Rekabetçi FPS oyunlarında kullanılan terimler

Gwynbleidd 00

Hectopat
Yer
Mère-Lachaiselongue Cemetery
Daha fazla  
Selamlar öncelikle sorum başlıktaki gibi. Pek rekabetçi FPS oyunları ile aram yoktur ama bu aralar biraz sardım. Oynarken zevk alıyorum ama bu işin bir de ciddi kısmı da var ki takım konuşmalarında daha da artıyor, işte adam Mid'de, Short'ta falan gibi. İşte ben de bu terimleri tam olarak anlayamıyorum, yani tabii ki bazıları anlaşılıyor ama tam olarak hepsini bilmiyorum. Mesela bir keresinde "karanlıkta" gibi bir terim duymuştum bunu mesela bilmiyorum. Böyle Valorant, CS gibi oyunlarda sıkça kullanılan terimleri ve anlamlarını yazabilecekler var mı acaba zahmet olmazsa? Şimdiden teşekkürler.

Bunlar terim değil haritalarının yerlerine verilen isimlerdir. Örnek verecek olursak karanlık dediğiniz kısım Dust II haritasındaki terorist base'inin önünde olan yerdir.

Hemen hemen hepsi yer ismi. Oyundan oyuna değişir. Tabi bazıları da yer isminden çok bir durumu temsil ediyor. Örneğin "eco" kimse paraları harcamasın demek.

Selamlar öncelikle sorum başlıktaki gibi. Pek rekabetçi FPS oyunları ile aram yoktur ama bu aralar biraz sardım. Oynarken zevk alıyorum ama bu işin bir de ciddi kısmı da var ki takım konuşmalarında daha da artıyor, işte adam Mid'de, Short'ta falan gibi. İşte ben de bu terimleri tam olarak anlayamıyorum, yani tabii ki bazıları anlaşılıyor ama tam olarak hepsini bilmiyorum. Mesela bir keresinde "karanlıkta" gibi bir terim duymuştum bunu mesela bilmiyorum. Böyle Valorant, CS gibi oyunlarda sıkça kullanılan terimleri ve anlamlarını yazabilecekler var mı acaba zahmet olmazsa? Şimdiden teşekkürler.
valorant ise 2 3 gün oynayınca ve gameplay videoları izleyince öğreniyorsun.

Hocam CS'de veya Valorant'ta hangi haritayı oynuyorsanız Google'a örneğin dust 2 info haritası yazın bir siteye gidin infolara oradan bakın aklınızda kalır zaten ben böyle öğrenmiştim infoları.

Aklıma gelenleri yazayım :
-Mid (middle) : Orta. Haritanın ortası yani.
-Short (kısa) : Mesela B kurulum noktasına 2 giriş var birisine uzun birisine kısa derler.
-Long (uzun) : Üstte yazdıığım gibi.
-Eco : Round başında birisi eco kalalım dediyse hiçbirşey almayalım para harcamayalım diyor demektir. Yani diğer round daha fazla paran olur daha iyi silahlar alabilirsin.
-Silahını savele : Sona kaldıysan ve roundu alamıyacak gibiysen silahını savele derler. Yani ölme silahın düşmesin diğer round kullanırsın.
-Peek atmak : Düşmanın görüşüne çıkmak. Ne kadar hızlı peek atarsan o kadar avantajlı olur rakibi öldürürsün.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı