Reklam Engelleyici Uyarısı Kaldırılabilir mi?

297689

Hectopat
Makaleler
1
Bazı sitelere reklam engelleyici ile girildiğinde kapatmamızı söyleyen uyarılar çıkıyor. Chrome'da AdGuard kullanıyorum. Tüm filtreleri etkinleştirdim fakat bazı sitelerde hala aynı uyarıya rastlıyorum. Bu uyarıları kaldırmanın bir yolu var mıdır? Farklı bir engelleyici de kullanabilirim. Brave'de de denedim. Sonuç hüsran.

Hiçbiri işe yaramadı maalesef.

AdGuard ve diğer reklam engelleme uzantılarını kaldırın. Sadece uBlock Origin yükleyin.

Brave tarayıcısı kullanıyorsanız reklam engelleme ayarını kapatın.

Screenshot_3.png

Bu arada AdGuard Türkçe filtresinden kaynaklı ''Reklam'' yazısı geçen konulara girişte sorun yaşanabiliyor. Resimdeki gibi bir hata alırsan geçici olarak reklam engelleme uzantısını kapatın.

Screenshot_4.png

@297689

Hangi site mesela? Tüm filtreleri etkinleştirmenize gerek yok. Sadece aşağıdaki filtreleri kullanmanız lazım. Diğer filtreleri kullanmaya gerek yok.

AdGuard Temel filtresi
AdGuard İzleme Koruması filtresi
AdGuard URL İzleme filtresi
AdGuard Can Sıkıcı Öğeler filtresi
AdGuard Türkçe filtresi

Bu arada interneti filtreleyen başka uzantılar var mı? Ghostery, Privacy Badger gibi. Birden fazla engelleyici kullanmak bazı sitelerde reklam engelleyici algılanmasına ve teknik sorunlara neden oluyor. Belki sorun bundan kaynaklanıyordur.

Son düzenleme:
@297689

Hangi site mesela? Tüm filtreleri etkinleştirmenize gerek yok. Sadece aşağıdaki filtreleri kullanmanız lazım. Diğer filtreleri kullanmaya gerek yok.

AdGuard Temel filtresi
AdGuard İzleme Koruması filtresi
AdGuard URL İzleme filtresi
AdGuard Can Sıkıcı Öğeler filtresi
AdGuard Türkçe filtresi

Bu arada interneti filtreleyen başka uzantılar var mı? Ghostery, Privacy Badger gibi. Birden fazla engelleyici kullanmak bazı sitelerde reklam engelleyici algılanmasına ve teknik sorunlara neden oluyor. Belki sorun bundan kaynaklanıyordur.
Bir ay önce Firefox'a geçtim. uBlock Origin ve Nano Defender ikilisiyle hiçbir sorun yaşamıyorum. Tek bir reklam ve uyarı görmedim. Mesela AdGuard ile şu siteye girmeye çalıştım: PC - Spider-Man 2: The Game - SaveGame.Pro

Önüme uyarı çıkıyordu. Şimdi hiçbir uyarı almıyorum. Ayrıca uBlock Origin, AdGuard'dan daha fazla içerik engelliyor. Tavsiyeniz için teşekkürler.

@Galanderia Yukarıda önerdiğim yöntemi uygulayın.

Harici reklam engelleme uzantılarını kaldırın, tarayıcı reklam engelleme ayarı varsa kapatın. Sadece Ublock Origin kullanın.

@Galanderia Yukarıda önerdiğim yöntemi uygulayın.

Harici reklam engelleme uzantılarını kaldırın, tarayıcı reklam engelleme ayarı varsa kapatın. Sadece Ublock Origin kullanın.
Olmadı

Geri
Yukarı