Rehber ücretli yazılımların ücretsiz alternatifleri

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
Herkese merhabalar bu rehberimde çoğu arkadaşın indirmek istediği lakin ücretsiz olmayan fiyatı yüksek olan çoğu yazılımın alternatifini paylaşacağım. Korsan kullanan çoğu arkadaş için de bu rehberi yapıyorum korsan kullanmak güvenli değil ve yanlış bir eylemdir.

Güvenlik yazılımı:

• Kaspersky Cloud Free:
    • Bu yazılım piyasada bulunan ücretli çoğu güvenlik yazılımının yaptığı işleri ücretsiz olarak başarılı ve güvenli bir şekilde yapıyor.
      • En sevdiğim yanı ise düşük kaynak kullanması. Ben kendim yüksek kaynak kullanıp sistemimi yorduğu için Windows Defender kapatıp bu yazılımı kullanmaya başladım ve gerçekten çok başarılı bir yazılım olduğu söyleyebilirim herkese öneririm.

Office yazılımı:

• Libre Office:
    • Bu yazılım bütün Office yazılımlarının formatlarını desteklediği gibi PDF formatınıda destekliyor. Çok başarılı bir yazılım ücretsiz olmasıda birer avantaj kendim kullanıyorum ve sizlere öneriyorum.
      • Desteklediği formatlar:. Doc,. Docx. Xls,. Xlsx. Odf. PDF.

Dosya indirme yazımı:

• Free Download Manager (FDM):
    • Bu yazılım ücretsiz olmasının yanı sıra hız konusunda da çok başarılıdır. Yazılımı daha önce kullandım ve sizlere öneriyorum. İnternet hızı düşük olan arkadaşlar bu yazılımı IDM alternatifi olarak kullanabilir.
      • Eklentisi sayesinde çoğu dosyanın linkini kopyalamadan tek tıkla indirebilirsiniz.

• Eagle Get:
    • Tamamen ücretsiz ve başarılı bir yazılımdır. Zamanında çok kullandım ve çok beğendim. Bu yazılım da IDM ile aynı görevi yapıyor.
      • En sevdiğim yanı eskiden eklentisini kullanarak videolar indirebiliyordum. Şimdi var mı bilmiyorum ama çok tavsiye ederim güzel yazılımdır.

Sıkıştırma yazılımı:

• WinRAR:
    • Birçoğumuzun tanıdığı popüler bir yazılımdır. Deneme sürümünü kurarak ücretsiz bir şekilde sınırsız kullanabilirsiniz.
      • En sevdiğim yanı birçok formatı desteklemesi.
        • Desteklediği formatlar: Rar, ZIP, 7Z, ace, arj, BZ2, cab, gz, ISO, jar, lzh, tar, uue.

Video ve müzik oynatıcı:

• VLC Media Player:
    • Bu yazılım ve tamamen ücretsiz geniş bir format desteği olan çok güzel bir yazılımdır.
      • Oynatma kalitesi, altyazılı videoları açabilmek, format dönüştürme özellikleri de bu yazılımın artısı.
        • Desteklediği formatlar:
        • Mpeg-1, mpeg-2, mjpeg (A/B), divx (1-6), 3ivx D4, mpeg-4, xvid, h. 261, h. 262, H.263/H.263i, H.264/X.264, soren son 1 (quicktime), soren son 3 (quicktime), dv, cinepak, theora, WMV 1/2 (7/8), WMV 3/WMV-9/VC-1, ON2 VP3, ON2 VP5, ON2 VP6, flash screen video, ındeo video 3, real video 1.0/1.3/2.0, dirac, Huffyuv/Lagarith mpeg-Audio 1 Layer-1/2, MP3, aac, he-aac, AC-3, asf, atrac, mu-law, nellymoser, real Audio, speex, vorbis, DTS, mpc, wma 1/2, FLAC, Apple lossless Audio codec, monkey's Audio, musepack, admpcm, amr, Sonic 3gp, aıff, au, avı, flv, mov, MP4, ogg, mkv, MPEG-2/TS, MPEG-2/ES/PS/PVA, MP3, nsc, nsv, nut, real, RAW (A52, DTS, aac, FLAC,. Dv,. Vid), true Audio codec, TY tivo, WAV, xa.

Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim umarım rehberim işinize yaramıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eh ben de bir ekleme yapayım :) Video düzenleme yazılımı olarak Da Vinci Resolve'ü önerebilirim.

Video düzenleme olarak Shotcut'ta güzel şeyler yaratıyor. En azından yeni başlayan ve öğrenmek isteyenler için (ben gibi).
Steam yerine ücretsiz olarak Epic Games'te olabilir(!). :D

FDM programı ilginçmiş, hala kullanıyor musunuz? Elinize sağlık.

Format atmadan önce kullanıyordum iyi hatırlattınız tekrar indiririm.

Video düzenleme olarak Shotcut'ta güzel şeyler yaratıyor. En azından yeni başlayan ve öğrenmek isteyenler için (ben gibi).
Steam yerine ücretsiz olarak Epic Games'te olabilir(!). :D.

Epic Games zaten yargı dağıtıyor bu sene. Ayrıca öneriniz için teşekkürler.

İndirdiniz mi? IDM'nin yerini görüyor mu rahat rahat. IDM'de problemler yaşıyordum ben de. Bir de hala güncellenmeye devam ediyor mu program?

İndirdim lakin beni özellikleri tatmin etmedi. Eagle Get kullanıyorum eklentisi sayesinde çoğu video film sitelerinde video film indirebiliyorum hız konusunda da gayet yeterli. Siz isterseniz FDM indirin isterseniz Eagle Get ben kendim eEagle Get kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı