Rehber Windows Format Sonrası Yapılacaklar

Bana göre unuttuğun önemli şeyler var:
- Girilmesi gereken bana göre olmazsa olmaz ".reg" kayıtları
- OOSU10 ayarları
- Telemetri gibi hizmetlerin durdurulması
- Otomatik Windows güncellemelerinin kapatılması
- OldNewExplorer kurulması
- StartIsBack++ kurulması
- Defender kapatılması
- Sistemi yoran tüm servis ve hizmetlerin kapatılması

En sonunda elde edilen ise: Sadece sizin istediklerinizi yapan temiz, sorunsuz, uzun ömürlü bir Windows. :) En son uzun ömürlü Windows'um dün gün içerisinde 30'a yakın mavi ekran almam sebebi ile çöp oldu orası da ayrı bir meseledir. Şu an bu ayarlar ile sorunsuz (Bazı sorunları var 1809'un biliyorsunuz, onlar hariç!) kullanıyorum 1809'u. O mavi ekran sebebinin CCleaner ile kayıt defteri temizliği yapmam olduğunu düşünüyorum. Bu işlem kısa vadedede hız artışı sağlasa da uzun vadede bilgisayarı kullanmamı imkansız hale getirdi. Kesinlikle bu tip yazılımlar kullanılmamalı. CCleaner dahil! Tabii ben mavi ekran sorunundan sonra Wise Registry Cleaner da kullandım. Bir süre hataları durgunlaştırdığı doğrudur. (Yaklaşık 1 ay)

Olmazsa olmaz reg ayarlarını bizimle paylaşabilirseniz sevinirim.

Olmazsa olmaz reg ayarlarını bizimle paylaşabilirseniz sevinirim.
1809 kurduktan sonra kullandığım ".reg" kaydı: After1809Optimization.reg
Başka bilgisayarlara kurulum sonrası uyguladığım ".reg" dosyası: WindowsPerformance.reg

Kullandıktan sonra oluşabilecek sorunlardan sorumlu değilim. Bilgisiz kişiler kullanmamalı. Çoğu ayarın da Kokteyl uygulamasından alındığını belirtmek isterim.

Güzel, fakat çok genel olmamış mı sanki?

Rehberimi dikkatli okuyun. Daha sade ve ayrıntıya girmeden anlattım çünki herkes faydalanabilmeli. Bilgili insan ne dediğimi anlarken bilgisiz bu ne ya dememeli.
Masaüstüne bilgisayar ikonunu nerden getiriyorduk?

Masaüstü sağ tık - Kişiselleştirme - Temalar - Masaüstü Simgelerini Ayarla

Rehber de de bu ayar mevcuttu.

@Wheeler Man 1809 sonrası kullandığın .reg oyun performansınıda etkiliyor mu kardeşim?

İçerisindeki reg kayıtlarını inceledim, faydalı. Performans ve güvenlik açısından güzel ayarlar bulunuyor. Performansa etkisi olduğundan oyun performansına da etkisi olacaktır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı