Rekabet Kurumu Marketlere Ceza Yağdırdı!

BİM, A101, Şok, Migros gibi zincir marketlerdeki fahiş fiyatlara karşi soruşturma başlatan Rekabet Kurumu, bugün kararını açıkladı. Bu karara göre marketlerin eş zamanlı olarak fiyat artışı yaptığını söyleyen Rekabet Kurumu rekor seviyede ceza kesti.
  • BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. 958.129.194,39 TL
  • CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş. 142.469.772,07 TL
  • Migros Ticaret A.Ş. 517.672.762,75 TL
  • Şok Marketler Ticaret A.Ş. 384.369.037,15 TL
  • (A101) Yeni Mağazacılık A.Ş. 646.582.329,39 TL
  • Yağ üretimi yapan Savola Gıda ve San. Tic. A.Ş.’ye toplamda 33.316.497,95 TL ceza kesti.
Kaynak: Rekabet Kurumu'ndan Zincir Marketlere Tarihi Para Cezası

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğrusu ben çok katılmıyorum. Bazıları dolar düşünce neden zamları geri almıyorlar diyorlar ancak devlet tarafından verilen zamlar geri çekilmiyor. Ha birde dolar zaten düşmüyor tekrar çıkıyor. Ayrıca ülkenin büyük çoğunluğunu geçindiren 3 market var onlar olmasa daha beter oluruz. Suçu başkalarına atmak yerine aynaya bakmak gerek. Eskiden toplu ürünler pek yoktu şimdi piyasaya ciddi oranda toplu ürünler girdi 4'lü 12'li ve artan şekilde bu sayede dahi gelen zamlar hafifletilmeye çalışılıyor. Ayrıca kiralar aşırı arttı ev sahiplerine ceza versinler o zaman iyi niyetlerini görürüm. Bu biraz suçu üstlerinden atmak gibi olmuş. Yıllardır Vodafone ve diğer şirketler bildiğin halkın parasını gasp ediyor bana göre çalıyor asıl ceza onlara gelmeli.

Tarım Kredi Kooperatifi'nin marketleri bahsi geçen marketlerinden çok daha pahalı. Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifi'ne ait marketlerin birinden alışveriş yapmış ve et, peynir, yağ, sebze, meyve içermeyen 2 araba abur cubura 1007 TL ödemişti. Alışveriş sonrası "fiyatlar gayet uygun" demişti ama yaklaşık 10 gün sonra kendi maaşını 88 bin TL'den 100 bin TL'ye çıkartmıştı. :) Uzun lafın kısası; Erdoğan'ın "fiyatlar gayet uygun" dediği Tarım Kredi Kooperatifi'nin marketinden daha uygun olan söz konusu marketlere Erdoğan'ın talimatıyla kesilen cezalar tam bir kabile devleti olduğumuzu gösteriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı