Reklam virüsü silinmiyor

wexff

Hectopat
Merhaba, şu an bilgisayarımda reklam virüsü var. Her bilgisayarımı açtığımda internet tarayıcı açılıyor ve reklam sitesine yönlendiriyor, bu virüsü silmek için gereken yolları denedim ancak ve lakin sonuç vermedi. Kayıt defterinden sildim, Malwarebytes indirmeyi denedim (Windows 7 Pro 64-bit, kullandığım için çeşitli Windows güncellemeleri gerektiği gerekçesi ile uygulamayı yüklemedi.), HitmanPro vb. Reklam virüsü kaldırıcı program denedim (Bazı zararlı dosyalar buldu ve sildi, işe yaramadı, sorun devam etti), bilgisayarımı kullanırken aşağı yukarı 20-30dk sonra CMD ekranı çok hızlı bir şekilde açılıp kapanıyor. Bu tüm sorunlara bugün yenisi eklendi, çok absürt ping değerlerine sahibim, Speedtest (Ookala sitesi tarafından.) Denedim. Değerler normal ama oyunlara girdiğimde birden 300-400ms oluyor. Hız değerleri ekte mevcuttur.

Hız değerlerim: Download: 43 Upload: 5 Ping: 18

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şu an bilgisayarımda reklam virüsü var. Her bilgisayarımı açtığımda internet tarayıcı açılıyor ve reklam sitesine yönlendiriyor, bu virüsü silmek için gereken yolları denedim ancak ve lakin sonuç vermedi. Kayıt defterinden sildim, Malwarebytes indirmeyi denedim (Windows 7 Pro 64-bit, kullandığım için çeşitli Windows güncellemeleri gerektiği gerekçesi ile uygulamayı yüklemedi.), hitmanpro vb. reklam virüsü kaldırıcı program denedim (bazı zararlı dosyalar buldu ve sildi, işe yaramadı, sorun devam etti), bilgisayarımı kullanırken aşağı yukarı 20-30dk sonra CMD ekranı çok hızlı bir şekilde açılıp kapanıyor. Bu tüm sorunlara bugün yenisi eklendi, çok absürt ping değerlerine sahibim, Speedtest (ookala sitesi tarafından.) Denedim. Değerler normal ama oyunlara girdiğimde birden 300-400ms oluyor. Hız değerleri ekte mevcuttur.

Hız değerlerim: Download: 43 upload: 5 ping: 18.

Selam, Kaspersky ve ComboFix ile tarama yapın. Tarayıcıyı komple kaldırıp farklı bir tarayıcıya geçmeyi deneyin, bunların yanında tüm 2FA açık olsun. Kaspersky indirirseniz gerçek zamanlı korumasını kapatmayın. Tarama sonuçlarını buraya atın, ben de bakayım. Eğer olmayacak gibiyse temiz kurulum en iyisi, iyi sosyaller :)

Merhaba, şu an bilgisayarımda reklam virüsü var. Her bilgisayarımı açtığımda internet tarayıcı açılıyor ve reklam sitesine yönlendiriyor, bu virüsü silmek için gereken yolları denedim ancak ve lakin sonuç vermedi. Kayıt defterinden sildim, Malwarebytes indirmeyi denedim (Windows 7 Pro 64-bit, kullandığım için çeşitli Windows güncellemeleri gerektiği gerekçesi ile uygulamayı yüklemedi.), HitmanPro vb. Reklam virüsü kaldırıcı program denedim (Bazı zararlı dosyalar buldu ve sildi, işe yaramadı, sorun devam etti), bilgisayarımı kullanırken aşağı yukarı 20-30dk sonra CMD ekranı çok hızlı bir şekilde açılıp kapanıyor. Bu tüm sorunlara bugün yenisi eklendi, çok absürt ping değerlerine sahibim, Speedtest (Ookala sitesi tarafından.) Denedim. Değerler normal ama oyunlara girdiğimde birden 300-400ms oluyor. Hız değerleri ekte mevcuttur.

Hız değerlerim: Download: 43 Upload: 5 Ping: 18
Kaspersky ile tarama yapın. Olmazsa lider AV ESET ile taratın.

KVRT ile tarayın, bellek taraması sorunu çözecektir.

Devam etmesi halinde ESET Scanner kullanın ve tarama raporunu paylaşın.

Selam, Kaspersky ve ComboFix ile tarama yapın. Tarayıcıyı komple kaldırıp farklı bir tarayıcıya geçmeyi deneyin, bunların yanında tüm 2FA açık olsun. Kaspersky indirirseniz gerçek zamanlı korumasını kapatmayın. Tarama sonuçlarını buraya atın, ben de bakayım. Eğer olmayacak gibiyse temiz kurulum en iyisi, iyi sosyaller :)
Kaspersky ile tam tarama gerçekleştirdim trojanleri buldu ve yok etti, yeniden başlattı temizledi. Reklam virüsü gitti, ComboFix indirdim taramaya çalıştım ancak expired gibi bir hata aldım ve kendini sildi. Sizce daha bir şey yapmama gerek var mı? Virüs sorunu düzeldi.

Geri
Yukarı