Rehber Windows 7'ye ocak 2023'e kadar güncelleme aldırma rehberi

GokhanYigitGya

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Nilüfer Bursa Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Technopat Sosyal sakinleri bugün Türkiye'deki çoğu insanın bilmediği bir yöntemle ücretsiz olarak Windows 7'ye 10 Ocak 2023'e kadar güncelleme aldırabileceğiz. Bu işlemi bir kereliğine yapmanız yeterlidir.😊
Not: Linkler güvenlidir (kendi eski Windows 7 bilgisayarımda AVG ile test edildi.)

Buradan ESU Bypass V11'i. İndiriyoruz. (7Z şifresi: 2020)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yöntem 1: Halihazırda Windows 7 yüklü bir bilgisayara uygulamak.

Adım 1: 7Z dosyasını klasöre çıkartıp LiveOS-Setup dosyasını yönetici olarak çalıştırın.
Adım 2: Uygulama açılırken aşağıdaki gibi bir uyarı verirse bu güncellemeleri yükleyin.
Eğer böyle bir uyarı gelmezse adım 3'e atlayın.

Bypass Uyarı.png

Adım 3: Aşağıdaki seçenekler geldiği zaman klavyeden 1'e basın.

Bypass Adım 3.png

Adım 4: Bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayarı yeniden başlatıktan sonra isterseniz yüklediğiniz 7Z dosyasını ve 7Z'den çıkartığınız komut dosyalarını silebilirsiniz.

Adım 5: Windows Update'den güncellemeleri kontrol edin.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yöntem 2: install.wim dosyasına ESU Bypass aracını entegre etme

Adım 1: Windows 7 ISO'sunu bu linkten istediğiniz Windows 7 versiyonunu seçip indirin.

Adım 2: ISO'yu indirdikten sonra WinRAR veya 7ZIP ile klasöre çıkarın.

Adım 3: Daha önce indirdiğiniz BypassESU.-v11.7Z dosyasını klasöre çıkarın.

Adım 4: "ISO klasörü/sources" konumunda bulunan install.wim dosyasını BypassESUv11 klasörüne taşıyın.

Adım 5: BypassESUv11 klasöründe bulunan Wim-Integration dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

Adım 6 aşağıdaki kısım geldiği zaman klavyeden 1'e tıklayın.

Bypass Adım 3.png

Adım 7 "Done" yazısı geldiği zaman herhangi bir tuşa basıp çıkın.

Adım 8: install.wim dosyasını tekrardan "ISO klasörü/sources" konumuna taşıyın.

Adım 9: Bu siteden folder2ISO aracını indiriyoruz ve açıyoruz. Bu araç çalışmazsa alternatiflerine başvurabilirsiniz (örneğin: PowerISO)

Adım 10: Karşınıza aşağıdaki gibi bir kısım gelmeli.
"Select folder" butonuna tıklayıp ISO klasörünü seçiyoruz.
"Select output" butonu ile de ISO'muzun kaydolacağı yeri ve ISO'nun adını seçiyoruz.
"ISO label" kısmını isterseniz değiştirebilirsiniz o kısımı değiştirmek artık size kalmış.

Folder2Iso31.png

Adım 11: Rufus ile ISO'yu yazdırın ve istediğiniz sisteme kurun.😊😊😊😊😊
Adım 13: Windows Update ile güncellemeleri kontrol edin.
Gerekli olursa Uygulayın: Windows Update çalışmazsa Bu linkten Windows Update Agent'ı güncelleyin.

Not: Bu rehber mjydigitallife forumundaki rehberin Türkçeye uyarlanması ile oluşturulmuştur.
İngilizcesi olan arkadaşların aşağıdaki siteden rehbere bakması tavsiye edilmektedir.

Bypass Windows 7 Extended Security Updates Eligibility

# BypassESU AIO * A project to install Extended Security Updates for Windows 7 and Server 2008 R2 * It consists of three functions: - patch WU...
forums.mydigitallife.net

Not 2: Bu rehber için hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmiyorum. Bilgisayarlarınıza veya verilerinize bir şey olursa yani kısacası her türlü sıkıntıda sorumluluk size aittir.😊😁👍
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
YapıIacak işlemler bitti. Güncelleme alan Windows 7 sisteminiz hepinize hayırlı olsun. 👌👍👍😊
@Enes3078 hocam bir bakın bence. Belki Windows 7'yi hâlâ kullanıp güncelleme almak isteyenlere yardımcı olabilecek bir konu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Technopat Sosyal sakinleri bugün Türkiye'deki çoğu insanın bilmediği bir yöntemle ücretsiz olarak Windows 7'ye 10 Ocak 2023'e kadar güncelleme aldırabileceğiz. Bu işlemi bir kereliğine yapmanız yeterlidir.😊
Not: Linkler güvenlidir (kendi eski Windows 7 bilgisayarımda AVG ile test edildi.)

Buradan esu bypass V11'i. İndiriyoruz. (7Z şifresi: 2020)

yöntem 1: Halihazırda Windows 7 yüklü bir bilgisayara uygulamak.

Adım 1: 7Z dosyasını klasöre çıkartıp liveos-setup dosyasını yönetici olarak çalıştırın.
Adım 2: Uygulama açılırken aşağıdaki gibi bir uyarı verirse bu güncellemeleri yükleyin.
Eğer böyle bir uyarı gelmezse adım 3'e atlayın.

Eki Görüntüle 1401428

Adım 3: Aşağıdaki seçenekler geldiği zaman klavyeden 1'e basın.

Eki Görüntüle 1401433

Adım 4: Bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayarı yeniden başlatıktan sonra isterseniz yüklediğiniz 7Z dosyasını ve 7Z'den çıkartığınız komut dosyalarını silebilirsiniz.

Adım 5: Windows Update'den güncellemeleri kontrol edin.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

yöntem 2: install.wim dosyasına esu bypass aracını entegre etme

Adım 1: Windows 7 ISO'sunu bu linkten istediğiniz Windows 7 versiyonunu seçip indirin.

Adım 2: ISO'yu indirdikten sonra WinRAR veya 7ZIP ile klasöre çıkarın.

Adım 3: Daha önce indirdiğiniz bypassesu.-v11.7Z dosyasını klasöre çıkarın.

Adım 4: "ISO klasörü/sources" konumunda bulunan install.wim dosyasını bypassesuv11 klasörüne taşıyın.

Adım 5: Bypassesuv11 klasöründe bulunan wim-ıntegration dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

Adım 6 aşağıdaki kısım geldiği zaman klavyeden 1'e tıklayın.

Eki Görüntüle 1401433

Adım 7 "done" yazısı geldiği zaman herhangi bir tuşa basıp çıkın.

Adım 8: install.wim dosyasını tekrardan "ISO klasörü/sources" konumuna taşıyın.

Adım 9: Bu siteden folder2ISO aracını indiriyoruz ve açıyoruz. Bu araç çalışmazsa alternatiflerine başvurabilirsiniz (örneğin: PowerISO)

Adım 10: Karşınıza aşağıdaki gibi bir kısım gelmeli.
"Select folder" butonuna tıklayıp ISO klasörünü seçiyoruz.
"Select output" butonu ile de ISO'muzun kaydolacağı yeri ve ISO'nun adını seçiyoruz.
"ISO label" kısmını isterseniz değiştirebilirsiniz o kısımı değiştirmek artık size kalmış.

Eki Görüntüle 1401450

Adım 11: Rufus ile ISO'yu yazdırın ve istediğiniz sisteme kurun.😊😊😊😊😊
Adım 13: Windows Update ile güncellemeleri kontrol edin.
Gerekli olursa uygulayın: Windows Update çalışmazsa Bu linkten Windows Update Agent'ı güncelleyin.
Yapııacak işlemler bitti. Güncelleme alan Windows 7 sisteminiz hepinize hayırlı olsun. 👌👍👍😊
@Enes3078 hocam bir bakın bence. Belki Windows 7'yi hâlâ kullanıp güncelleme almak isteyenlere yardımcı olabilecek bir konu.

Peki Windows 8.1 desteği bittiği zaman bu yöntemi uygular isek çalışır mı?
Not windows 11 kullanmaktayim windows 8.1 kullananlar için sordum
@GokhanYigitGya

Peki Windows 8.1 desteği bittiği zaman bu yöntemi uygular isek çalışır mı?
Not Windows 11 kullanmaktayim Windows 8.1 kullananlar için sordum.
@GokhanYigitGya

Hayır sadece Windows 7 ve Windows Server 2008 R2'de çalışıyor.

Aklıma Windows XP desteği bittiği zamanlar geldi. Buna benzer bir şekilde güncelleme süresini uzatmak için bir açık bulunmuştu :D
Bir reg dosyası oluşturup posready Update'leri XP'ye alınıyordu. Zaten aynı o da Windows XP tabanına sahip olduğu için sorun olmuyordu. 2019'a kadar destek alınabiliyordu. Eski anılarım canlandı :)
Bu konu için teşekkür ederim. Bir gün Windows 7 ile işim olursa kullanacağım.👍

Hayır burada hangilerinin desteklendiği yazıyor.

ESU Bypass aracı tüm Windows 7 sürümlerinin ve versiyonlarının ESU güncellemesini beleşe almasını sağlıyor. Yani Home Premium da alır Home Basic de Professional da Ultimate de alır.

Bu yöntem Home Premium için geçerli mi?

Evet geçerli.👍😊😁

Son düzenleme:

Geri
Yukarı