Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir?

Dogancanvural

Hectopat
Arkadaşlar zor da olsa PUBG Lite indirdim. Çok hile kullanan olduğu için ben de indirmeye çalıştım fakat inanılmaz derecede virüs kaptı. Siliyorum, geri yükleniyor. Oyun oynuyorum, bir bakıyorum lag girmiş. Masaüstüne geliyorum bir de ne göreyim? 20 tane reklam açılmış. Windows 10 kullanıyorum. Windows Defender ile yüzlerce defa taradım baş edemiyor. Hitman Pro indirdim virüsleri buluyor, bir kısmını siliyor fakat sildiği virüsler 20-30 dakika sonra geri geliyor. Security Task Manager ile defalarca kendi elimle sildim. En son tamam oldu dedim, bir baktım oyundan çıktıktan sonra 20-25 tane daha reklam açılmış, sildiğim her şey geri yüklenmiş. Keylogger yemiş olabilirim. PUBG Lite hile indirirken çok yanlış bir şey indirmişim. Daha fazla uzatmadan virüs isimlerini yazayım ve ekran görüntülerini atayım. (Sarı ile işaretlediğim kesinlikle virüs mavi ile yuvarlak içine aldığım virüs olduğundan şüphe duyuyorum.) Format atmadan bu virüsleri nasıl temizlerim yardım eder misiniz?
367241

367246

Daha %55 iken bu kadar virüs taradı ve bunun gibi aşşağıda reklam çıkartan internet çerezleri var sildikçe çoğalıyorlar ne yapmalıyım? Yardım edin😭

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Rescue Disk ile boot edip Windows ortamı dışından zararlıları silmen lazım. Kaspersky Rescue Disk'i USB Bellekten Çalıştırın

Ardından aktif koruma sağlayan kaliteli antivirüs yazılımı kurup önce hızlı tarama, ardından tam tarama yapman lazım.

Arkadaşlar dürüst olup hile indirdiğimi itiraf ettim bunun sebebi ise PUBG Lite'da diğer 99 kişinin hile kullanması. Daha oyun global olarak yayınlanmadan hilesini çıkarmışlar. Duvarların arkasından vuruyorlar. Daha oyuna alışmadım bile ve çok oynamak istediğim bir oyun, PUBG Mobile'den sıkıldım. O kadar hilecinin içinde bir tek ben hilesizdim. Drop düşüyor, bir bakıyorum adam drop'un üzerine teleport olmuş. Lütfen dalga geçmeyin.
Yani doğru mu anladım, hile indirirken virüs mü bulaştı bilgisayarına?
Evet doğru anladın.

Arkadaşlar dürüst olup hile indirdiğimi itiraf ettim bunun sebebi ise PUBG Lite'da diğer 99 kişinin hile kullanması. Daha oyun global olarak yayınlanmadan hilesini çıkarmışlar. Duvarların arkasından vuruyorlar. Daha oyuna alışmadım bile ve çok oynamak istediğim bir oyun, PUBG Mobile'den sıkıldım. O kadar hilecinin içinde bir tek ben hilesizdim. Drop düşüyor, bir bakıyorum adam drop'un üzerine teleport olmuş. Lütfen dalga geçmeyin.

Evet doğru anladın.
PUBG Lite zaten PUBG'deki hilecileri oraya göndermek için bedava. Parasını verirsen hile bulmazsın. Virüs olma ihtimalini göz önünde buna kalkışmışsın git format at, verilerini kopyalarken de virüs atlayabilir.

Geri
Yukarı