluyorum. Ben diyelimki Steam vb uygulamalar olmadan indirilebilen bir oyun indirdim örneğin Minecraft sonra aldım ve arkadaşıma dosyalarını attım. Adamda kullanmaya başladı. Ee şimdi arkadaşım korsan mı kullanmış oluyor?

Saçma.

Tesadüfe bak. Benim de McLaren bir arabam yok, almaya gücüm yetmediği için yarın arkadaşlarla çalmayı planlıyorum. Ne yapalım, bu fiyatı hak etmiyor ancak böyle elde edebilirim. (!)

Eki Görüntüle 740187
Korsanı desteklemiyorum ama araba çalmakla aynı şey değil çünkü siz oyunu yapımcıdan çalıp onu oyunsuz bırakmıyorsunuz.

İşte bende onu diyorum. Adam oyunun dosyalarını sattıktan sonra birinin dağıtmasına kızıyor. Adamın yaptığı çok saçma.
Bu olay şöyle örneklendirebilir. Şimdi bir adam AAA marketten gidiyor ve oyuncak araba alıyor. Sonra bakıyor bu araba ne güzel başkaları da kullansın diyor ve aynısını bastırıp bedavaya dağıtıyor. Sonra bu AAA marketin sahipleri bu hırsız bizim eşyamızı çaldı diyor. Yani böyle bile birkaç tane eksik var. Bir de araba örneği çok saçma çünkü senin araban çalınınca ortada binecek bir araba kalmıyor ama korsan oyunda adamın elinde hala oyun var. Bir de burada birisi senin sistemine girip dosyaları çalmıyor. Sen adama isteyerek dosyaları satıyorsun.

Son düzenleme:
Orijinal oyun.
- Beğenmeme ihtimalin var fakat iade edebilirsin.
- Para vererek oynayacaksın.
Korsan oyun.
- Beleş gir oyna bitir çık.
Yanlış anlaşılmasın sadece herkesin dediklerini yazdım. Onun dışında korsan tavsiye etmiyorum. Witcher 1 korsan indirmiştim ve bir canavar sürekli beni kovalıyordu. Galiba oyun yapımcısının yaptığı bir şey. Ben de hemen orijinal aldım. Yani kısacası korsan hem emeğe saygısızlık. Hem de rahat bir oynayış sunmuyor. Herkesin dediği gibi korsana destek yok! :D

Kaç asırlık konuyu hortlatmışsınız ya, bravo.

Ne zaman kapandı ki.
Bakıyorum bazıları alacak parası olmayıp korsan kullananı anlarım ama alacak parası olup da almayan varsa hırsızdır vs vs. böyle konuşuyorlar. Bir kere ortada eğer bir hırsızlık varsa fakiride zengini de herkes suçludur. Siz bir yerden bir şeyler çalsanız polis sizi yakaladığında bu adam fakirmiş salın mı diyor?
Orijinal oyun.
- Beğenmeme ihtimalin var fakat iade edebilirsin.
- Para vererek oynayacaksın.
Korsan oyun.
- Beleş gir oyna bitir çık.
Yanlış anlaşılmasın sadece herkesin dediklerini yazdım. Onun dışında korsan tavsiye etmiyorum. Witcher 1 korsan indirmiştim ve bir canavar sürekli beni kovalıyordu. Galiba oyun yapımcısının yaptığı bir şey. Ben de hemen orijinal aldım. Yani kısacası korsan hem emeğe saygısızlık. Hem de rahat bir oynayış sunmuyor. Herkesin dediği gibi korsana destek yok! :D

Bende korsana destek vermiyorum. Benim yazdığım mesajları okudun mu bilmiyorum. Bu dediklerin bundan önce yazılanlarla aynı ben farklı bir bakış açısından baktırmaya çalıştım biraz yukarıya çıkıp bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı