Rehber Windows 10 20H2 Sürümüne Geçiş

Windows 10'un 2004 sürümünden sonraki sürümü olan 20H2 sürümü artık nihai aşamaya ulaştı. Halihazırda bütün özellikleri 2004 sürümü içinde olan bu yeni sürüme geçmek için tek yapmanız gereken 84.7 MB boyutunda bir Microsoft güncellemesini yüklemek.

Adım adım 20H2 sürümüne geçiş:
  1. Öncelikle KB4562830 paketini indirin.
  2. Dosyayı seçin, F2'ye basın ve adını bununla değiştirin: windows10.0-kb4562830-x64.cab
  3. Şimdi dosyayı C:\ sürücüsüne kopyalayın.
  4. Başlat > CMD > Sağ tık > Yönetici olarak çalıştır.
  5. Komutu girin: dism /online /add-package /packagepath:"C:\windows10.0-kb4562830-x64.cab"

DISM yukleme.jpg

6. İşlem bitiminde PC'yi yeniden başlatmak için Y tuşuna basın.
  7. Bilgisayarınız yeniden başladığında artık Ekim 2020 Windows 10 sürümü olan 20H2'ye geçmiş olacaksınız, tebrikler:

1600461600157.png

Windows 10 20H2 özellikleri:

Temiz kurulum ile geçmek için:

20H2 artık resmi olarak çıkmıştır:

Son düzenleme:
ISO gelecek mi acaba?
Geldi:

Geldi:
Uzun yıllardır sadece Türkçe ISO paylaşıyorsunuz. Bunun yanında İngilizce ISO da paylaşma imkanınız var mıdır?
Çünkü sırf bunun yüzünden bazen İngilizce ISO edinmek için çok uğraşmak zorunda kalıyorum.

@yusuf6554 Format atarken zaten dil seçeneği baştan sormuyor muydu? Sonra da klavye Q ve F mi falan diye de soruyor(Türkçe klavye).
Ever soruyor fakat kullandığın ISO dosyası hangi dildeyse sadece o dil çıkıyor. Sadece saat dilimi, para birimi ve klavye düzenini değiştirebiliyorsun. Ancak sistem dilinin İngilizce olması için İngilizce ISO kullanmak zorundasın.

Ancak sistem dilinin İngilizce olması için İngilizce ISO kullanmak zorundasın.
Bence için de var, büyük ihtimalle içerisine dil dosya atıp değişiyordu. Aynı şey gibi düşün, Home ve Pro gibi seçeneklerinde çıkması için ISO dosyasının içerisine attığım gibi bir şeyin de vardır yöntemi.

Bence için de var, büyük ihtimalle içerisine dil dosya atıp değişiyordu. Aynı şey gibi düşün, Home ve Pro gibi seçeneklerinde çıkması için ISO dosyasının içerisine attığım gibi bir şeyin de vardır yöntemi.
Dil paketi entegre edilebiliyor evet fakat gerçek İngilizce ISO ile kurulmuş gibi olmuyor. Bazı yerler Türkçe kalıyor ve ben nefret ediyorum. O yüzden de format atarken hep İngilizce ISO kullanıyorum. Sadece bazı insanlar format için bilgisayarlarını falan getirirse Türkçe ISO kullanıyorum. Ama kendim hiç Türkçe Windows kullanmıyorum, 2019 yılında boşandım :)
Bu arada konu dışı ancak hiç Casper'dan çektin mi? :D

Bu arada konu dışı ancak hiç Casper'dan çektin mi? :D
Evet. Caps konularını da, Casper ile ilgili de Capslerim de var. 7 senenin sonunda yüksek ısıdan ve yere düşme sebebiyle de alakalı olabilir ekran kartı öldü. Sonra cihaz ekran kartsız kullanırken bir gün açarken cihaza format atsan de açılırken siyah ekran da kalıyordu. Menteşeler ve kasa dağınıktı uğraşmadım, temiz olsaydı kullanırdım ama berbat olmuştu kasa yerinden çıkıyor ve ekranı da çıkmıştı. Saymakla bitmiyor...

Dil paketi entegre edilebiliyor evet fakat gerçek İngilizce ISO ile kurulmuş gibi olmuyor. Bazı yerler Türkçe kalıyor ve ben nefret ediyorum.
Windows 10'un saçmalığı ya da dil paketi bu kadar yüksek olduğu için mi yüklemiyorlar bilmiyorum. Telefonlar da sıfırlayınca veya sıfırlamadan dil değiştirebilirken, Microsoft bunu halen neden yapmıyor?

Evet. Caps konularını da, Casper ile ilgili de Caps'lerim de var. 7 senenin sonunda yüksek ısıdan ve yere düşme sebebiyle de alakalı olabilir ekran kartı öldü. Sonra cihaz ekran kartsız kullanırken bir gün açarken cihaza format atsan de açılırken siyah ekran da kalıyordu. Menteşeler ve kasa dağınıktı uğraşmadım, temiz olsaydı kullanırdım ama berbat olmuştu kasa yerinden çıkıyor ve ekranı da çıkmıştı. Saymakla bitmiyor...
Casper pişmanlıktır!

Windows 10'un saçmalığı ya da dil paketi bu kadar yüksek olduğu için mi yüklemiyorlar bilmiyorum. Telefonlar da sıfırlayınca veya sıfırlamadan dil değiştirebilirken, Microsoft bunu halen neden yapmıyor?
Ben de bilmiyorum. Misal aynı durum Linux için de geçerli. Mesela Kubuntu 20.04.1 ISO dosyasının içinde tüm diller mevcut. Her dil için ayrı ISO yerine tüm dilleri içeren tek ISO sunuluyor. Fakat Windows'ta ne hikmetse bu yok. Windows 10 20H2 64 Bit İngilizce ISO'nun boyutu 5.83 GB iken Kubuntu 20.04.1 64 Bit ISO'nun boyutu 2.4 GB. Üstelik Kubuntu ISO'su tüm dilleri içeriyor fakat Windows 10 İngilizce ISO'su sadece İngilizce dilini içeriyor. Ona rağmen neredeyse 3 katı boyuta sahip. Microsoft gerçekten bunları optimize etmekte artık yetersiz kalıyor gibi. Daha hafif bir sürüm çıkartılsa iyi olur aslında ancak şirketlerin amacı para kazanmak olduğu için hiç böyle zahmete girmiyorlar bile.

Geri
Yukarı